Wielkopolskie. Makabryczny widok. Leżały na hałdzie ziemi przez kilka dni

47

Makabryczne odkrycie na cmentarzu w Śremie (woj. wielkopolskie). Pewien mężczyzna zauważył ludzkie szczątki leżące na hałdzie ziemi w rogu nekropolii. Jak się okazało leżały tak przez kilka dni.

Wielkopolskie. Makabryczny widok. Leżały na hałdzie ziemi przez kilka dni
Zdjęcie ilustracyjne. (o2.pl)

Sprawę nagłośnił "Tygodnik Śremski". Do redakcji gazety zgłosił się bowiem czytelnik, który dokonał mrożącego krew w żyłach odkrycia przy ul. Cmentarnej w Śremie. Na ubitym stosie ziemi, w rogu cmentarza "można było dostrzec między innymi kość udową, kawałki czaszki czy fragment miednicy"- informuje gazeta.

Tuż obok ludzkich szczątków było miejsce ogrodzone taśmą, co wskazywało, że niedawno był tam rozkopywany grób. Do redakcji zaczęły napływać kolejne telefony i e-maile od zaniepokojonych mieszkańców okolicy ws. kości na cmentarzu.

W tej sprawie zwrócono się do proboszcza śremskiej fary, pod którą podlega cmentarz. Ksiądz był bardzo zaskoczony tą informacją, nikt wcześniej nie zgłaszał mu, by na cmentarzu leżały na wierzchu ludzkie szczątki. Proboszcz Marian Brucki skontaktował się z firmą, która jest odpowiedzialna za likwidację starych, nieodwiedzanych grobów.

Gdy jakiś stary grób jest rozkopywany, to wszelkie kości powinny być zakopane głębiej - tłumaczył ksiądz Marian Brucki, cytowany przez "Tygodnik Śremski".

Przedstawiciel firmy poinformował, że kości zostały już zakopane. "W momencie likwidowania starego grobu nie dysponujemy przecież żadnym sitem i czasami może zdarzyć się tak, że jakieś fragmenty kości zostaną usypane razem z ziemią. Na pewno teraz będziemy na to zwracać większą uwagę" - przekazał Paweł Mieloch w rozmowie z tygodnikiem.

Zobacz także: Izrael bombarduje Strefę Gazy. "W szpitalu ukrywali przede mną prawdę"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić