aktualizacja 

"Polski dżentelmen" nie żyje. Pan Krzysztof zmarł samotnie

184

Smutne doniesienia z Sycylii. W wieku 53 lat w Mesynie zmarł "polski dżentelmen". Mężczyzna przebywał w mieście od 10 lat i był rozpoznawalny wśród mieszkańców.

"Polski dżentelmen" nie żyje. Pan Krzysztof zmarł samotnie
Zdjęcie poglądowe (LibreShot)

Włoskie media przekazały smutną wiadomość. Portal messina.gazzettadelsud.it poinformował o śmierci "polskiego dżentelmena". Mężczyzna został znaleziony martwy na jednej z miejskich ławek w środę 16 grudnia.

Krzysztof zwany "polskim dżentelmenem" przebywał na Sycylii od 10 lat. Był znany wśród mieszkańców Mesyny. Słynął z noszenia krawata, skąd wziął się jego pseudonim. Według dyrektora miejscowego schroniska był to znak elegancji mężczyzny. Polak zmarł z przyczyn naturalnych w wieku 53-lat. Jak donoszą włoskie media, zamiast żebrać, pomagał kupować innym papierosy. Niekiedy otrzymywał coś w zamian.

Krzysztof, nawet wśród łachmanów, którymi się okrywał, nigdy nie zrezygnował z noszenia krawata. To był symbol jego elegancji, której bieda nie była w stanie mu odebrać - powiedział dyrektor schroniska Misericordia.

Mężczyzna wielokrotnie przebywał w szpitalu. Jak donoszą pracownicy schroniska, Krzysztof chorował na marskość wątroby. Ta mogła przyczynić się do jego nagłej śmierci. Nie wiadomo, dlaczego bezdomny mężczyzna wylądował na Sycylii i przebywał tam przez ostatnie 10 lat.

Zobacz także: Zmiany w 500+. Wiceminister rodziny: trzeba będzie składać wnioski
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić