o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Wpadka Reserved. Ostry komentarz Żulczyka

76
Podziel się

Afera wokół Reserved. Koszulka tej firmy, na której widniał nadruk, który obraził uczucia religijne publicystki "Gościa Niedzielnego", stała się obiektem sporów. Głos w sprawie zabrał Jakub Żulczyk.

Wpadka Reserved. Ostry komentarz Żulczyka
(akpa)
bErykEYB

Obiektem sporu stała się koszulka, którą wyprodukowała firma Reserved. Nadruk na ubraniu przedstawia Świętego Mikołaja i renifera, którzy ewidentnie są w stanie upojenia alkoholowego, o czym świadczą trzymane przez postaci butelki wina. Obrazek podpisany jest słowami "odkupienie win".

Miała być zabawna gra słowna, ale znaleźli się i tacy, którzy poczuli się urażeni. Sprawę poruszyła Agata Puścikowska, publicystka "Gościa Niedzilnego". Zauważyła, że wyrażenie "odkupienie win" jest mocno związane z wiarą chrześcijańską, a koszulka jest obraźliwa. Firma zdecydowała się wycofać produkt.

bErykEYD

Sprawę skomentował Jakub Żulczyk. Zdaniem pisarzy takie podejście to sprawy jest przesadą, a wręcz nadużyciem.

Koszulka sprofanowała wartości pani Puścikowskiej, współczuję, tak kruchej osobie musi być trudno w tej strasznej współczesności. Oczywiście, jak zwykle, nie idzie tu o samą koszulkę, która jest żadna, ani śmieszna, ani ładna, idzie o ulubioną broń polskiego katolickiego aktywisty, czyli umoralnianie cenzurą prewencyjną, dyktowaną owymi słynnymi "uczuciami religijnymi"; czyli nasze, własne, Polskie " "cancel culture" - napisał na Facebooku Żulczyk.

Zdaniem Żulczyka firma nie powinna wycofywać koszulek. Pisarz zauważył, ze publicystka może skorzystać z usług innego sklepu. Jego zdaniem to tylko koszulka, która nie powstała w celu obrazy uczuć nie tylko religijnych.

bErykEYJ
To tylko durna koszulka. Pani Puścikowska, ma Pani swój dewocyjny styl życia. Niech sobie Pani pisze na swoich socialach co tam chce, ale proszę pamiętać, że zawsze może Pani iść do innego, bardziej amiszowskiego sklepu. A przerażony dział PR firmy Reserved nie musi kłaniać się paniom Puścikowskim tego świata - napisał Jakub Żulczyk na Facebooku.

Pisarz podkreślił również, że dyskusja z osobami o innych poglądach również jest ważna. Zdaniem Jakuba Żulczyka osoby o różniących się postawach nie powinny wzajemnie zamykać sobie ust i odbierać prawa do wyrażenia zdania.

bErykEYK
Zobacz także: Janusz Palikot o depenalizacji niewielkich ilości marihuany
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErykEZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
borec
8 miesięcy temu
Przecież nie musi kupować. Miło z ich strony, że wycofali.
Ryba
8 miesięcy temu
Zgadzam się. Trochę dystansu do życia.
Ewa
8 miesięcy temu
A Pan, Panie Żulczyk wie gdzie są granice tolerancji? Dokładnie tam, gdzie narusza się granice wolności i godność drugiego człowieka. Wiem, bo mnie mama o tym uczyła.
bErykEZf
seb
8 miesięcy temu
to co wolno jak nic nie wolno..
Syla
8 miesięcy temu
A na winie etykietka jest z Maryją nie chcę pisać nazwy bo pewnie nie wolno...
Tez mi los
8 miesięcy temu
Gdzie taką koszulkę kupię tekst jak tekst jak komuś nie pasi usunąć go a resztę zostawić
Jaa
8 miesięcy temu
Przeciez wiadomo,ze Mikołaj lubi się napic..Kto na jego miejscu by nie lubił...Taki stres,taka presja...
buźka
8 miesięcy temu
że też nie zdążyłam kupić ! moja wina ( a może moje wina he he)
Piotr
8 miesięcy temu
Przecież to nasi polscy katolicy byli twórcami koszulki, nikt inny,żaden tajemniczy innowierca, o co ten ambaras?
Kobieta
8 miesięcy temu
Gratulacje Reserved,teraz czas na koszulki z policjantami bijącymi kobiety-polskie kobiety zadają przeprosin,inaczej za kilka dni koszulki w sprzedaży. I
Wrt
8 miesięcy temu
Ta pani to nieszczęśliwa osoba, chciała zwrócić uwagę na siebie, współczuję jej takiego toku myślenia, mnie koszulka się podoba, reserved opamiętajcie się, będziecie usuwać wszystko co pojedynczym osobom się nie podoba?
AAAAAAA
8 miesięcy temu
W tym kraju nawiedzeni zawsze są obrażeni. Śmieszni ludzie.
Katolik
8 miesięcy temu
Fajna koszulka z dobrym poczuciem humoru brawo
bErykEYX
słaby T-shirt
8 miesięcy temu
czemu nie ma dennych śmiechaw z tradycji innych religii i mniejszości w RESERVED? Powinna być cała seria koszulek skoro to jest ok
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić