aktualizacja 

Wojownicy Maryi wyszli na ulice Szczecina. Maszerowali tak przez wiele godzin

461

Wojownicy Maryi przeszli w sobotę ulicami Szczecina. Około 40 mężczyzn wzięło udział w "pokutno-wynagradzającym" marszu "1000 Róż dla Maryi", podczas którego głośno odmawiali różaniec, a na rękach nieśli kwiaty. Uczestnicy wydarzenia modlili się do matki Jezusa o "łaskę dla naszej Ojczyzny".

Wojownicy Maryi wyszli na ulice Szczecina. Maszerowali tak przez wiele godzin
Wojownicy Maryi modlili się o "pokój w Polsce" (Facebook, Szczecinskie24.pl)

Marsz "1000 Róż dla Maryi" odbył się 15 stycznia w Szczecinie i został zorganizowany przez wspólnotę Wojowników Maryi. Jak czytamy na fanpage'u wspólnoty, celem wydarzenia było wystosowanie prośby do Maryi o pokój w Polsce i na świecie.

Wojownicy Maryi wyszli na ulice Szczecina

W tych bardzo niespokojnych czasach, chwilach zwątpień, upadków, obojętności wielu stworzeń, pragniemy uciekać się do Maryi, do Jej Niepokalanego Serca, by wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny i modlić się o pokój nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, o co prosiła nas Ona w Fatimie - napisali na Facebooku Wojownicy Maryi.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Uczestnicy marszu wyruszyli już o godzinie 6 rano spod kościoła św. Jana Bosko. Przemarsz rozpoczęli modlitwą pod przykościelnym krzyżem, po czym powędrowali w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Z modlitwą na ustach i białymi różami na rękach około 40 mężczyzn szło ulicami Szczecina łącznie przez kilka godzin. Wydarzenie zakończyło się pod kościołem św. Jana Bosko, w drodze powrotnej uczestnicy zrobili sobie jeszcze przystanek na modlitwę pod pomnikiem Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

Pokój w Ojczyźnie zaczyna się od pokoju w naszych sercach, a kiedy my modlimy się różańcem, serca nasze przybliżają się do Niepokalanego Serca Maryi, do miłości, którą jest Ona cała, do pełni Jej łask - czytamy w opisie idei wydarzenia.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wojownicy Maryi są męską wspólnotą, która powstała podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn w Lądzie. Jej opiekunem duchowym jest ks. Dominik Chmielewski. Centrum wspólnoty znajduje się w Domu Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.

Zobacz także: Niepokój we wschodniej Ukrainie. Mieszkańcy obawiają się agresji ze strony Rosji
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić