Kobieta miała przy sobie wystarczającą ilość fentanylu, aby "zabić milion ludzi"

89

24-latka została zatrzymana z gigantyczną ilością śmiertelnie groźnego narkotyku. Według Drug Enforcement Administration ilość fentanylu, którą posiadała kobieta, wystarczyłaby do zabicia miliona osób.

Kobieta miała przy sobie wystarczającą ilość fentanylu, aby "zabić milion ludzi"
Młoda kobieta posiadała przy sobie niewyobrażalne ilości śmiercionośnej substancji (Durham County Sheriff's Office)

25 maja Karen Garcia Euceda została aresztowana po odkryciu przy niej 2 kg fentanylu - bardzo niebezpiecznego, syntetycznego opioidu. Jak twierdzi DAE, jest to ilość, która bez problemu byłaby w stanie uśmiercić około miliona osób.

Narkotyk, który mógłby zabić milion osób

Amerykańska organizacja rządowa zajmująca się walką z narkotykami zaznaczyła, że fentanyl jest "podobny do morfiny, ale około 100 razy silniejszy". Oprócz posiadania nielegalnych substancji młoda kobieta została oskarżona także o dwa przypadki handlu ludźmi i wykroczenia związane z wykorzystywaniem dzieci.

W czasie interwencji policji kobieta była ze swoją czteroletnią córką, która mogła mieć dostęp do zabójczej substancji. Dziecko zostało umieszczone pod opieką krewnego. Aresztowana obecnie znajduje się w więzieniu w Durham County Detention Centre.

Fentanyl – najniebezpieczniejszy narkotyk świata

Według National Institute on Drug Abuse fentanyl jest silnym syntetycznym opioidem podobnym do morfiny, ale od 50 do 100 razy silniejszym. To lek na receptę, który jest również wytwarzany i stosowany nielegalnie. Jeden kilogram jest w stanie uśmiercić 500 tys. ludzi.

Centers for Disease Control and Prevention (CDC) informuje, że opioidy, głównie opioidy syntetyczne, są obecnie głównym czynnikiem powodującym zgony związane z przedawkowaniem narkotyków. 72,9 proc. przypadków śmierci dotyczy syntetycznych opioidów.

W USA panuje obecnie plaga uzależnień i zgonów związanych z zażywaniem fentanylu. Z raportów wynika, że ​​służby celne i ochrona granic Stanów Zjednoczonych przechwyciły już więcej narkotyku w 2021 r. niż w całym 2020 r. Niestety staje się on coraz powszechniejszy także w Europie.

Zobacz także: Pervitin, czyli panaceum nie tylko na depresje. Narkotyki w III Rzeszy
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić