o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Włochy. Kolejny kraj ogłasza lockdown

1
Podziel się

Włochy ogłosiły ogólnokrajowy lockdown na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Włochy. Kolejny kraj ogłasza lockdown
We Włoszech wprowadzono nowe ograniczenia na okres świąteczny. (Getty Images)
bDzkMczV

Włochy ogłosiły kolejny ogólnokrajowy lockdown na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Instytucje państwowe, sklepy, które nie są niezbędne, restauracje i bary pozostaną zamknięte. Włosi będą mogli przemieszczać się tylko w nagłych sytuacjach, do pracy lub do lekarza.

Lockdown we Włoszech

Nasi eksperci bardzo się martwili, że w okresie świąt Bożego Narodzenia nastąpi skok liczby przypadków… Dlatego musieliśmy działać [...] To nie jest łatwa decyzja - przekazał premier Włoch Giuseppe Conte.
bDzkMczX

Nowe ograniczenia we Włoszech będą obowiązywać w dniach 24–27 grudnia, 31 grudnia – 3 stycznia oraz 5–6 stycznia. W tym okresie można wychodzić z domu tylko ze względu na pracę lub w nagłych przypadkach. Przepisy pozwalają na przyjęcie w domu maksymalnie dwóch gości, nie licząc dzieci poniżej 14 roku życia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)

Ponadto obowiązuje godzina policyjna od 22:00 do 05:00. Premier Włoch powiedział, że w pozostałe dni można przemieszczać się swobodnie, ale restauracje oraz galerie handlowe pozostaną zamknięte.

bDzkMcAd

Conte powiedział, że policja nie będzie wysyłana do domów ludzi w celu sprawdzenia przestrzegania zasad. Zaapelował do obywateli, aby sami zachowywali się odpowiedzialnie i dostosowali do nowych ograniczeń.

Większość państw europejskich zaostrzyła ograniczenia przed świętami Bożego Narodzenia. Holandia i Niemcy wprowadziły lockdown do stycznia. W Austrii rząd zapowiedział w piątek, że po Bożym Narodzeniu nastąpi trzecia blokada. Od 26 grudnia niepotrzebne sklepy będą zamknięte, a poruszanie się poza domami będzie ograniczone. Szwecja, która ma niewiele ograniczeń, zaleciła noszenie masek na twarz w środkach transportu publicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzkMcAe
bDzkMcAy
KOMENTARZE
(1)
Megan
4 tyg. temu
I szwecja najmarzejszy kraj.
Najnowsze komentarze (1)
Megan
4 tyg. temu
I szwecja najmarzejszy kraj.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić