o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

"Won stąd, wara!". Jest reakcja ws. księdza, który przegonił wolontariuszkę WOŚP

116
Podziel się

Po sieci krąży nagranie, na którym widać, jak ksiądz przepędza wolontariuszkę WOŚP z okolic kościoła św. Szczepana w Krakowie. Do zachowania duchownego odniosła się już parafia.

"Won stąd, wara!". Jest reakcja ws. księdza, który przegonił wolontariuszkę WOŚP
Incydent pod kościołem w Krakowie (Facebook)
bEEhNiSZ

O skandalicznym zachowaniu księdza mówi się bardzo dużo. Na nagraniu, które trafiło na Facebooka, dokładnie widać i słychać, jak próbuje przepędzić wolontariuszkę z okolic kościoła.

W poniedziałek rano parafia św. Szczepana w Krakowie wydała oświadczenie w tej sprawie. Pojawiły się wyrazy ubolewania. Wyjaśniono również, że antybohaterem nagrania był kapłan z diecezji odesko-symferopolskiej na Ukrainie.

bEEhNiTb
Przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny mieć nigdy miejsca - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Incydent pod kościołem. "To jest diabelska organizacja!"

Do skandalicznego zachowania księdza doszło w niedzielę pod kościołem św. Szczepana w Krakowie. To jest diabelska organizacja. Won stąd! Wara! - wykrzykiwał duchowny w kierunku dziewczyny zbierającej datki. Ta tłumaczyła mu, że Kościół powinien wspierać zbiórkę na rzecz potrzebujących.

Kościół jest zupełnie czymś innym. Wara stąd! Wara stąd! TVN diabolistycze, sam antychryst siedzi w tym. Won stąd! - ripostował kaplan.
bEEhNiTh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhNiTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(116)
Eja
8 miesięcy temu
Żywa ilustracja starego przysłowia :"Modli się pid figurą a duabła ma za skórą"
🙌😢👀
8 miesięcy temu
JEST- O skandalicznym zachowaniu księdza mówi się bardzo dużo. ERRATA-powinno byc O zachowaniu księdza mówi się bardzo dużo.Autor POWINIENN bezstronnie pisac artykuł ocene pozostawic czytelnikom.Jezus "moj Dom bedzie domem modlitwy a WY zamieniliscie go w jasknie zbojcow"
Kww
8 miesięcy temu
Powiedział prawdę
bEEhNiTD
Niestety
8 miesięcy temu
Kiedyś, będąc w gimnazjum (jakieś 14-15 lat temu) z kolegą byliśmy wolontariuszami WOŚPu. Byliśmy bardzo dumni, że możemy zbierać pieniążki dla chorych dzieci i byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy poświęcić czas coś dobrego, bezinteresownego i noszącego pomoc i to na taką skalę. Zaczęliśmy się zastanawiać gdzie będziemy zbierać pieniążki i prześcigaliśmy się w pomysłach, gdzie będzie więcej ludzi i gdzie spotkamy tych bardziej chojnych. Jako, że była niedziela, podjęliśmy decyzję, że pójdziemy zbierać pieniążki pod kościół(dyskretnie nie narzucajac się i nie wchodząc na posesję, tylko staliśmy za bramą) - przecież gdzie indziej spotkamy ludzi, którzy będą tak jak my zrobić coś dobrego dla innych? NIESTETY... Nie staliśmy tam nawet 5 minut, gdy wybiegł taki starszy ksiądz i zaczął krzyczeć "Wypieki*rdalać stąd sku*wysyny je*bane! Wy ch**, k*** itd." Wyobrażacie sobie? Nas, 14 letnie dzieciaki.... Byliśmy przerażeni, nie wiedzieliśmy o co chodzi. Dopiero po latach dowiedziałem się o jakieś prywatnej wojnie kościoła z WOŚPem... Kościół nie ma nic wspólnego z Bogiem. A księży tych pedałów powinno się wszystkich wywiesić za jaja na ulicznych latarniach dla społecznego przykładu.
katolik z Pol...
8 miesięcy temu
Wredność i chamstwo leje się z tej parafii. Proboszcz pogonił wolontariuszki a teraz zwalają winę na rzekomego Ukraińca. To stara zasada pisiorów, jak zrobią błąd to się drą głośno "to nie my, to oni".
West42
8 miesięcy temu
Ksiądz z powołania ok jak tak postąpił to niech sobie zapracuje albo od rządu pieniądze woła a nie od wiernych co łaska na tace
Polka
8 miesięcy temu
Obłudnicy; opowiadają się za niszczeniem życia, a potem udają szlachetnych i zbierając pieniądze na chore dzieci, opowiadają się za ich uśmiercaniem.
Smutne
8 miesięcy temu
Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, a kwestujących przegonić
Prawda
8 miesięcy temu
Polski Kościół w pigułce.
Cebix
8 miesięcy temu
Współczesny Kościół to najbardziej niewierząca i oddalona od Boga sekta..... Nie on jeden, w Markach także co roku dzieci kwestujące na WOŚP są przeganiane z placu koscioła. Dążą sami do samounicestwienia, dobro jest mimo wszystko w ludziach.....
Prawda
8 miesięcy temu
Tak, tak.....Caritas w ciągu roku przekazuje tyle, ile wielka orkiestra w ciągu kilku lat. Tylko, ze wielką wadą Caritasu jest to, ze jest to organizacja chrześcijańska, a wielka orkiestra jest jest organizacją z ramienia lewicy.
Irena
8 miesięcy temu
Odpowiedz do komentarza TVP cudzej posesji..Cudzej to znaczy czyjej teren prywatny księdza? Jak mnie na religii uczyli to kościół jest Domem Bożym a nie folwarkiem prywatnym księdza,on powinien być sługą bożym a nie jest właścicielem kościoła.Każde dziecko boże ma prawo wejść do kościoła,a nie pisać podanie o pozwolenie..
Ania
8 miesięcy temu
Dobrze zrobil!! Przepedzil obludnikow!!! Sprzedajacych pod kosciolem!! Tak Jak Sam Jezus ponad 2000 lat temu!!! "moj Dom bedzie domem modlitwy a WY zamieniliscie go w jasknie zbojcow" a to ze ksiedza nerwy poniosly to normalnie wszyscy jestesmy tylko ludzi I mamy emocje!!! Swiety jest tylko Sam Bog!!
bEEhNiTv
Marasss
8 miesięcy temu
Jak na księdza z Ukrainy bardzo dobrze mówi w języku Polskim.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić