"Właśnie skończyła się dobra zmiana". Fatalne wieści dla Kaczyńskiego

648

"Właśnie skończyła się dobra zmiana" - pisze OKO.press. Ponad połowa badanych Polaków uznała, że rządy PiS przyczyniły się do pogorszenia sytuacji w kraju - wynika z sondażu Ipsos przeprowadzonego dla tego serwisu.

"Właśnie skończyła się dobra zmiana". Fatalne wieści dla Kaczyńskiego
PiS to zła zmiana - ocenia większość ankietowanych (Getty Images, Artur Widak)

Sondaż. Spada poparcie dla działań PiS

Sondaż Ipsos dla OKO.press przeprowadzany jest już dziesiąty raz. Wyniki pokazują, że z każdym rokiem coraz mniej Polaków dostrzega w kraju sławetną "dobrą zmianę", o jakiej zapewnia partia rządząca. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego to najgorszy do tej pory wynik prowadzonego od 2016 roku badania.

Najnowszy sondaż został przeprowadzony 10-12 lutego na grupie 1014 osób dorosłych. "Czy Pana/Pani zdaniem w czasach rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy od 2015 roku w Polsce nastąpiła zmiana na lepsze, gorsze czy nic się nie zmieniło?" - brzmiało pytanie skierowane do respondentów.

Nadchodzi zmiana na gorsze?

Wyniki nie są zadowalające z perspektywy obozu władzy. Jak się okazuje, 52 proc. badanych podczas rządów PiS dostrzegło zmianę na gorsze. 9 proc. uważa, że przez ten czas nic się nie zmieniło, a już tylko 35 proc. wierzy, że dobra zmiana rzeczywiście następuje.

Badanie pokazuje, że mniejsze poparcie dla PiS wiąże się z wyższym wykształceniem badanych oraz wielkością miejscowości, w jakiej mieszkają. Negatywne oceny wobec partii dominują wśród młodych ludzi. 71 proc. ankietowanych osób w wieku 18-29 lat jest zdania, że za rządów PiS sytuacja w kraju uległa pogorszeniu.

Jak twierdzi Piotr Pacewicz z OKO.press, załamanie w zaufaniu dla rządzącej krajem partii nastąpiło w 2020 roku. Polacy wtedy stopniowo przestali zauważać owoce słynnej "dobrej zmiany”. Według dziennikarza miało to związek m.in. ze złym zarządzaniem gospodarką w czasie koronakryzysu, łączeniem polityki z religią i decyzją TK w sprawie aborcji.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. PiS straci. Kto zyska? Jasna odpowiedź
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić