Tajemniczy posąg na Marsie. Zdjęcie NASA zafascynowało internautów

148

Na świecie znajduje się tysiące entuzjastów teorii spiskowych i samozwańczych "ekspertów od UFO", którzy nieustannie śledzą dowody na istnienie życia na Marsie. Pojawił się kolejny z nich, który zdaniem wspomnianych jest "niezaprzeczalny".

Tajemniczy posąg na Marsie. Zdjęcie NASA zafascynowało internautów
Zdjęcie, które ukrywa znaczący szczegół. (Screenshot\NASA)

Czy istnieje życie na Marsie? Samozwańczy ekspert od UFO, Scott C. Waring, twierdzi, że tak. Analizując zdjęcia planety, które zrealizowane zostały przez NASA, natknął się na coś, co jego zdaniem jest posągiem wykonanym przez ludzi.

Zdaniem Waringa, posąg na zdjęciu to egipski sfinks. "Badacz" uważa, że to dowód na istnienie życia na Marsie.

Posąg jest podobny do egipskiego sfinksa, z wyjątkiem tego, że [ten ziemski] jest wyższy, a ten [na Marsie] ma aureolę wokół głowy i długą szatę - mówi Waring, cyt. przez Express UK.

"Naukowiec" twierdzi, że posąg miał ogromne znaczenie dla ludności zamieszkującej Marsa. Traktowany był jak "święta postać".

Zdjęcia opublikowane zostały przez NASA. Zrobił je łazik Mars Curiosity Rover NASA

Choć fotografie, które zrobił łazik, budzą ogromne emocje wśród entuzjastów istnienia UFO, to jednak istnieje znacznie większa szansa, że skała ta to... po prostu skała, a jej ułożenie jest zupełnie przypadkowe. Dopatrywanie się w niej wyglądu podobnego do egipskiego sfinksa to ogromna przesada.

Póki co naukowcy pozostają przy stanowisku, że nie ma żadnych dowodów na życie pozaziemskie. Przekonujących dowodów, bo oczywiście w sieci znajdziemy tysiące zdjęć, którym nadaje się wyjątkowe znaczenie, lub po prostu zdjęć spreparowanych.

Zobacz także: Podziemne jeziora na Marsie. Naukowcy odkryli kolejną tajemnicę planety
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić