o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Wojsko i służby w blokach startowych. Czekają na szczepienia

38
Podziel się

Trwa szczepienie na koronawirusa "grupy 0" czyli pracowników opieki medycznej i społecznej. To najbardziej narażona na zakażenia grupa społeczna. W drugim rzucie zaszczepią się m.in. pracownicy wojska, policji i służb specjalnych.

Wojsko i służby w blokach startowych. Czekają na szczepienia
Wojsko i służby w blokach startowych. Czekają na szczepienia (PAP, Grzegorz Michałowski)
bDzKYPsR

Wszystko jest dokładnie opisane w Narodowym Programu Szczepień, dostępnym w internecie na stronach rządowych. Możemy w nim przeczytać:

Szczepieniami w pierwszym etapie zostaną objęci także Żołnierze Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Straży Pożarnej, pracownicy TOPR oraz GOPR, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach przeciwepidemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe.

Etap ten, jak wynika z odpowiedzi na postawione przez o2.pl pytania, obejmie również pracowników służb specjalnych.

bDzKYPsT

MON i MSWiA czekają

Na zadane przez nas pytania odpowiedziały m.in. Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Wywiadu i MON w imieniu Służby Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Także Straż Graniczna przypisana jest do grupy I.

Obecnie w formacji wstępnie przygotowywane są listy osób, które chciałyby się zaszczepić, oficjalne zapisy jeszcze się nie rozpoczęły. Szczepienia funkcjonariuszy SG są dobrowolne - pisze biuro prasowe Komendy Głównej Straży Granicznej.
bDzKYPsZ
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Musisz to wiedzieć przed szczepieniem. Garść przydatnych informacji

Wywiad "zachęca"

Z uwagi na zasady przyjęte przez Rząd zapisy na szczepienia mają charakter dobrowolny i nie są prowadzone pod przymusem. Kierownictwo służby zachęca funkcjonariuszy do korzystania ze szczepień, których celem jest osiągnięcie warunków koniecznych do zapanowania nad pandemią COVID-19 - odpisała na nasze pytania Agencja Wywiadu.

Według ustaleń o2.pl, w Agencji Wywiadu trwa przygotowanie list tych oficerów i funkcjonariuszy, którzy chcą się zaszczepić. Ma ona powstać do końca stycznia.

bDzKYPta

Na pytania nie odpowiedziała dotąd największa polska służba specjalna, czyli Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jednak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że w ABW zaszczepiono już pracowników służby zdrowia. W samej ABW funkcjonariusze mieli złożyć do połowy grudnia deklaracje w sprawie chęci przystąpienia do szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzKYPtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Proste
1 tyg. temu
PiS przepił kasę na szczepionki i teraz kombinują.
wolff
1 tyg. temu
Zachęcają do eksperymętu medycznego szantażem hańba to zbrodnia ....zaszczepieni chorują na covida a zachwilę zacznie się naturalna utylizacja zaszczepionych bo każdy zgon poszczepienny nie będzie raportowany jako przyczyna przyjęcia produktu medycznego zwanego szczepionka covid 19/21
angelow
1 tyg. temu
Super...Służby medycze, wojsko...służby specjalne .Niesprawdzonym preparatem ..Mistrzostwo na wywołanie chaosu w Państwie...Bravo PiS
bDzKYPtv
katyn bis
1 tyg. temu
ludobojstwo szczepionkowe ruszylo z kopyta ,poison ma byc wymordowane 200000 rezerwistow z wot.
poldi
1 tyg. temu
Oj chyba plan Billa się sypie.
Najnowsze komentarze (38)
brytan
6 dni temu
- co bedzie kiedy ci co maja za zadanie nas bronic w wyniku zaszczepienia sie beda umierac ?! nowych kadr nie mma wiec jak to bedzie . fakt jest faktem , ludzie pozaszczepieniu umieraja ...
mars31
7 dni temu
Producent szczepionki nie ponosi odpowiedzialności za powikłania
Wot
7 dni temu
W wojskach obrony terytorialnej to samo. Deklaracja, jak się nie zgodzisz nie awansujesz, nie zrobisz podoficera, oficera, kursów specjalistycznych. Ludzie rzucają kwity i odchodzą. Żałosne, przyszli z pasji bo chcieli coś zrobić dla lokalnej społeczności, kraju, a zostali poddani tak samo jak zawodowi., tym, że zawodowy w razie W dostanie rentę a oni kopa w dupe. Brawo!
Zwiadowca
7 dni temu
Bracia i siostry nie dajcie się! Byłem w Iraku i Afganie i jestem odznaczony za odwagę ale oddam to jak poddajcie się! I zapomnę skąd pochodze😔.
Polak
7 dni temu
W wojsku szczepienia nie są dobrowolne. Jest NAKAZ szczepien!!! Przełożeni wzywają żołnierzy którzy byli na "NIE" i każą im zmieniać decyzję na "TAK". Żołnierze lada czas odwrócą się przeciw tyranom! Wojska już definitywnie nie mają za sobą. Władza chce doprowadzić do burdelu w Państwie. Niech sami se wyklują "domięśniowo 😂" te wszystkie szczepionkowe buble może z ich deformacji i powikłań wyjdzie coś dobrego 😂
667 cm
7 dni temu
Może to i dobrze, że nie będzie komunasystowac komornikom, ale ja jednak zacząłbym szczepienia od przestępców. Inna kolejność budzi moje obawy.
Marecki
7 dni temu
Kłamiecie... W jednostce ŻW w Minsku Mazowieckim przymus, groźby i szantaż jesli sie nie zaszczepisz/wpiszesz na liste. Jakie dobrowolne??
rolnik
7 dni temu
stosowanie mutagenów na zwierzętach i roślinach powoduje bezpłodność kolejnego miotu -czyli jeszcze jedno pokolenie i koniec - tak jest w hodowli
bDzKYPtn
Pauk
1 tyg. temu
"Maszeruj i milcz. Nagrody nie będzie,a inni może będą żyć za 10 lat. Nie ma drogi powrotnej". Taki wpis znalazłem u pewnego morszczachy w 2012.r. Pic, ciekawe, albo paranoja.
Proste
1 tyg. temu
PiS przepił kasę na szczepionki i teraz kombinują.
DOG
1 tyg. temu
"Wojsk Obrony Terytorialnej,"co wy piszecie przecież to nie wojsko.Jak można ludzi którzy przychodzą na szkolenie na 4 weekendy w roku.Oczywiście oprócz tych którzy akurat w tych dniach mają L4
Sksks
1 tyg. temu
Eksperymentować na ludziach chcą gratuluje bo nawet dużo uczonych mówi że to za szybko żeby powstała skuteczna szczepionka a wciskają kity
Pio
1 tyg. temu
Tak czytam te komentarze i brak mi słów. Cały glob się szczepi na potęgę z antyszczepionkowcy swoje. Nie chcesz to się nie szczep i daj szansę innym a nie wypisuj bzdór.
TO JUŻ DAMAT
1 tyg. temu
Wojsko, ogromne ilości żołnierzy, tych najbardziej doświadczonych, szykują się do odejścia ze służby z powodu szykoeanych przez rząd i izby parlamentarne, zmian w zaopatrzeniu emerytalnym i mieszkaniowym. MON będzie mówiło, że nic nie wie na ten temat, al nikt nie zayta Ministra Finansów czy Ministram Pracy i polityki Socjalnej, że zmiany rządzący politycy, chcą wprowadzić po kryjomu. To będzie poważnie zachwiany system bezpieczeństwa państwa, bo odejść chce około 40 % oficerów, podoficerów i nawet szeregowych posiadających uprawnienia z tym rokiem. O zaszczuwaniu atmosfery wojskowej szczepieniami i konsekwencjami idącymi za niepoddaniem się tym szczepieniom, nie chce już pisać. Faktem jest, że każdy żołnierz już o tym wie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić