aktualizacja 

Woda wyrzuciła ciało nurka. Przy jego ciele znaleziono pakunek wart 14 mln dolarów

31

W Nowej Południowej Walii a Australii znaleziono ciało nurka. W pobliżu zwłok leżały paczki z kokainą o wartości szacowanej na 14 milionów dolarów (62 mln złotych). Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Woda wyrzuciła ciało nurka. Przy jego ciele znaleziono pakunek wart 14 mln dolarów
Policja znalazła ogromną ilość kokainy przy nurku z Australii.

W poniedziałek w pobliżu rzeki Hunter w Newcastle policja znalazła zwłoki mężczyzny. Były ubrane w specjalistyczną odzież i wysokiej klasy sprzęt do nurkowania. Jednak to, co najbardziej zaskoczyło funkcjonariuszy to paczki, które leżały obok nurka.

Kokaina warta 14 mln dolarów

W pobliżu ciała znaleziono kilka sporej wielkości paczek z kokainą. Jej wartość oszacowano na 14 mln dolarów, czyli 62 mln złotych.

Nurek został zidentyfikowany po kilku godzinach. Okazało się, że to reporter lokalnych, zagranicznych mediów. Nie wiadomo, w jakim celu pojawił się w Newcastle. Policja nie jest także pewna, czy miał cokolwiek wspólnego ze znalezioną kokainą.

Próbujemy ustalić, czy te dwa incydenty są ze sobą powiązane. Równie dobrze mogą być, ale jesteśmy otwarci co do dostępnych nam opcji – powiedział dziennikarzom nadinspektor policji Nowej Południowej Walii, Robert Critchlow.

Detektyw Critchlow podkreślił, że nurek został znaleziony z naprawdę specjalistycznym sprzętem. Mężczyzna miał przy sobie rebreather (oddycharkę), który nie emituje bąbelków podczas oddychania pod wodą. Nie ustalono jeszcze jak dokładnie zginął.

Świadkowie zeznają, że w pobliżu miejsca odnalezienia zwłok widzieli wcześniej dwie łódki. Policja wraz z pomocą nurków przeszukuje okolicę w nadziei na odnalezienie dodatkowych śladów. W śledztwie pomaga straż graniczna.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ekspert ocenia wystąpienie Putina. "Bezradność było widać"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić