Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Wojna w Ukrainie. Dron na kółkach wysadził most

Sił Zbrojne Ukrainy znowu w natarciu. Tym razem oficjalny profil Ministerstwa Obrony Ukrainy pochwalił się w mediach społecznościowych udanym wysadzeniem mostu. Wszystko za sprawą — pojedynczego naziemne drona.

Wojna w Ukrainie. Dron na kółkach wysadził most
Wojna w Ukrainie. Dron na kółkach wysadził most (Twitter)

6 kwietnia 2024 roku to 773 dzień wojny w Ukrainie. Kolejny dzień wojny przynosi kolejne materiały wideo wprost z tego najlepiej udokumentowanego konfliktu zbrojnego w dziejach.

I tym razem materiał pochodzi najprawdopodobniej z drona. A tym sprzętem ukraińscy operatorzy przez ponad dwa lata rosyjskiej agresji nauczyli się sterować po mistrzowsku.

Jednak główną rolę, w krótkiej produkcji gdzieś na froncie w Ukrainie gra dron naziemny. Bezzałogowiec podjeżdża do mostu, który miał zostać zniszczony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przeskanowali ciężarówkę ze skrzynkami. Kierowca z Białorusi "nie wiedział, co wiezie"

Gdzieś na froncie, najprawdopodobniej by spowolnić atak rosyjskich oddziałów, trzeba było wysadzić most. W XXI wieku saper może zrobić to zdalnie. Z pomocą w tym zadaniu przyszedł łazik.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Pomyślna dostawa materiałów wybuchowych. Ukraiński dron naziemny wysadził most w kierunku Bachmutu. Materiał wideo: 5. Brygada Szturmowa — czytamy w poście Ukraińskiego Ministerstwa Obrony na platformie X(Twitter).

W materiale opublikowanym przez oficjalny profil Ministerstwa Obrony Ukrainy widzimy, jak maszyna zbliża się do punktu docelowego. Dron z podczepionymi ładunkami wybuchowymi wjeżdża na most. Łazik sprawnie wymija wszystkie przeszkody i dziury.

Wydaje się, że to kolejna rutynowa misja. Łazik jest już na moście. W tym momencie operator zdaje się, nie zauważył ogromnej wyrwy, w którą dron najeżdża. Widzimy, jak koziołkuje, a osoba prawdopodobniej nim sterująca mówi "Uuuuuła".

Całe szczęście przytomna detonacja ładunków, które eksplodują niemal natychmiast i cały most jest już tylko wspomnieniem. Było blisko.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić