Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Wojownicy Maryi wyszli na ulice Szczecina. Maszerowali tak przez wiele godzin

210
Podziel się:

Wojownicy Maryi przeszli w sobotę ulicami Szczecina. Około 40 mężczyzn wzięło udział w "pokutno-wynagradzającym" marszu "1000 Róż dla Maryi", podczas którego głośno odmawiali różaniec, a na rękach nieśli kwiaty. Uczestnicy wydarzenia modlili się do matki Jezusa o "łaskę dla naszej Ojczyzny".

Wojownicy Maryi wyszli na ulice Szczecina. Maszerowali tak przez wiele godzin
Wojownicy Maryi modlili się o "pokój w Polsce" (Facebook, Szczecinskie24.pl)

Marsz "1000 Róż dla Maryi" odbył się 15 stycznia w Szczecinie i został zorganizowany przez wspólnotę Wojowników Maryi. Jak czytamy na fanpage'u wspólnoty, celem wydarzenia było wystosowanie prośby do Maryi o pokój w Polsce i na świecie.

Wojownicy Maryi wyszli na ulice Szczecina

W tych bardzo niespokojnych czasach, chwilach zwątpień, upadków, obojętności wielu stworzeń, pragniemy uciekać się do Maryi, do Jej Niepokalanego Serca, by wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny i modlić się o pokój nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, o co prosiła nas Ona w Fatimie - napisali na Facebooku Wojownicy Maryi.

Uczestnicy marszu wyruszyli już o godzinie 6 rano spod kościoła św. Jana Bosko. Przemarsz rozpoczęli modlitwą pod przykościelnym krzyżem, po czym powędrowali w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Z modlitwą na ustach i białymi różami na rękach około 40 mężczyzn szło ulicami Szczecina łącznie przez kilka godzin. Wydarzenie zakończyło się pod kościołem św. Jana Bosko, w drodze powrotnej uczestnicy zrobili sobie jeszcze przystanek na modlitwę pod pomnikiem Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

Pokój w Ojczyźnie zaczyna się od pokoju w naszych sercach, a kiedy my modlimy się różańcem, serca nasze przybliżają się do Niepokalanego Serca Maryi, do miłości, którą jest Ona cała, do pełni Jej łask - czytamy w opisie idei wydarzenia.

Wojownicy Maryi są męską wspólnotą, która powstała podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn w Lądzie. Jej opiekunem duchowym jest ks. Dominik Chmielewski. Centrum wspólnoty znajduje się w Domu Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.

Zobacz także: Niepokój we wschodniej Ukrainie. Mieszkańcy obawiają się agresji ze strony Rosji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(210)
Heretyk
5 miesięcy temu
Oooo, tym razem bez płaszczy krzyżackich? A tak im pasowały...
OBY WATEL PL
5 miesięcy temu
ILU WAS ---RAZ ... NO MOZE TUZIN
Nikt6
5 miesięcy temu
Reszta Szczecina nie miała z tym nic wspólnego jakby co.
PSYCHIATRA
5 miesięcy temu
🤣😂🤣 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣
vicary
5 miesięcy temu
"Wojownicy Maryi" już sama nazwa jest w konflikcie z miłością bliźniego. Mam nadzieję że po marszu nie poszli się nachlać.
Ttttt
5 miesięcy temu
Kto chorzy ludzie
Nie
5 miesięcy temu
Ha ha ha ha
Jajaja
5 miesięcy temu
Super. Nie rozumiem tylko czemu tak licznie wypowiadają się ludzie których ta informacja nie powinna obchodzić. Nie znacie tych ludzi, nie znacie kościoła, nie znacie Chrześcijaństwa a pleciecie bzdury. Coś pożytecznego lepiej zróbcie. Pomóżcie mamie zrobić obiad, odróbcie lekcje, poświęćcie trochę czasu ojcu, dziadkowi lub własnym dzieciom. Z Panem Bogiem.
Wee
5 miesięcy temu
Wysłać jako rezerwę na granicę z Białorusią niech tam ida. . pokażą jakimi są chrześcijanami..jak im madka z wąsami kamieniami obrzuca...jakimis patykami..jak się będą zachowywać.... wysłać kieckowych którzy tak nawołują o miłosierdziu niech jadą udzielają się...niech tłumacza madka z wąsami o miłosierdziu o religii...co zrobią jak dostaną kamieniem w łeb...
Artur30
5 miesięcy temu
Sfiksowali ? I to jeszcze Szczecin .
on89
5 miesięcy temu
Najlepsze jest to, że on tak pięknie mówią o miłości, dobroci, pokoju, a w rzeczywistości gardzą innymi ludźmi. Czy, aby Maryja chciałaby takich fałszywych wojowników co mają tyko słowo na ustach, a w sercu zadre?
PZPR
5 miesięcy temu
OBRONCY CZEGO BO NIC NIE MAJA OPROCZ GLUPOTY
dgA
5 miesięcy temu
mogli cos dobrego zrobic dla ludzkosc. przykuc sie kazdy do 25 kilogramowego lupka parkingowego z betonu i na koniec marszu skoczy z nabrzeza portowego. do wody - ma sie rozumiec. ku chwale maryji ma sie rozumiec. amen
wojownicze an...
5 miesięcy temu
Jest coś takiego jak obraza uczuć religijnych.Czas na wprowadzenie pojęcia "obraza uczuć ateistycznych". Takie marsze są dla mnie obraźliwe. Co ciekawsze powinny też obrażać uczucia osób naprawdę religijnych i znających Biblię. Jak można nazwać się wojownikiem Maryi? W którym miejscu Biblii jest zapis o tym, że Maria wzywała kogokolwiek do walki?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić