Kinga Rusin jedzie po PiS i Kościele. Mocny wpis

370

Kinga Rusin nigdy nie ukrywała, że nie jest fanką obecnej partii rządzącej. Tym razem, gdy "siedziała i myślała", jak to zwykła mówić, napisała wiersz o tym, jak wyglądałaby Polska bez PiS-u.

Kinga Rusin jedzie po PiS i Kościele. Mocny wpis
Kinga Rusin napisała wiersz o Polsce bez PiS. (AKPA)

Przebywająca od zeszłego roku na Malediwach Kinga Rusin postanowiła podzielić się ze światem (kolejnymi już) przemyśleniami na temat PiS-u. Dziennikarka nigdy nie ukrywała swojej niechęci do partii rządzącej. Osiągnęła ona już taki poziom, że Rusin postanowiła... napisać na ten temat wiersz.

Pierwowzorem dla wiersza autorstwa Rusin był klasyk Jana Brzechwy - "Na wyspach Bergamutach". Gwiazda w swojej satyrze opisała zagadkowe miejsce, gdzie choć nie ma wielorybów w okularach (jak w wierszu Brzechwy), to są miliony zaszczepionych osób oraz rzetelna telewizja. Świat ten jest jednak, jak twierdzi Rusin, odwrotnością świata, w którym żyjemy i w którym władzę sprawuje PiS.

Rusin podzieliła się wierszem z fanami za pośrednictwem Instagrama. Dzieło przedstawia nie tylko krytykę obecnego rządu i Telewizji Publicznej, ale też Kościoła.

Na wyspach Bergamutach/ Podobno jest kot w butach/ Widziano także posła/ Którego mrówka niosła/ Szczepione są miliony/ Nie ukrywane zgony/ Prezesi na ambonach/ Nie rządzą w żeńskich łonach/ Kościelni pedofile/ Liczą w więzieniu chwile/ Podobno w IPNie/ Faszyści nie są w cenie/ Publiczna tam nie szczuje/ I twarzy nie kupuje/ A tresowane szczury/ Nie kradną złota góry/Jest słoń z trąbami dwiema/ I tylko wysp tych nie ma - czytamy na instagramowym profilu dziennikarki.

Twórczość swą podpisała "Kuzyn Jana Brzechwy w kolejce po termin szczepień". Satyra została opatrzona zdjęciem skąpanej w słońcu Kingi na piaszczystej plaży.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Roszady w programach śniadaniowych
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić