o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Sondaż CBOS. Tak źle jak w Polsce, nie jest nigdzie na świecie

253
Podziel się

Kościół w Polsce traci wiernych i jest instytucją, której działalność Polacy oceniają negatywnie - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Polacy mają dość Kościoła, a sekularyzacja wśród młodzieży postępuje.

Sondaż CBOS. Tak źle jak w Polsce, nie jest nigdzie na świecie
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Vatican Pool)
bESBQyjp

Kościół w Polsce nie cieszy się dobrymi opiniami wśród obywateli naszego kraju - wynika z najnowszego sondażu CBOS. To wszystko najprawdopodobniej powiązane jest z ostatnimi głośnymi sprawami, dotyczącymi wykrywanej pedofilii wśród księży, a także z wieloma innymi sprawami.

Jedno z pytań w sondażu brzmiało: "jak oceniasz działalność Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce?". Oto odpowiedzi respondentów.

bESBQyjr

Aż 47 proc. z nich odpowiedziało, że działalność Kościoła ocenia: "negatywnie". 41 proc. natomiast uważa działalność KK "pozytywnie".

Nie ma nigdzie na świecie, poza Polską, tak galopującej, tak szybkiej, tak gwałtownej sekularyzacji młodego pokolenia - mówi ks. prof. Andrzej Kobyliński w rozmowie z TVN24. Podkreśla to także niejednokrotnie w innych wywiadach, których udzielał.

W marcu pozytywnie Polacy podchodzili do działalności Kościoła, dobrze ją oceniając aż w 57 proc. - podaje TVN24. Negatywnie zaś komentowało działalność KK 32 proc. z respondentów. To dalej sporo negatywnych opinii, ale jednak większość Polaków oceniała KK dobrze. Od dawna nie było tak ogromnej zmiany, na którą wpłynęły także m.in. wyroki TK, które obywatele wiążą z działalnością Kościoła Katolickiego. Jak twierdzą eksperci, w tym także ks. prof. Kobyliński, sekularyzacja nie tylko młodzieży, ale i obywateli w ogóle, postępować będzie dalej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESBQyjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(253)
Apostata
11 miesięcy temu
W końcu jakieś dobre wieści w 2020 roku, nawet jeśli ludzie jeszcze nie rozstaną się z kościołem to dobre na początek byłoby całkowite odseparowanie wpływu kościoła od państwa.
Eligiusz
11 miesięcy temu
Odczepcie się od polskiego kościoła. Komu tak źle w Polsce to niech spada stąd, najlepiej do Korei Północnej.
Robek
11 miesięcy temu
Niech sobie żyją. Ważne żeby nasze dzieci od nich trzymać jak najdalej....
bESBQyjT
Leszek
11 miesięcy temu
Chcąc cokolwiek powiedzieć o Kościele powinno się mieć świadomość, iż to wierzący tworzą Kościół, czyli mówić o sobie i o Tych na których powinno mi zależeć, czyli moich braciach i siostrach w wierze, z całym przekonaniem oświadczam, iż chociaż słabi i grzeszni jesteśmy całą naszą nadzieję pokładamy w Panu naszym Jezusie Chrystusie i w Jego i naszej Matce, w najlepszych Osobach wszech czasów i wierzymy, że się nie zawiedziemy, chociażby cały świat zwątpił!!!
MOR55
11 miesięcy temu
Hierarchowie różnych szczebli wpadli w narcyzm, najważniejsze z przykazań, będziesz miłował bliźniego swego przestało cokolwiek dla nich znaczyć,
Kacper
11 miesięcy temu
Ludzie w końcu otwierają oczy!
Kaloria
11 miesięcy temu
Polska nie przyjmuje migrantów!O tym wszyscy wiemy!A ci skąd się wzięli?Jeśli idą do Niemiec ,tam ich zaszczepią! ========= Polska jest i będzie katolicka!Nie wysilajcie się z waszymi bzdurami!
Fiks
11 miesięcy temu
Po tym co kościół wyprawia i jeszcze polityka o ciemnocie nie wspomnę....slub problem pochówek problem ...rozwody na życzenie przecież to chora instytucja i z Bogiem ma już niewiele wspolnego
Katecheta
11 miesięcy temu
Religia katolicka to tresura, podporządkowanie i straszenie Bogiem
antua
11 miesięcy temu
Bardzo szanuję papieża Franciszka jest równym wobec drugiego człowieka i dobrze służy swoim owieczkom!!!
taka prawda
11 miesięcy temu
Jest prorokowane że duchownymi będzie wyścielone dno piekielne i apeluję do wiernych znacie przykazania Boże to czyńcie tak jak pan nam nakazał i przekazał to również przez swojego syna Jezusa.
Ale
11 miesięcy temu
Jak ludzie zechcą to zrobią porządek i z kosciolem i z pisem
kola
11 miesięcy temu
Za to należy podziękować hierarchom kościoła i politykom, tyle brudu, obłudy i zacofania naraz nikt nie wytrzyma i najwyraźniej na świecie Polacy mają dość!!!
bESBQyjL
wierzący
11 miesięcy temu
Nie winien temu kościół bo to my wierni jesteśmy tym kościołem ale winni są kapłani bo to oni powinni służyć człowiekowi a nie wierny im!!! Nie przestrzegają nauki Jezusa ich tylko interesuje kasa kasa a nie człowiek i to dotyczy 80% księży.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić