Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Obrazili Dudę na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie skazani

241
Podziel się:

Trzej młodzi mężczyźni usłyszeli wyrok za znieważenie prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na imprezie z okazji zakończenia roku szkolnego uczniowie krzyczeli pod adresem prezydenta wulgarne słowa i pocięli jego baner.

Obrazili Dudę na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie skazani
Wyrok za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy (Getty Images)

Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy. 20-letni Mikołaj S. oraz 19-letni Makary M. i Wojciech R. zostali uznani za winnych znieważenia prezydenta poprzez wykrzykiwanie pod jego adresem wulgarnych słów.

Młodych mężczyzn zwolniono z zarzutów okazania rażącego lekceważenia porządku prawnego. Sąd wymierzył im karę dwóch miesięcy prac społecznych.

Sąd wymierzył każdemu z oskarżonych karę dwóch miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Kaliszu sędzia Edyta Janiszewska.

Prokuratura wnosiła o sześć miesięcy prac społecznych i wpłacenie po 500 zł nawiązki na rzecz prezydenta Dudy. Z kolei obrona wnioskowała o uniewinnienie oskarżonych lub umorzenie sprawy.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2020 r. w Sulmierzycach (woj. wielkopolskie). Ok. 50 uczniów szkół ponadpodstawowych spotkało się wówczas na imprezie z okazji rozpoczęcia wakacji. Oskarżeni przynieśli na miejsce baner wyborczy z wizerunkiem prezydenta Dudy, który zdjęli z płotu.

Uczniowie znieważyli Dudę. Policję poinformowała radna PiS

Uczniowie krzyczeli pod adresem prezydenta wulgarne słowa: "je... Dudę". Jeden przeciął plakat nożyczkami, a inny wyjął zapalniczkę i proponował spalenie baneru. Uczestnicy imprezy nagrali zdarzenie. O sprawie poinformowała policję radna PiS z powiatu krotoszyńskiego. Syn kobiety brał udział w imprezie.

Zobacz także: Konflikt polsko-izraelski. Prof. Dudek: Czeka nas kryzys

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(241)
Nemeczek
rok temu
Znieważyli prezydenta? Wykrzykiwali w jego stronę obraźliwe słowa? To po co łaził z nimi na gówniarską imprezę?
123ja!
rok temu
No proszę, może z Tych młodych ludzi będzie pożytek. Znieważyli prezydenta....a prezydent taki wrażliwy,taki malutki, że aż sąd musiał go bronić. Za parę lat, jak już nie będzie ministra Czarnka, to o takich młodych ludziach będą notatki w podręcznikach historii. Kiedyś była książka "O człowieku,który się kulom nie kłaniał" a po naszych czasach będzie książka " O uczniach,którzy walczyli z głupotą".
Teletutek
rok temu
Gorszej zniewagi jak sam obecny prezydent na tym stanowisku to już nie ma nigdzie.
Sawietnik
rok temu
Powinien założyć partię DŁUGOPIS, bo długo był w PIS. Program: 1. Przywrócić długopis w urzędach i instytucjach. 2. Darować długi powstałe w sytuacjach przymusu: praca, choroba bliskich. 3. Zlikwidować 500+ (bo to zapłata za seks i płodność). 4. Przywrócić sprawiedliwość - skierowania do pracy umysłowej dla czterdziestolatków i starszych Polaków i Półek z wyższym wykształceniem - każde 40 godzin w miesiącu płatne 2000 zł. 5. Zlikwidować ZUS, NFZ, MOPS, Urzędy Pracy. 6. Nagradzać finansowo za dobro - np. dobrą opiekę nad bliskim, trzeźwość, brak substancji smolistych w organizmie, staż małżeński, powstrzymanie przemocy, zapobiegnięcie katastrofie. 7. Nałożyć duże podatki na tych, którzy mogli a nie tworzyli miejsc pracy.
el-ka
rok temu
Zniewazyc Duda,to już się chyba nieuda. On sam jest zniewaga dla Polski.
okular
rok temu
Sędziwie wiedzą kto im do michy sypie. Tak było za Stalina tak jest i teraz.
Witold
rok temu
Teraz syn działaczki na pewno jest idolem lokalnej młodzieży. Dobre PiSowskie wychowanie, w przyszłości zdobi karierę polityczną.
luz
rok temu
dawno już po wyborach a baneru prezydent nie sprzątnął za to grzywna finansowa
pawel
rok temu
a on kiedyś słyszał i ...odpuść nam nasze winy jak i my odpuszczamy naszym winowajcom ?? brak słów .
pawel
rok temu
dziwne , klęczał w Częstochowie przed farbą (obrazem) i nie przeczytał Psalmu 115 ???
prawdziwy
rok temu
od kiedy wyzywanie okupanta i pasożyta jest przestępstwem
same orły
rok temu
Mam szanować kogoś, dla kogo insurekcja i rezurekcja to to samo ? No cóż, powstania żadnego nie zna, za to mu procesje w głowie. Becia weszła już do Unii w 1994roku, chociaż tak tej Unii nie lubi. Maciora wskrzesił Piłsudskiego i Dmowskiego na czas wojny. Wódz hymnu nie zna, komunistyczny prokurator woła - precz komuną. Czemu nie krzyczał jak była komuna, nie wiadomo. Złodziejstwo, przekręty na każdym kroku, zarabjają kilka razy więcej niż za PO w spospółkach, kogo więc i za co mam szanować ?
Niezdziwiony
rok temu
Tego od "bulu" też wyzywali. Miał lub ma wyższe wykształceniem kupione na targu. Karał za mniejsze zero.
Robin
rok temu
I bardzo dobrze, że zostali ukarani. Zagoniłbym tych wychowanków "soku z buraka" do ciężkiej pracy, żeby dotarło do ich tępych główek, że nie wolno bezkarnie obrażać Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić