aktualizacja 

Wielki sukces rebeliantów. Rosjanie znów stracili ten drogocenny sprzęt

Rosyjscy rebelianci, którzy zaatakowali kilka dni temu obwody biełgorodzki i kurski, pochwalili się zniszczeniem zaawansowanego systemu walki elektronicznej R-330Ż "Żytiel". Ten sprzęt mocno utrudnia komunikację na froncie i paraliżuje wykorzystanie dronów w regionie jego rozstawienia. A kosztuje aż 250 milionów dolarów.

Wielki sukces rebeliantów. Rosjanie znów stracili ten drogocenny sprzęt
Sukces przeciwników Putina. Rosjanie stracili drogocenny sprzęt na swoim terenie (X)

Minął już tydzień, od kiedy pododdziały Legionu Wolność Rosji oraz Batalionu Syberyjskiego, rosyjskich formacji partyzanckich, po raz pierwszy przedostały się przez granicę do obwodów biełgorodzkiego i kurskiego.

Następnie Legion Wolność Rosji powiadomił, że miejscowość Tiotkino w obwodzie kurskim znajduje się pod pełną kontrolą rosyjskich ochotników, a jednostki regularnej rosyjskiej armii szybko się stamtąd wycofują.

W niedzielę Legion Wolności Rosji poinformował o zajęciu wsi Gorkowski w obwodzie biełgorodzkim, która położona jest półtora kilometra od granicy z Ukrainą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Putin ponownie prezydentem. "Z mojego punktu widzenia to gangster"

Przeciwnicy Władimira Putina zniszczyli drogi sprzęt

To nie koniec, bowiem Rosjanie z Legionu Wolność Rosji pochwalili się właśnie zniszczeniem rosyjskiego sprzętu WRE R-330Ż "Żytiel", który stał w okolicach Krasnej Jarugi. To bardzo zaawansowany i bardzo drogi sprzęt armii Władimira Putina.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jest to system walki elektronicznej służący do zagłuszania naziemnych i powietrznych stacji łączności oraz nawigacji satelitarnej, wywodzący się z rodziny R-330.

System R-330Ż "Żytiel" został wprowadzony do służby w rosyjskiej armii w 2008 roku i do jego zadań należy wykrywanie, namierzanie i analiza źródeł emisji radiowej oraz ich zagłuszanie. Kosztuje, bagatela, aż 250 milionów dolarów. To Rosjan mocno zaboli.

System ma wedle doniesień pracować w zakresie 100-2000 MHz i jest zamontowany na ciężarówce Ural-43203 wraz z teleskopowymi antenami. Rozłożenie systemu ma zajmować około 40 min, a autonomia operacyjna ma wynosić 1600 godzin, ponieważ całą elektronikę zasila pokładowy agregat.

Zasięg systemu to około 25 km w przypadku obiektów naziemnych lub do 50 km dla obiektów latających. R-330Ż "Żytiel" jest zdolny także do precyzyjnego wykrycia emitera sygnału, na który można z kolei naprowadzić artylerię, co zresztą Rosjanie już nieraz dokonywali.

Rosyjscy ochotnicy walczący po stronie Ukrainy zapowiadają że ich celem jest wyzwolenie kraju od Władimira Putina.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić