Wpadł przez to zdjęcie. Miłośnik sera skazany na 13 lat więzienia

6

Diler narkotyków został zidentyfikowany na podstawie... zdjęcia sera, które zamieścił w internecie. Dzięki fotografii, na której widać jego dłoń, policji udało się odtworzyć odciski palców przestępcy.

Wpadł przez to zdjęcie. Miłośnik sera skazany na 13 lat więzienia
Diler narkotykowy wpadł przez zdjęcie sera, które wrzucił do sieci (MERSEYSIDE POLICE)

Diler narkotyków z Liverpoolu za pośrednictwem serwisu do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości opublikował zdjęcie swojej dłoni trzymającej mały blok sera Stilton. To wystarczyło policji, by go aresztować.

Wrzucił zdjęcie sera. Policja rozpoznała odciski palców

Śledczym udało się włamać do zaszyfrowanej platformy internetowej używanej przez przestępców po 12-miesięcznej operacji. Funkcjonariusze przeanalizowali dłoń i odciski palców widoczne na zdjęciu i ustalili, że należą one do Carla ​​Stewarta.

39-letni Anglik został skazany na 13 lat i sześć miesięcy więzienia w sądzie koronnym w Liverpoolu w zeszłym tygodniu. Mężczyzna przyznał się do handlu kokainą, spisku mającego na celu dostarczanie heroiny, MDMA i ketaminy oraz transportu mienia przestępczego.

Carl Stewart był zaangażowany w handel dużymi ilościami narkotyków klasy A i B, ale wpadł przez swoją miłość do sera Stilton, po tym, jak udostępnił zdjęcie bloku tego sera w dłoni za pośrednictwem EncroChatu - stwierdził prowadzący sprawę detektyw Lee Wilkinson w policyjnym oświadczeniu

Infiltracja platformy szyfrującej. Wielu zatrzymanych

Stewart nie jest jedynym przestępcą, którego działalność została zakończona przez korzystanie z serwisu EncroChat. Policja z Merseyside twierdzi, że około 60 000 użytkowników zostało w ten sposób zidentyfikowanych na całym świecie. Wszyscy byli zaangażowani w handel narkotykami i bronią, pranie pieniędzy i inną działalność przestępczą.

BBC News podało, że doszło do ponad 800 aresztowań w całej Europie po przechwyceniu i odkodowaniu wiadomości z EncroChat. Według National Crime Agency dzięki infiltracji platformy w samej Wielkiej Brytanii skonfiskowano ponad dwie tony narkotyków, kilkadziesiąt sztuk broni i 54 miliony funtów podejrzanej gotówki.

Zobacz także: Pervitin, czyli panaceum nie tylko na depresje. Narkotyki w III Rzeszy
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić