Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

"Właśnie skończyła się dobra zmiana". Fatalne wieści dla Kaczyńskiego

342
Podziel się:

"Właśnie skończyła się dobra zmiana" - pisze OKO.press. Ponad połowa badanych Polaków uznała, że rządy PiS przyczyniły się do pogorszenia sytuacji w kraju - wynika z sondażu Ipsos przeprowadzonego dla tego serwisu.

"Właśnie skończyła się dobra zmiana". Fatalne wieści dla Kaczyńskiego
PiS to zła zmiana - ocenia większość ankietowanych (Getty Images, Artur Widak)

Sondaż. Spada poparcie dla działań PiS

Sondaż Ipsos dla OKO.press przeprowadzany jest już dziesiąty raz. Wyniki pokazują, że z każdym rokiem coraz mniej Polaków dostrzega w kraju sławetną "dobrą zmianę", o jakiej zapewnia partia rządząca. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego to najgorszy do tej pory wynik prowadzonego od 2016 roku badania.

Najnowszy sondaż został przeprowadzony 10-12 lutego na grupie 1014 osób dorosłych. "Czy Pana/Pani zdaniem w czasach rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy od 2015 roku w Polsce nastąpiła zmiana na lepsze, gorsze czy nic się nie zmieniło?" - brzmiało pytanie skierowane do respondentów.

Nadchodzi zmiana na gorsze?

Wyniki nie są zadowalające z perspektywy obozu władzy. Jak się okazuje, 52 proc. badanych podczas rządów PiS dostrzegło zmianę na gorsze. 9 proc. uważa, że przez ten czas nic się nie zmieniło, a już tylko 35 proc. wierzy, że dobra zmiana rzeczywiście następuje.

Badanie pokazuje, że mniejsze poparcie dla PiS wiąże się z wyższym wykształceniem badanych oraz wielkością miejscowości, w jakiej mieszkają. Negatywne oceny wobec partii dominują wśród młodych ludzi. 71 proc. ankietowanych osób w wieku 18-29 lat jest zdania, że za rządów PiS sytuacja w kraju uległa pogorszeniu.

Jak twierdzi Piotr Pacewicz z OKO.press, załamanie w zaufaniu dla rządzącej krajem partii nastąpiło w 2020 roku. Polacy wtedy stopniowo przestali zauważać owoce słynnej "dobrej zmiany”. Według dziennikarza miało to związek m.in. ze złym zarządzaniem gospodarką w czasie koronakryzysu, łączeniem polityki z religią i decyzją TK w sprawie aborcji.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. PiS straci. Kto zyska? Jasna odpowiedź
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(342)
Adam N 1973
rok temu
Gdyby rządziła PO to rok temu nastąpiłby paraliż państwa i gospodarki, większość firm by upadła a bezrobocie osiągnęłoby poziom 6 milionów. A w zmarłych na Covid wyprzedzili byśmy Meksyk
Lucky
rok temu
Prezes będzie wyniesiony na ołtarze . Każdy polszewik będzie musiał nosić w portfelu jego zdjęcie , lub mieć wystawiona figurkę w oknie . Ten człowiek uratował RP przed kataklizmem i cichym rozbiorem RP .,,..,.. SAMI POLSZEWICY MOWILI ,ZE RP JUZ NIE ISTNIEJE.
stochastis
rok temu
To normalne, że o Zjednoczonej Prawicy, Rządzie i Prezydencie można tylko źle. To jest już nudne.
miniMalis
rok temu
Gospodarka pada po koronie ale planeta odżywa. Odpoczeła chociaż sekundę od wynikających z proznosci japiszonskich podrozy lotniczych milionow"turystow" zamierzających ostatnie zakątki swiata, od megaton chemikaliów, i plastikow finalnie trafiajacych do oceanów produkcji nikomu nie potrzebnych kolejnych kremów, zabawek, gadzetow, od eksterminacji przez człowieka innych gatunków.
Te zło musi o...
rok temu
Pan prezes jest PORAŻKĄ dla całego KRAJU! Mogą spakować walizki!
gość
rok temu
Paraliż i Szok tak musi brzmieć nazwa partii rządzącej pana prezesa !
dociekliwy
rok temu
Polacy zawsze głosowali przeciw komuś. Przeciw komunie ( PZPR), przeciw Jaruzelskiemu, przeciw AWS, przeciw Wałęsie itp. Kaczyńskiemu, z pomocą kościoła i klubów gazety polskiej udało się zgromadzić w miarę wierny elektorat. Znaczna część tego elektoratu tkwi z nim i nic ich nie przekona. Ale stary elektorat wymiera, a młody inaczej patrzy na rzeczywistość i ich nie interesują animozje Kaczyńskiego do Tuska, starej Solidarności do nowej władzy ( za starą solidarność nie uważam związku, tylko ludzi, którzy po zakładach pracy budowali struktury związkowe) Młodzi, W ogromnej większości nie mają traumy po przeszłości, znają języki i potrafią się bez skrępowania znaleźć w świecie realnym i cyfrowym Oceniają rządzących po tym, co tu i teraz i wyciągają wnioski. Nie kościół, nie styropianowe autorytety, nie nachalna propaganda, nie politycy tej, czy innej partii tylko własny, charakterystyczny dla młodych, osąd. I dzięki Bogu. W nich nadzieja
123
rok temu
oby przejrzały na oczy " moherowe berety" bo krzywdzą swoje dzieci i wnuki.
SuperGość
rok temu
No niech to dunder.....71 proc. ankietowanych osób przejrzało i zobaczyło złą zmianę zwłaszcza ci w przedziale wieku 18-29 lat i są zdania, że za rządów PiS sytuacja w kraju uległa pogorszeniu czyli gdy z pełną świadomością w 2015 głosowałem wraz z ich rodzicami na PIS po super złej zmianie nieudaczników z PO/PSL to oni mieli 10-19 lat i żyło się im wtedy jak w Raju a akurat mnie i ich rodzicom właśnie nie! Nie wiem ile lat ma Piotr Pacewicz z OKO.press ale po zwichniętej logice w wyciąganiu wniosków z tego sondażu i podawaniu przyczyn zmian widać, że miał w 2015 roku poniżej 10 lat i był sierotą któremu nikt nie umiał wytłumaczyć jaką katastrofą był dla Polski i Polaków komunizm a zwłaszcza ten w wydaniu chińskim który jest główna przyczyną wywołania następnej, światowej katastrofy pandemicznej pełnej śmierci i strat materialnych jak to w zwyczaju komunistów już jest a on i jego rówieśnicy po prostu o tym nie mają pojęcia
ekonomista
rok temu
Jak może być lepiej skoro rządzą sami partacze nie mający pojęcia o gospodarce i zarządzaniu.Upartyjnienie wszystkiego , nie pozwala na racjonalne myślenie , bo sprawy partii zawsze są na pierwszym miejscu . Ciągłe zmiany , bez ładu i składu , bez normalnej rzetelnej strategii . A zmiany w odstępach kilku dni , lub nawet tygodnia , nie pozwala gospodarce na normalne funkcjonowanie . Przedsiębiorca nie czuje się pewny w swoim działaniu , bo nie wie czy jutro lub za tydzień , ktoś nie zamknie lub ograniczy jego działalności . W TAKI SPOSÓB JAK DOTYCHCZAS , NIE DA SIĘ NORMALNIE W GOSPODARCE FUNKCJONOWAĆ DLATEGO WIDAĆ NAWET GOŁYM OKIEM POGORSZENIE SIĘ GOSPODARKI . OGROMNY WZROST CEN WSZYSTKIEGO , A SZCZEGÓLNIE ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH , NIE PROWADZI DO DOBROBYTU TYLKO POGORSZENIA ŻYCIA.
Polka
rok temu
1014 osób i to ma być sondaż, który zmiecie PiS ??? 71 % to ładnie brzmi, ale osobowo to już nie tak bardzo - czyli według autora tych wypocin 700 osób jest niezadowolonych i to napawa autora do wyciągnięcia wniosku o przegranych wyborach PiS.Kto w tej redakcji pozwala na takie pseudo info !!!!!!
Mazurka
rok temu
Na szczęście ani pis , ani kaczyński nie są wieczni, oby odeszli w niepamięć .
Seniorka 70
rok temu
moze doczekam zmiany dojnej i wiezienia dla przybleckiej pawlowicz ziobry i innych obajtkow i zlodziej nqszych podatkow i tych co nam przynosza wstyd na swiecie, o ile jest ten prawdziwy bog a nie bog wielbiony przez biskupow broniacych pedofilii w kosciele amen
Cykl
rok temu
kazda zmiana sie konczy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić