Władimir Putin o Nawalnym: "Mógł otruć się sam"

227

Gazeta "La Monde" zdradziła szczegóły rozmowy Putina i Macrona na temat otrucia Nawalnego. Głowa Rosji wciąż przekonuje, że to nie była próba zabójstwa. Macron wytknął mu kłamstwo.

Władimir Putin o Nawalnym: "Mógł otruć się sam"
(Getty Images)

14 września Emmanuel Macrone i Władimir Putin mieli odbyć rozmowę telefoniczną. Poruszany był przede wszystkim temat otrucia Aleksieja Nawalnego. Szczegóły rozmowy dostały się do prasy.

Nawalny mógł otruć się sam (...). Internetowy zadymiarz, który już symulował chorobę - miał powiedzieć Putin przez telefon do Macrona.

Prezydent Francji wyraził zaniepokojenie zaistniałą sytuacją. Miał rozmawiać z Putinem o tym, że śledztwo w sprawie próby zabójstwa powinno być wszczęte jak najszybciej.

Kremlowi się jednak nie śpieszy. Prezydent Rosji podkreśla, że śledztwo w sprawie nie zostanie wszczęte, póki rosyjscy śledczy nie dostaną wyników badań Nawalnego. "Bezpodstawne oskarżenia" o otrucie według Putina są "niewłaściwe".

Nawalny nie miałby szans sam otruć się tą konkretną trucizną. Środek bojowy o nazwie nowiczok, który wykryto w organizmie aktywisty, nie mógłby wejść w posiadanie osoby prywatnej. Wg "La Monde" Macron wytknął to Putinowi w czasie rozmowy.

Głos w sprawie zabrał rzecznik prasowy Kremla, DImirij Pieskow. Utrzymuje on, że francuska gazeta nie mogła mieć dostępu do prawdziwych danych o rozmowie głów państwa.

W kolejnym zdaniu Pieskow zmienia front i krytykuje Francję. Podkreśla, że skoro wiadomość obiegła francuską prasę, to właśnie z tej strony miały zostać złamane zasady dyplomacji i zdradzone poufne rozmowy.

Zobacz także: Otrucie Aleksieja Nawalnego. Nagranie z pokoju hotelowego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić