Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|
aktualizacja

Wojsko i służby w blokach startowych. Czekają na szczepienia

39
Podziel się:

Trwa szczepienie na koronawirusa "grupy 0" czyli pracowników opieki medycznej i społecznej. To najbardziej narażona na zakażenia grupa społeczna. W drugim rzucie zaszczepią się m.in. pracownicy wojska, policji i służb specjalnych.

Wojsko i służby w blokach startowych. Czekają na szczepienia
Wojsko i służby w blokach startowych. Czekają na szczepienia (PAP, Grzegorz Michałowski)

Wszystko jest dokładnie opisane w Narodowym Programu Szczepień, dostępnym w internecie na stronach rządowych. Możemy w nim przeczytać:

Szczepieniami w pierwszym etapie zostaną objęci także Żołnierze Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Straży Pożarnej, pracownicy TOPR oraz GOPR, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach przeciwepidemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe.

Etap ten, jak wynika z odpowiedzi na postawione przez o2.pl pytania, obejmie również pracowników służb specjalnych.

MON i MSWiA czekają

Na zadane przez nas pytania odpowiedziały m.in. Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Wywiadu i MON w imieniu Służby Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Także Straż Graniczna przypisana jest do grupy I.

Obecnie w formacji wstępnie przygotowywane są listy osób, które chciałyby się zaszczepić, oficjalne zapisy jeszcze się nie rozpoczęły. Szczepienia funkcjonariuszy SG są dobrowolne - pisze biuro prasowe Komendy Głównej Straży Granicznej.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Musisz to wiedzieć przed szczepieniem. Garść przydatnych informacji

Wywiad "zachęca"

Z uwagi na zasady przyjęte przez Rząd zapisy na szczepienia mają charakter dobrowolny i nie są prowadzone pod przymusem. Kierownictwo służby zachęca funkcjonariuszy do korzystania ze szczepień, których celem jest osiągnięcie warunków koniecznych do zapanowania nad pandemią COVID-19 - odpisała na nasze pytania Agencja Wywiadu.

Według ustaleń o2.pl, w Agencji Wywiadu trwa przygotowanie list tych oficerów i funkcjonariuszy, którzy chcą się zaszczepić. Ma ona powstać do końca stycznia.

Na pytania nie odpowiedziała dotąd największa polska służba specjalna, czyli Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jednak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że w ABW zaszczepiono już pracowników służby zdrowia. W samej ABW funkcjonariusze mieli złożyć do połowy grudnia deklaracje w sprawie chęci przystąpienia do szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
zibi
6 miesięcy temu
Mundurowi NIE DAJCIE SIĘ ZNIEWOLIĆ,ZASTANÓWCIE SIĘ KOGO BRONICIE
brytan
rok temu
- co bedzie kiedy ci co maja za zadanie nas bronic w wyniku zaszczepienia sie beda umierac ?! nowych kadr nie mma wiec jak to bedzie . fakt jest faktem , ludzie pozaszczepieniu umieraja ...
mars31
rok temu
Producent szczepionki nie ponosi odpowiedzialności za powikłania
Wot
rok temu
W wojskach obrony terytorialnej to samo. Deklaracja, jak się nie zgodzisz nie awansujesz, nie zrobisz podoficera, oficera, kursów specjalistycznych. Ludzie rzucają kwity i odchodzą. Żałosne, przyszli z pasji bo chcieli coś zrobić dla lokalnej społeczności, kraju, a zostali poddani tak samo jak zawodowi., tym, że zawodowy w razie W dostanie rentę a oni kopa w dupe. Brawo!
Zwiadowca
rok temu
Bracia i siostry nie dajcie się! Byłem w Iraku i Afganie i jestem odznaczony za odwagę ale oddam to jak poddajcie się! I zapomnę skąd pochodze😔.
Polak
rok temu
W wojsku szczepienia nie są dobrowolne. Jest NAKAZ szczepien!!! Przełożeni wzywają żołnierzy którzy byli na "NIE" i każą im zmieniać decyzję na "TAK". Żołnierze lada czas odwrócą się przeciw tyranom! Wojska już definitywnie nie mają za sobą. Władza chce doprowadzić do burdelu w Państwie. Niech sami se wyklują "domięśniowo 😂" te wszystkie szczepionkowe buble może z ich deformacji i powikłań wyjdzie coś dobrego 😂
667 cm
rok temu
Może to i dobrze, że nie będzie komunasystowac komornikom, ale ja jednak zacząłbym szczepienia od przestępców. Inna kolejność budzi moje obawy.
Marecki
rok temu
Kłamiecie... W jednostce ŻW w Minsku Mazowieckim przymus, groźby i szantaż jesli sie nie zaszczepisz/wpiszesz na liste. Jakie dobrowolne??
rolnik
rok temu
stosowanie mutagenów na zwierzętach i roślinach powoduje bezpłodność kolejnego miotu -czyli jeszcze jedno pokolenie i koniec - tak jest w hodowli
Pauk
rok temu
"Maszeruj i milcz. Nagrody nie będzie,a inni może będą żyć za 10 lat. Nie ma drogi powrotnej". Taki wpis znalazłem u pewnego morszczachy w 2012.r. Pic, ciekawe, albo paranoja.
Proste
rok temu
PiS przepił kasę na szczepionki i teraz kombinują.
DOG
rok temu
"Wojsk Obrony Terytorialnej,"co wy piszecie przecież to nie wojsko.Jak można ludzi którzy przychodzą na szkolenie na 4 weekendy w roku.Oczywiście oprócz tych którzy akurat w tych dniach mają L4
Sksks
rok temu
Eksperymentować na ludziach chcą gratuluje bo nawet dużo uczonych mówi że to za szybko żeby powstała skuteczna szczepionka a wciskają kity
Pio
rok temu
Tak czytam te komentarze i brak mi słów. Cały glob się szczepi na potęgę z antyszczepionkowcy swoje. Nie chcesz to się nie szczep i daj szansę innym a nie wypisuj bzdór.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić