Rafał Strzelec| 

Wpadka Mentzena. Nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie

118

Sławomir Mentzen to najpopularniejszy polski polityk na TikToku. Na platformie pojawiło się ostatnio nowe nagranie, ale tym razem to nie Mentzen był jego autorem, choć występował w głównej roli. TikToker adriano__92 zadał politykowi jedno, proste pytanie. Sławomir Mentzen nie potrafił odpowiedzieć.

Wpadka Mentzena. Nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie
Mentzen złapany przez Tiktokera. Nie potrafił odpowiedzieć na proste pytanie (Tik Tok, adriano__92)

Sławomir Mentzen jest twarzą i liderem Konfederacji. Młody polityk zna siłę mediów społecznościowych i wie, że może zachęcić do głosowania wielu młodych obywateli w najbliższych wyborach właśnie dzięki swojej aktywności w sieci. Jego konto na TikToku obserwuje prawie 800 tys. użytkowników platformy.

Dlaczego głosować na Konfederację? Sławomir Mentzen nie wiedział

Tym bardziej dziwi nagranie z TikToka, na którym Mentzen zdecydowanie się nie popisał. Dlaczego wyborcy mieliby głosować na jego partię? To pytanie zadał użytkownik TikToka o nazwie adriano__92.

Poprosił Sławomira Mentzena, aby wyjaśnił osobom niezdecydowanym, dlaczego powinni stawiać "krzyżyk" przy nazwiskach kandydatów Konfederacji. Polityk miał odpowiedzieć w jednym zdaniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Byli "wyznawcami" Konfederacji. Mówią wprost: "Z tego się wyrasta"

Mentzen był bardzo zmieszany. Na dłuższą chwilę zapadło milczenie. - Wydaje mi się, że to jest tak dużo powodów, że ciężko zmieścić się w jednym zdaniu - odpowiedział polityk.

TikToker zaproponował, by lider Konfederacji odpowiedział w dwóch zdaniach. - A to wytargowałem jedno zdanie więcej, dobrze mi idzie - zażartował Mentzen. Po chwili dodał, że "musiałby się dłużej zastanowić" i na tym zakończył rozmowę.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Wiele wskazuje na to, że Konfederacja po wyborach 15 października może stać się partią rozdającą karty. Partia Mentzena ma szansę na trzecią lokatę, a wielu widzi ją jako koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości po ewentualnej wygranej. Jest to o tyle ciekawe, że postulaty Konfederacji w zakresie gospodarki są zupełnie inne niż propozycje PiS. Pod względem światopoglądowym obie partie łączy znacznie więcej.

Zanim jednak rozpocznie się układanie przyszłego rządu, w niedzielę 15 października nadejdzie moment kluczowy. Wybory parlamentarne zadecydują, ilu posłów z poszczególnych partii zasiądzie w ławach sejmowych. Zostało do nich jeszcze sporo czasu i nadal sporo może się zmienić.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić