o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Wigilia 2020. Pasterki nie będzie? Jest decyzja

45
Podziel się

Wigilia 2020 będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Polacy będą musieli bowiem przestrzegać szeregu obostrzeń. Czy dodatkowe restrykcje czekają ich również na pasterkach?

Wigilia 2020. Pasterki nie będzie? Jest decyzja
Wigilia 2020. Co z pasterkami? (PAP)
bDSIBjrF

Doradca premiera Morawieckiego prof. Andrzej Horban uważa, że nie ma potrzeby wprowadzania zakazu organizacji pasterek. - Jeżeli dojdziemy do wniosku, że starsi ludzie nie zachowają dystansu w kościołach to być może będą jakieś zmiany - przyznał, w programie "Gość Wydarzeń".

Na pasterkach nie będzie też dodatkowych obostrzeń. Wierni muszą jedynie przestrzegać limitu 1 osoba/15 mkw.

bDSIBjrH
Wszyscy powinni zachęcać do szczepień: od kościoła do straży pożarnej. Jeżeli ludzie nie zrozumieją, że drogą do wyjścia z pandemii jest szczepionka, to można machnąć ręką na wszystkie obostrzenia - dodawał.

Stwierdził też, że osobom powyżej 60. roku życia szczepienie będzie ratować życie i zdrowie. W tym przypadku powoływał się na statystyki. Zauważył, że w grupie powyżej 80. roku życia umiera aż 25 proc. chorych.

Koronawirus w Polsce. 27 grudnia pierwsze szczepienie?

Prof. Andrzej Horban mówił też o możliwej dacie pierwszego szczepienia w Polsce.

bDSIBjrN
Mam absolutnie taką nadzieję, że 27 grudnia zostanie zaszczepiony na koronawirusa pierwszy Polak - podkreślał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSIBjsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
AAAAAAAA
4 miesiące temu
Takiego idiotycznych zarządzeń to chyba nie ma w całej europie, nie mówiąc o świecie.
Wew
4 miesiące temu
Horban wybiórczo traktuje obostrzenia,które nie chce nazywać obostrzeniami.Nie należy go postrzegać jako eksperta tylko polityczne wytłumaczenie niepopularnych decyzji.Biedny człowiek tak na starość zszargał swoje nazwisko....
Beata
4 miesiące temu
Oczywiscie, wszystko zamkniete kosciolki otwarte. Nie widza potrzeby zamykania, taca pusta! Pomijajac juz to kto tam pojdzie, jest to nie fair!
bDSIBjsj
???
4 miesiące temu
Starsi ludzi w ogóle nie utrzymują dystansu. Przekupy stoją gdzie popadebie zdejmują maski i rozmawiają ze sobą w odległości 20cm od twarzy. Zamykacie WSZYSTKO zamknijcie i kościoły one raczej niezbędne do życia nie są! Ludzie nie mają jak zarabiać pieniędzy, ale mogą iść do kościoła się pomodlić. Śmiechu warte!
Przerażona
4 miesiące temu
Aż przykro słuchać wypowiedzi nacechowanej zupełnym brakiem logiki, wsgłasznej bądź co bądź, przez człowieka z tytułem profesora. Jak tacy ludzie doradzają rządzącym, to nic dziwnego, że ich decyzje są sprzeczne i byłyby śmieszne, gdyby nie fakt, że są zagrożeniem dla życia nasz wszystkich.
Najnowsze komentarze (45)
kajor
4 miesiące temu
I tak nie chodze na pasteri a i potrawa może 2 bo nie stać mnie jak co roku na 12 potraw bo te świeta to tylko pod kase jestem za aby na następny rok wcale nie obchodzić żadnych swiąt w tym bożego narodzenia jak i wigili jak i sylwestra
Pozdrawiam
4 miesiące temu
Pasterka ok, ale wyjście po 19 w sylwestra już nie??
Xxx
4 miesiące temu
Mam nadzieję że to właśnie on będzie tym zaszczepionym pierwszym Polakiem
MarcineK
4 miesiące temu
Wypowiem się jeszcze raz, Słuchajcie skoro o północy można iść na Pasterkę, To dlaczego ten cały rząd wprowadza jakieś durne godziny i zakaz przemieszczania akurat w Sylwestra? Co w dzień pasterki czyli 24 Grudnia nie ma wirusa, ale za to 31 Grudnia po godzinie 19 czy tam 21 ten wirus już JEST? i przez cały dzień 31 Grudnia do tej właśnie godziny wirus nie istnieje TAK? Co może dlatego te durne godziny są podane, BO PIESKI SIĘ BĘDĄ BAŁY PETARD TAK, ja co roku to samo się słyszy w TV! No słuchajcie ja innego wytłumaczenia nie widzę jak to co napisałem wyżej, No k.... sory.
ruszam
4 miesiące temu
na nartach 1,5 metra dystansu to norma minimum !!!!!ruszamy na stoki ,ruszamy na narty !!!!!!!!!!trzymać odległość kijka !!!!!!
asker
4 miesiące temu
A kiedy będą wiedzieć jak ludzie zachowają się na pasterce? wzrost zachorowań po 10...14 dniach..czyli 4 lub 8 stycznia może być widać wzrost zakażeń....
robm7709
4 miesiące temu
Ludzie są ogłupieni propagandą o tym przeziębieniu i nie chodzą do Kościoła. Chodzą tacy, którzy mają wiarę i wiedzą, że od Boga zależy ich zdrowie, a nie od nich. To przeziębienie przejdzie każdy, nie da się od tego uchronić. Wśród ok. 200 moich najbliżych znajomych tylko kilku jeszcze nie miało. Żadne maski, dezynfekcje nie pomagają. Najbardziej przestraszeni, którzy te dziwolągi stosowali i tak się zarazili. Uwaga: Wszyscy żyją !
wilijka
4 miesiące temu
"Mam absolutnie taką nadzieję, że 27 grudnia zostanie zaszczepiony na koronawirusa pierwszy Polak - podkreślał."- pan prezydent z panem naczelnikiem i super premierem tym od miski ryżu smacznego dla po i pisu.
bDSIBjsb
abc
4 miesiące temu
Typowe, w np. sklepach, pociągach itp. za wszystko odpowiadają właściciele, w kościele - wierni, nie zarządzający kościołem. Tymczasem wszyscy świetnie wiedza, że w kościołach znacznie przekracza się limity osób i nikt nie protestuje, nie mówiąc już o karaniu księży. Himalaje obłudy!
evvv
4 miesiące temu
co oznacza ta blyskawica na o2? prawa kobiet czy bezbronnych dzieci? czy prąd, czy 2 wojna niemiecka ?
elear
4 miesiące temu
bzdury ...
MarcineK
4 miesiące temu
Niech ktoś mi powie, Czy naprawdę ktoś z was którzy chodzą do kościoła widział odstęp w kościele?,,Wierni muszą jedynie przestrzegać limitu 1 osoba/15 mkw.,, Sory ale ja tego nie zauważam, z resztą zdarzają się też ludzi i bez tych całych maseczek... Boże kiedy to się w końcu skończy, Ja bardzo bym chciał wiedzieć...
Jkl
4 miesiące temu
Każdy Chrześcijanin wie, ze kto przyjmie znamię Bestii, ten nie będzie zbawiony, a kler, łącznie z głową KK, nawołuje do szczepień...Wilki w owczej skórze, o których mówił Pan Jezus.
moi
4 miesiące temu
Dlaczego tylko 40% medyków zgłosiło chęć poddania się szczepieniu?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić