aktualizacja 

Woda zbiera śmiertelne żniwo. W Wielkopolsce utopiły się trzy osoby

2

Majówkowy weekend zebrał śmiertelne żniwo. Trzech mężczyzn utonęło w zbiornikach wodnych na terenie Wielkopolski. Do zdarzeń doszło między 4 a 5 maja.

Woda zbiera śmiertelne żniwo. W Wielkopolsce utopiły się trzy osoby
Woda zbiera śmiertelne żniwo. W Wielkopolsce utopiły się trzy osoby (zdjęcie ilustracyjne) (Materiały WP, Adobe)

Woda zbiera śmiertelne żniwo. Tylko w dniach 4-5 maja w województwie wielkopolskim utopiły się trzy osoby. To tragiczny bilans.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czarna seria utonięć w Beskidach. Zginęły trzy osoby

Trzy utonięcia w majówkę w Wielkopolsce

Do pierwszej z tragedii doszło w sobotę, 4 maja, gdy ze zbiornika retencyjnego wyłowiono ciało 35-latka w miejscowości Węgry. Kolejne ofiary wiosennych kąpieli znaleziono w Perzynach pod Nowym Tomyślem oraz we Wrześni następnego dnia.

O tym zdarzeniu służby zostały poinformowane przez rolników. Dostrzegli ubrania na brzegu akwenu. Po kilku godzinach wyłowiono z niego ciało mężczyzny, który okazał się być mieszkańcem powiatu ostrowskiego.

Niewiele wiadomo jednak na temat kolejnego utonięcia, do którego doszło w miejscowości Perzyny pod Nowym Tomyślem, gdzie służby wyłowiły ciało 38-latka.

Trzeci przypadek utonięcia dotyczy młodego mężczyzny, który spędzał czas ze znajomymi.

Przed godz. 11 otrzymaliśmy informację, że trzech mężczyzn wybrało się na spacer po żwirowni, gdzie znajdowały się zbiorniki. Wszyscy byli w wodzie, ale 28-latek wszedł głębiej od kolegów i po chwili zaczął się topić - jego znajomi nie byli w stanie go wyciągnąć, więc powiadomili służby. Gdy na miejsce dotarli strażacy, w odległości ok. 25 m od brzegu zauważyli poszkodowanego, który po wyłowieniu był jeszcze reanimowany, ale bez skutku - relacjonował na łamach "Super Expressu" mł. asp. Adam Wojciński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić