Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Wpadli jak śliwka w kompot. Nagranie z drona niezbitym dowodem

123
Podziel się:

Policyjni operatorzy drona podczas wspólnego patrolu na terenie gminy Opatów przeprowadzili niespodziewaną interwencję. Podczas monitorowania terenu mundurowi zauważyli nastolatków podkładających ogień na polu.

Wpadli jak śliwka w kompot. Nagranie z drona niezbitym dowodem
Sprawców nagrano dronem (Policja)

Policjanci z kłobuckiej komendy przeprowadzili dronami patrol 21 lipca. Z wyjątkowego sprzętu mundurowi korzystają już od dwóch lat. Dzięki niemu udało się przyłapać na gorącym uczynku wielu sprawców, między innymi wykroczeń drogowych. Tym razem operatorzy dostrzegli okiem kamery z powietrza wyjątkowo niebezpieczne zachowanie grupy nastolatków.

Podczas patrolu dronami policjanci zauważyli wydobywający się dym wśród suchych traw. Wysokie temperatury powodowały w ostatnich czasach pożary roślinności, dlatego mundurowi postanowili sprawdzić źródło dymu. Jeden z nich skierował drona bliżej i zobaczył czterech chłopców podkładających ogień. Ich niebezpieczne zachowanie zostało w pełni nagrane kamerą.

Informacja o podpaleniu niezwłocznie została przekazana dyżurnemu, który na miejsce wysłał straż pożarną. Dzielnicowy postanowił ruszyć w stronę podpalaczy radiowozem. Grupa nastolatków w obawie przed konsekwencjami zaczęła jednak uciekać. Sprawcy zamieszania od początku byli jednak na przegranej pozycji, gdyż cały czas obserwowano ich z powietrza za pomocą policyjnego drona.

Chcieli rozpalić ognisko

Pomimo ukrycia się policjanci zdołali odnaleźć młodych podpalaczy. Nastolatkowie przyznali się do podłożenia ognia. W swoich tłumaczeniach mówili, że chcieli tylko rozpalić ognisko. W pewnym momencie zorientowali się jednak, że ktoś obserwuje ich dronem, dlatego uciekli. Grupa nie wzięła pod uwagę, że wzniecenie ognia na terenie suchych traw może doprowadzić do ogromnego pożaru. Sprawą nieodpowiedzialnych sprawców zajmie się teraz sąd rodzinny.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
ter
4 miesiące temu
to jest draństwo , takie zagrożenie pożarowe nie tylko dla czyichś upraw ale też dla ludzi. Najwyższą karą gówniarzy uraczyć i pokazać to w TV Kurskiego
byływyborcapi...
4 miesiące temu
chwała wam dobrzy polucjanci
ręce opadają
4 miesiące temu
Zgodnie z ustawą o lasach i terenach zielonych nie wolno palić ognisk w odległości poniżej 100 m od lasu i 10 m od płodów rolnych. Ja tam lasu ani pól uprawnych nie widzę. Na zdjęciu widać sporej wielkości placek gołej ziemi na którym znajduję się ognisko. Niepotrzebnie uciekali. Teraz mogą ich rzeczywiście sądzić za próbę podpalenia, bo zostawili ogień bez opieki. Brak edukacji w społeczeństwie daje się coraz bardziej we znaki... Obciąć po jednej ręce i pokazać w TV a mielibyśmy 90% mniej debilnych artykułów i komentarzy w internecie.
Stachu rolnik
4 miesiące temu
Dla każdego rodzica po 4000 tys kary to by tak dupskoo pasem złoić że by przez miesiąc nie usiedli gnojki. A tłumaczenie że każdy kiedyś tak robił czy ogniska palił co chwilę nie jest żadnym wytłumaczeniem bo oni podpalili trawę i uciekli.
Za i Anty
4 miesiące temu
Dlaczego takie coś nie zostało zawczasu wyskrobane? To o takim elemencie mówił Korwin uzasadniając swój za i sprzeciw aborcji.
Jan
4 miesiące temu
Oni powinni oddać teraz 500+które pobierali przez ostatnie lata
Marzena
4 miesiące temu
Sprawny dron w rękach policjantów przez dwa lata to sukces.W Kielcach strażnicy miejscy załatwili dron antysmogowy po kilku miesiącach.,,Korzyść" taka,że teraz nie będzie smogu w tym mieśc👎
Bezpieczniej
4 miesiące temu
To są przyszli wyborcy lub posłowie partii PO-laczków
Michał
4 miesiące temu
I nie to że są młodociani do 18 lat poprawczak a potem kryminał
Twój nick
4 miesiące temu
Niestety oprócz głupoty trzeba mieć też trochę szczęścia
bolek
4 miesiące temu
Oczywiście zachowanie naganne. Ale kto nie robił głupot może nawet większych w młodości. Ja np.ożeniłem się i do dziś ponoszę konsekwencje. Pozdrawiam.
Wienio
4 miesiące temu
Nie bardzo kapuję, co ma wspólnego podpalanie trawy z programem 500+...
II. K.
4 miesiące temu
Rodzice powinni pokryć wszelkie koszty związane z tą akcja.
Bintunh
4 miesiące temu
Powinni się rozdzielić i każdy uciekać w inną stronę to tylko jednego by złapali. Oczywiście nie popieram podpalania traw ale tak mi się pomyślało.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić