Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Wielkie przygotowania NASA. Pojawiły się doniesienia o... mutantach!

27
Podziel się

Dr Anna-Lisa Paul ujawniła, że NASA hoduje zmutowane rośliny i chce zabrać je na załogową misję na Marsa. Powiedziała, że ​​warzywa wykazały "zdumiewający" rozwój na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Wielkie przygotowania NASA. Pojawiły się doniesienia o... mutantach!
(Getty Images)
bELzXfRx

Dr Anna-Lisa Paul powiedziała, że ​​warzywa okazały "zdumiewająco" lepszy rozwój na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej niż na Ziemi. Powiedziała, że teoretycznie możemy wyhodować każdą roślinę, jaką chcemy, podczas załogowej misji na Marsa, która ma odbyć się w 2035 roku.

Dr Paul powiedziała, że NASA bada zmutowane odmiany śliwy, które mają odbyć wieloletnią podróż na MARSA.

bELzXfRz
Było dużo pracy nad próbami miniaturyzacji roślin, a także w celu uniknięcia niektórych problemów, które dotyczą drzew owocowych, np. tego, że kwitną tylko raz w roku i mogą stać się naprawdę duże - powiedziała.
Możesz zrobić prawie wszystko, ponieważ rośliny wiedzą, że są w kosmosie. Modyfikują swój metabolizm, aby się do niego dostosować, ale robią to dobrze - dodała.

Naukowiec powiedziała, że rzodkiewniki hodowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej były bardzo wytrzymałe i wspaniale się rozwijały. O wiele lepiej niż te, które uprawiane są w komorach wzrostowych na Uniwersytecie Florydy.

bELzXfRF
Powodem było to, że hodowaliśmy je w projekcji poziomów dwutlenku węgla i poziomów oświetlenia, których używalibyśmy na stacji kosmicznej. A z dodatkowym oświetleniem i dodatkowym CO2, które otrzymywały te rośliny, a których nie mają normalnie tutaj, ich rozwój był zdumiewający - twierdzi dr Paul.

Zobacz także: Kosmiczna sensacja. NASA nie zauważyła asteroidy blisko Ziemi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzXfSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Miki
11 miesięcy temu
Zamiast badać trzeba było zapytać akwarystów. Od 30 lat za pomocą światła i dodatkowego CO2 czynimy botaniczne cuda :D
DC Wash FM
11 miesięcy temu
Wash FM i smakowaly jak Royal cake
Adams
11 miesięcy temu
To są jakieś jaja nauka jest nauka ale wszystko ma swoje granice
bELzXfSb
maciek
11 miesięcy temu
może wyślą koronawirusa aby się szybciej zmutował ,podeślą komuś i znów oskarżą Chińczyków
blanka1429
11 miesięcy temu
To tylko potwierdza tezę, ze nie ma czegoś takiego jak ocieplenie klimatu i ze CO2 jest szkodliwe w wyższej kilku procentowej wysokości niż obecnie. Oni wiedza, ze ich zakichane teorie o ziemi, klimacie i ekologach to bajki dla dzieci. Moi drodzy więcej edukacji niezależnych naukowców i dowiemy się prawdy o naszej ziemi. A tak w ogóle to jesteśmy na jakies 70 do 100 lat przed epoką lodowcowa i uczeni doskonale o tym wiedzą,ale palą głu...!!@
?????
11 miesięcy temu
No to o co chodzi z tym niby nadmiernym Co2 na ziemi? Skoro większa dawka dwutlenku węgla powoduje szybszy wzrost roślin? Przecież to nie jest przekleństwo, tylko dobrodziejstwo.
Daro
11 miesięcy temu
60 lat, tyle mam i jedno co jest pewne to, ze Polacy maja najwspanialszych expertow we wszystkich dziedzinach ziemnskich i poza ziemskich.Same asy
Robur1846
11 miesięcy temu
Czuli potwierdzają że, dwutlenek weglajest potrzebny. Bo to jeden z gazów życia. A MASONI TWIERDZĄ ŻE, LUDZIE WYDALAJA DUZO DWUTLENKU WĘGLA I MUSZĄ BUC DEPOPULOWANI,DO ILOSCI 0,5 MILIARDA ISTOT.ROSLINY BĘDĄ ZA NAMI TĘSKNIĆ.
Jack40
11 miesięcy temu
Technika wojskowa w tamtych latach była na dość wysokim poziomie chodzi mi o stacje radarowe i taki kawał metalu lecący na księżyc widać na radarach bez problemowo a wtedy był też i wyścig zbrojeń i rywalizacja więc jeśli by amerykanie nie polecieli na księżyc a lądownik nie lądował to ruscy by to widzieli na radarach i roztrąbili już wtedy na cały świat bo wtedy wręcz się nienawidzili
Ryszard
11 miesięcy temu
A jedzenie w sklepach myślicie ze nie jest zmutowane. Już dawno zaczęli nas podtruwać.
jan
11 miesięcy temu
Mam 10 hektarów pod pszenicę. Czy mogę przenieść to w kosmos?
siwy kruk
11 miesięcy temu
Za mojego życia lądowali na Księżycu. Ale tej misji już pewnie nie doczekam.
No name
11 miesięcy temu
Proponuję zabrać maryśkę to haj będzie kosmiczny
bELzXfRT
spec_naz
11 miesięcy temu
Mutant Jaro Kacz ma się dobrze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić