aktualizacja 

Wielkopolska. Zjeżdżał na dmuchanym kółku. 8-latek trafił na SOR

Na basenie miejskim w Ostrowie Wielkopolskim miał miejsce groźny incydent. 8-letni chłopiec z Ukrainy doznał poważnego urazu głowy. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Wielkopolska. Zjeżdżał na dmuchanym kółku. 8-latek trafił na SOR
8-letni chłopiec z Ukrainy zjeżdżał na dmuchanej zabawce. Doznał urazu głowy i trafił do szpitala (Pixabay)

Do wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 17 na basenie w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Paderewskiego. Jak poinformował portal ostrow24.tv, chłopiec miał wbrew przepisom zjeżdżać z dmuchanym kołem ze zjeżdżalni. 8-latek doznał poważnego urazu głowy.

Groźny wypadek na basenie. 8-latek z Ukrainy doznał poważnego urazu głowy

Tuż po zdarzeniu funkcjonariusze nie mogli zlokalizować opiekuna chłopca. Dopiero po przyjeździe służb znaleziono osobę sprawującą opiekę nad 8-latkiem. Chłopiec został zabrany na SOR do ostrowskiego szpitala.

Nie jest jasne, w jakim stanie znajduje się obecnie chłopiec. Ratownicy po udzieleniu mu pierwszej pomocy przekazali go personelowi szpitala.

Chłopiec zgubił się w parku. Czujność przechodnia uchroniła go od nieszczęścia

To kolejna w ostatnim czasie groźna sytuacja z dzieckiem z Ukrainy w Wielkopolsce. 16 czerwca mały obywatel Ukrainy zgubił się w okolicy Parku Wodziczki w Poznaniu. 7-latek samotnie błąkał się po nieznanym terenie.

Na zagubionego chłopca narodowości ukraińskiej uwagę zwrócił spacerujący mężczyzna, który poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, a następnie przekazał go pod opiekę funkcjonariuszom – opisali strażnicy.

Funkcjonariusze podkreślili, że kontakt z dzieckiem był utrudniony. Na szczęście na poszukiwania wyruszył ojczym chłopca. Od razu zwrócił uwagę na strażników.

Okazało się, że wraz z matką i rodzeństwem spacerowali w Parku Sołackim i byli na placu zabaw. Było tam bardzo dużo dzieci i wystarczyła chwila nieuwagi, ażeby chłopiec niepostrzeżenie oddalił się i nie potrafił wrócić – opowiedziała Straż Miejska w Poznaniu.

Obejrzyj także: Niedźwiedzie w basenie. Zaskakujące nagranie z Kanady

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić