o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

"Właśnie skończyła się dobra zmiana". Fatalne wieści dla Kaczyńskiego

341
Podziel się

"Właśnie skończyła się dobra zmiana" - pisze OKO.press. Ponad połowa badanych Polaków uznała, że rządy PiS przyczyniły się do pogorszenia sytuacji w kraju - wynika z sondażu Ipsos przeprowadzonego dla tego serwisu.

"Właśnie skończyła się dobra zmiana". Fatalne wieści dla Kaczyńskiego
PiS to zła zmiana - ocenia większość ankietowanych (Getty Images, Artur Widak)
bDZVCpaZ

Sondaż. Spada poparcie dla działań PiS

Sondaż Ipsos dla OKO.press przeprowadzany jest już dziesiąty raz. Wyniki pokazują, że z każdym rokiem coraz mniej Polaków dostrzega w kraju sławetną "dobrą zmianę", o jakiej zapewnia partia rządząca. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego to najgorszy do tej pory wynik prowadzonego od 2016 roku badania.

bDZVCpbb

Najnowszy sondaż został przeprowadzony 10-12 lutego na grupie 1014 osób dorosłych. "Czy Pana/Pani zdaniem w czasach rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy od 2015 roku w Polsce nastąpiła zmiana na lepsze, gorsze czy nic się nie zmieniło?" - brzmiało pytanie skierowane do respondentów.

Nadchodzi zmiana na gorsze?

Wyniki nie są zadowalające z perspektywy obozu władzy. Jak się okazuje, 52 proc. badanych podczas rządów PiS dostrzegło zmianę na gorsze. 9 proc. uważa, że przez ten czas nic się nie zmieniło, a już tylko 35 proc. wierzy, że dobra zmiana rzeczywiście następuje.

bDZVCpbh

Badanie pokazuje, że mniejsze poparcie dla PiS wiąże się z wyższym wykształceniem badanych oraz wielkością miejscowości, w jakiej mieszkają. Negatywne oceny wobec partii dominują wśród młodych ludzi. 71 proc. ankietowanych osób w wieku 18-29 lat jest zdania, że za rządów PiS sytuacja w kraju uległa pogorszeniu.

Jak twierdzi Piotr Pacewicz z OKO.press, załamanie w zaufaniu dla rządzącej krajem partii nastąpiło w 2020 roku. Polacy wtedy stopniowo przestali zauważać owoce słynnej "dobrej zmiany”. Według dziennikarza miało to związek m.in. ze złym zarządzaniem gospodarką w czasie koronakryzysu, łączeniem polityki z religią i decyzją TK w sprawie aborcji.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. PiS straci. Kto zyska? Jasna odpowiedź
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZVCpbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(341)
Lucky
2 miesiące temu
Prezes będzie wyniesiony na ołtarze . Każdy polszewik będzie musiał nosić w portfelu jego zdjęcie , lub mieć wystawiona figurkę w oknie . Ten człowiek uratował RP przed kataklizmem i cichym rozbiorem RP .,,..,.. SAMI POLSZEWICY MOWILI ,ZE RP JUZ NIE ISTNIEJE.
stochastis
2 miesiące temu
To normalne, że o Zjednoczonej Prawicy, Rządzie i Prezydencie można tylko źle. To jest już nudne.
miniMalis
2 miesiące temu
Gospodarka pada po koronie ale planeta odżywa. Odpoczeła chociaż sekundę od wynikających z proznosci japiszonskich podrozy lotniczych milionow"turystow" zamierzających ostatnie zakątki swiata, od megaton chemikaliów, i plastikow finalnie trafiajacych do oceanów produkcji nikomu nie potrzebnych kolejnych kremów, zabawek, gadzetow, od eksterminacji przez człowieka innych gatunków.
bDZVCpbD
Te zło musi o...
2 miesiące temu
Pan prezes jest PORAŻKĄ dla całego KRAJU! Mogą spakować walizki!
gość
2 miesiące temu
Paraliż i Szok tak musi brzmieć nazwa partii rządzącej pana prezesa !
dociekliwy
2 miesiące temu
Polacy zawsze głosowali przeciw komuś. Przeciw komunie ( PZPR), przeciw Jaruzelskiemu, przeciw AWS, przeciw Wałęsie itp. Kaczyńskiemu, z pomocą kościoła i klubów gazety polskiej udało się zgromadzić w miarę wierny elektorat. Znaczna część tego elektoratu tkwi z nim i nic ich nie przekona. Ale stary elektorat wymiera, a młody inaczej patrzy na rzeczywistość i ich nie interesują animozje Kaczyńskiego do Tuska, starej Solidarności do nowej władzy ( za starą solidarność nie uważam związku, tylko ludzi, którzy po zakładach pracy budowali struktury związkowe) Młodzi, W ogromnej większości nie mają traumy po przeszłości, znają języki i potrafią się bez skrępowania znaleźć w świecie realnym i cyfrowym Oceniają rządzących po tym, co tu i teraz i wyciągają wnioski. Nie kościół, nie styropianowe autorytety, nie nachalna propaganda, nie politycy tej, czy innej partii tylko własny, charakterystyczny dla młodych, osąd. I dzięki Bogu. W nich nadzieja
123
2 miesiące temu
oby przejrzały na oczy " moherowe berety" bo krzywdzą swoje dzieci i wnuki.
SuperGość
2 miesiące temu
No niech to dunder.....71 proc. ankietowanych osób przejrzało i zobaczyło złą zmianę zwłaszcza ci w przedziale wieku 18-29 lat i są zdania, że za rządów PiS sytuacja w kraju uległa pogorszeniu czyli gdy z pełną świadomością w 2015 głosowałem wraz z ich rodzicami na PIS po super złej zmianie nieudaczników z PO/PSL to oni mieli 10-19 lat i żyło się im wtedy jak w Raju a akurat mnie i ich rodzicom właśnie nie! Nie wiem ile lat ma Piotr Pacewicz z OKO.press ale po zwichniętej logice w wyciąganiu wniosków z tego sondażu i podawaniu przyczyn zmian widać, że miał w 2015 roku poniżej 10 lat i był sierotą któremu nikt nie umiał wytłumaczyć jaką katastrofą był dla Polski i Polaków komunizm a zwłaszcza ten w wydaniu chińskim który jest główna przyczyną wywołania następnej, światowej katastrofy pandemicznej pełnej śmierci i strat materialnych jak to w zwyczaju komunistów już jest a on i jego rówieśnicy po prostu o tym nie mają pojęcia
ekonomista
2 miesiące temu
Jak może być lepiej skoro rządzą sami partacze nie mający pojęcia o gospodarce i zarządzaniu.Upartyjnienie wszystkiego , nie pozwala na racjonalne myślenie , bo sprawy partii zawsze są na pierwszym miejscu . Ciągłe zmiany , bez ładu i składu , bez normalnej rzetelnej strategii . A zmiany w odstępach kilku dni , lub nawet tygodnia , nie pozwala gospodarce na normalne funkcjonowanie . Przedsiębiorca nie czuje się pewny w swoim działaniu , bo nie wie czy jutro lub za tydzień , ktoś nie zamknie lub ograniczy jego działalności . W TAKI SPOSÓB JAK DOTYCHCZAS , NIE DA SIĘ NORMALNIE W GOSPODARCE FUNKCJONOWAĆ DLATEGO WIDAĆ NAWET GOŁYM OKIEM POGORSZENIE SIĘ GOSPODARKI . OGROMNY WZROST CEN WSZYSTKIEGO , A SZCZEGÓLNIE ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH , NIE PROWADZI DO DOBROBYTU TYLKO POGORSZENIA ŻYCIA.
Polka
2 miesiące temu
1014 osób i to ma być sondaż, który zmiecie PiS ??? 71 % to ładnie brzmi, ale osobowo to już nie tak bardzo - czyli według autora tych wypocin 700 osób jest niezadowolonych i to napawa autora do wyciągnięcia wniosku o przegranych wyborach PiS.Kto w tej redakcji pozwala na takie pseudo info !!!!!!
Mazurka
2 miesiące temu
Na szczęście ani pis , ani kaczyński nie są wieczni, oby odeszli w niepamięć .
Seniorka 70
3 miesiące temu
moze doczekam zmiany dojnej i wiezienia dla przybleckiej pawlowicz ziobry i innych obajtkow i zlodziej nqszych podatkow i tych co nam przynosza wstyd na swiecie, o ile jest ten prawdziwy bog a nie bog wielbiony przez biskupow broniacych pedofilii w kosciele amen
Cykl
3 miesiące temu
kazda zmiana sie konczy.
bDZVCpbv
Sajmon
3 miesiące temu
Wszystkie niemieckie media mogą pisać co chcą,jest wolność słowa.A w naszym kraju jest oki,i oby jeszcze z 1000 lat.Życzenia dla upadłego "oko pres".
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić