Włochy. Granice otwarte. Kwarantanna już nie będzie konieczna

104

Włochy otwierają granice. Od 3 czerwca do Włoch będzie można wjechać z Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monaco. Ci, którzy przekroczą granicę, nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny.

Włochy otwierają granice
Włochy otwierają granice (Getty Images)

Włochy za kilka dni otworzą granice

Włoskie media podają, że ministrowie do spraw europejskich, kultury i turystyki oraz spraw zagranicznych pracują już nad odpowiednim rozporządzeniem w tej sprawie. Miałoby ono umożliwić osobom, które przyjeżdżają z Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monaco, wjechać do Włoch bez obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny.

Włochy przygotowują się do wakacji

Nowym rozporządzeniem w sprawie otwarcia granic włoskie władze chcą wyjść naprzeciw lokalnej turystyce. Po otwarciu granic i zniesieniu obowiązku odbycia kwarantanny dla mieszkańców krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monako, możliwe byłyby podróże wakacyjne do Włoch. Jeśli chodzi o inne kraje, to na razie - do 15 czerwca - obowiązuje zakaz przekraczania włoskiej granicy przez osoby spoza krajów należących do UE.

Włochy to jeden z pięciu krajów na świecie, gdzie ruch turystyczny jest największy. Co więcej, turystyka wnosi aż 12 proc. do włoskiego PKB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić