o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Usługi publiczne tylko dla zaszczepionych? Minister zdrowia zapowiada

1031
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził w wywiadzie dla portalu "Wprost", że Polska rozważa ograniczenie dostępu do usług publicznych dla osób niezaszczepionych na koronawirusa. Podkreślił przy tym, że podobna dyskusja toczy się także w innych krajach. Takie rozwiązanie oznaczałoby, że do części świadczeń medycznych dostęp będą miały tylko osoby które przyjmą szczepionkę na COVID-19.

Usługi publiczne tylko dla zaszczepionych? Minister zdrowia zapowiada
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że rząd rozważa ograniczenie usług dla niezaszczepionych (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDHRkTWt

Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski stwierdził w piątkowej rozmowie we "Wprost", że rząd będzie zwiększać benefity dla osób zaszczepionych. Ma to dziać się "na podobnej zasadzie, co w innych krajach Europy, które przygotowują już takie plany". Minister ocenił także, że gdyby nie udało się przekonać większości Polaków do szczepień, rząd będzie rozważał ograniczenie do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych.

Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji – powiedział Niedzielski, cytowany przez "Wprost".
bDHRkTWv

Rząd rozważa benefity dla zaszczepionych

Niedzielski poinformował, że rząd planuje wprowadzić aplikację Internetowe Konto Pacjenta. Zawierać będzie ona specjalny kod QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. Obywatel "w razie potrzeby będzie mógł go wydrukować".

Chodzi o to, by osoby nie korzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie – powiedział minister zdrowia.
bDHRkTWB

Minister zdrowia nie będzie szczepił się poza kolejnością

Adam Niedzielski poinformował także, że planuje zaszczepić się zgodnie ze swoją kolejnością, bez omijania kolejki. Dziennikarze "Wprost" zwrócili mu uwagę na to, że "w takim razie wyjdzie, że się boi". Minister odparł, że zawsze będzie jakaś krytyka.

Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody – ocenił.
bDHRkTWC

Obejrzyj także: Minister Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. "Szczepienia jeszcze nie dają swojego efektu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHRkTWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1031)
Nich
2 miesiące temu
Niech oddają moje składki na ZUS skoro mają wprowadzać dyskryminację. To jawne łamanie konstytucji.
Realista
2 miesiące temu
No Panowie politycy, jeżeli chcecie tak postawić sprawę, to może trzeba utworzyć alternatywny dla NFZ fundusz, w przeciwnym razie, nieuzasadnione będzie opłacanie składek zdrowotnych. Poza tym czy nie zdajecie sobie sprawy że przynajmniej 50 proc. waszych wyborców ani myśli się zaszczepić!
drzymek
2 miesiące temu
to jest właśnie ta dobrowolność szczepień
bDHRkTWX
rownosc29
2 miesiące temu
Takie postawienie sprawy chyba dość szybko zakończyłoby karierę PiS w rządzie a politycy którzy się podpisali pod tym musieliby liczyć się z Trybunałem Stanu za złamanie podstawowej wartości Konstytucji jaką jest równość wszystkich obywateli wobec prawa
Dehael
2 miesiące temu
Czyli czas walczyc ,wyjdziemy z domu z lomami i na policje
Najnowsze komentarze (1031)
Polak
4 dni temu
Chętnie skorzystam,ale pod warunkiem, że co miesięczna składka zdrowotna zostanie mi oddana, od roku nie korzystam z usług medycznych więc za ten rok tez mi oddajcie.
Nieufny
1 tyg. temu
Ja proponuję poszczepic publicznie p.Niedzielskiego preparatem phayzera i innych pod nadzorem komisji wybranej pośród lekarzy którzy wiedzą czym jest tak wspanialy preparat.którym szczepią Polaków.
Lukasz
2 miesiące temu
Jaki to minister pionek marionetka po ekonomi zwykły Nikodem Dyzma sterowany przez Mosad lub Sorosa mafie takich powinno się puścić narodowi by gołymi rękoma wymierzył sprawiedliwość. Jedni uciekli pod parasol makreli itp.chodza bezkarnie i piastują stanowiska po rozwaleniu kraju na rozkaz Agentury. Jak można na komisji lekardkiej która była nie dawno narzucać swoje poglądy że jest tylko jeden cel jedno lekarstwo szczepionka itp. Uciekać od nie wygodnych odpowiedzi . Ile macie profilu z tych szczepionek że na siłę chcecie szczepic ludzi jak zbakiwane bydło .. to nie są czasy holokaustu.. Umieralność na poziomie 0.87% pseudopandemia. Podobnie było z ptasia grypą świńska..teraz siłowo jest nowy twór cov19.
Łukasz
2 miesiące temu
LUDZIE. robią to co pisali mówili parę lat temu ludzie pokazując spisek na ludzkości świata. Zostali osmiewani wyzywani od ciemnogrodu. Teraz wszystko jest przejzyste?? Czy obudzicie się wtedy gdy będzie za późno jak będziecie błagać o kolejną dawkę szczepionki jak narkoman bez której układ odporności itp. Nie poradzi sobie z byle zakażeniem oraz zgon przed wejściem do szpitala bez paszportu lub kodu kreskowego szczepionkowego jak chodowlane bydło ... Pionek szumu...teraz następca wpychają nas w jakiś układ holokaustu 21wieku. Wykonają swoją robotę i dostaną od Billa G pewnie posadę itp a my zostaniemy niewolnikami nie mówiąc o dzieciach wychowanych standardzie kaganca... Chyba czas zrobić z tymi chamami zdrajcami kuklami jakiś nowy porządek a Nie oni z nami chyba naród wybierał i ma coś do powiedzenia a nie odwrotnie. Zmuszać będą wojsko policje itp. Oni później nas będą siłowo Zmuszać karać o to im chodzi ..brat będzie zabijać brata.. gorzej niż holokaust.. dziwi mnie czasami że duża grupa ludzi idąc po śmierci nie potrafiła gołymi rękoma podjąć próby walki o życie....
Krzysia
2 miesiące temu
Niech rządzący zmienią konstytucję a potem dopiero stosują ograniczenia w dostępie do usług różnego rodzaju dla TYCH, którzy nie zamierzają się szczepić...... chyba że nie znają konstytucji, co jest wielce prawdopodobne......
Miki
2 miesiące temu
To Zbrojna Grupa Przestępcza, która jest przy władzy... Chcą dyskryminować ludzi... Pełne bezprawie i łamanie konstytucji...
obywatel
2 miesiące temu
Dopóki nie będzie równego dostępu do szczepień to nie może być żadnych benefitów dla zaszczepionych... O benefitach to będzie mogła być mowa gdy po kontakcie z przychodnią każdy będzie mógł się zaszczepić w ciągu trzech dni...
Marysia 123
2 miesiące temu
A co z osobami które nie będą mogły się zaszczepić ze względu na przeciwwskazania?
bDHRkTWP
Irys
2 miesiące temu
Z po raz kolejny BEZPRAWIE.
Ja ze swiata
2 miesiące temu
Nie każdy może być zaszczepionych ta szczepionka np.alergicy ,chorzy z chorobami imunologicznymi i co zmusicie i wezmiecie na siebie odpowiedzialność, miało być dla chętnych a jest przymus
Huhu
2 miesiące temu
Podatki aby dla zaszczepionych! 😂
aaa
2 miesiące temu
tego człowieka trzeba leczyć albo ukarać to jest łamanie prawa
Sylwia
2 miesiące temu
A szczepienia miały być dobrowolne, podobno... To kto tu łamie konstytucję i prawo jednostki do samostanowienia ? Przypominam, że dobro ogółu na które się te cwaniaki powołują nie może ignorować dobra jednostki, bo w tej chwili te myślące i pracujące jednostki utrzymują spryciarzy z króliczego socjala ! A ten rząd chętnie bierze moje pieniądze nie oferując mi nawet prawa do mieszkań czy innych ulg. Bandyctwo w białych rękawiczkach. Niech mi ODDADZĄ MOJE SKŁADKI ZDROWOTNE, CHOROBOWE I REZYGNUJĘ Z ICH SKŁADOWANIA. Świadomie będę wspierać prywatną opiekę zdrowotną, a nie dokładać się do dziury budżetowej którą zrobili. I ZWROT SPOŁECZNYCH, bo nie czuję swej przynależności do takiego rządu i wypaczonego społeczeństwa, jakie ten rząd tworzy.
Lena
2 miesiące temu
Oburzające, co z osobami które, nie mogą się zaszczepić, ale będą "ostatnie" na liście uprzywilejowanych. A gdzie wolność wyboru i decydowania o sobie. Rozumiem zasadność szczepienia, ale to jest jawny zamordyzm!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić