aktualizacja 

Morskie Oko. Bezmyślność turystów powala

191

Na Facebooku pojawiło się zdjęcie grupy turystów, którzy stoją na zamarzniętej tafli Morskiego Oka. Internauci są w szoku, ponieważ grubość lodu to zaledwie kilka centymetrów i w każdej chwili może dojść do trgedii.

Morskie Oko. Bezmyślność turystów powala
Turyści weszli na zamarznięte Morskie Oko. (Facebook)

Na Facebooku na profilu Aktualna sytuacja w Tatrach pojawiło się zdjęcie z Morskiego Oka. Widać na nim sporą grupę ludzi, która weszła na zamarznięte jezioro. Internauci są w szoku tym zachowaniem.

Turyści ryzykują życiem

Dramat nad Morskim Okiem... Lód ma 5 do 6 cm grubości, a na lodzie masa ludzi... Co roku te same apele... Czy to już tradycja, że musi dojść do tragedii i kiedy do niej dojdzie... Drodzy turyści, bardzo Was prosimy o rozsądek... - czytamy we wpisie.

Pod postem nie zabrakło komentarzy krytykujących to zachowanie. Cienki lód mógł załamać się w każdej chwili pod ciężarem tak dużej grupy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Ludzie sami proszą się o kłopoty, a nawet i o to by doszło do jakiejś tragedii. Na głupotę nie ma lekarstwa

Jak podaje TPN, sytuacja pogodowa w Tatrach jest dobra, ale należy na siebie uważać. W wyższych partiach Tatr pojawił się śnieg i lód, a temperatura była bliska zeru. Dość wcześnie robi się ciemno, dlatego trzeba dobrze zaplanować wycieczkę i nie wchodzić na niektóre szlaki. Po żadnym pozorem nie powinno się wchodzić na zamarznięte jeziora.

Zobacz także: Zobacz też: Walka na rykowisku. Niesamowite nagranie z Tatrzańskiego Parku Narodowego
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić