Wróć na
Angelika Karpińska
|

Duży cios w ISIS. Turcja zatrzymała poszukiwanego terrorystę

0
Podziel się

Turecki rząd poinformował, że podczas nalotu policja aresztowała najważniejszego dowódcę Państwa Islamskiego w kraju. Mahmut Ozden planował przeprowadzenie zamachu.

Duży cios w ISIS. Turcja zatrzymała poszukiwanego terrorystę
Policja aresztowała przywódcę ISIS w Turcji (Getty Images)
bCZJczfp

Przywódca ISIS w Turcji został aresztowany podczas nalotu w prowincji Adana. Minister spraw wewnętrznych Sulejman Soylu przekazał, że znaleziono przy nim ważne plany zamachów, które zamierzał przeprowadzić wraz z ok. 10-12 innymi terrorystami z ISIS.

Nieustannie otrzymywał rozkazy z Iraku i Syrii, aby przeprowadzić atak w Turcji - powiedział Soylu.
bCZJczfr

Nalot w Turcji. Zatrzymano 4 członków ISIS

Zabezpieczone materiały ujawniły, że Mahmut Ozden chciał również porwać kilku tureckich polityków. Podczas operacji policjanci zatrzymali także trzy inne osoby podejrzane o terroryzm. Skonfiskowano komputery, dokumenty, broń i amunicję.

Operacja przeciwko członkom ISIS jest kontynuowana. Turecka policja sporadycznie przeprowadza naloty na terrorystów z Państwa Islamskiego. 19 lipca zatrzymano w Stambule 27 osób podejrzanych o powiązania z grupą i planowanie zamachu.

bCZJczfx

W ubiegłym tygodniu policja ​​aresztowała mężczyznę powiązanego z ISIS, który planował atak w Stambule. Z jego pokoju hotelowego odzyskano broń dalekiego zasięgu.

Zobacz także: Nie żyje szef ISIS. "To większy sukces niż zabicie bin Ladena"

bCZJczfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić