Wprowadził terror. Mieszkańcy wsi wysadzili nowego sołtysa

Andriej Sztepa zginął w wybuchu auta — podaje rosyjska agencja TASS. Sołtys wsi Liubimowka, położonej na lewym brzegu Dniepru współpracował z Rosjanami.

Wprowadził terror. Mieszkańcy wsi wysadzili nowego sołtysa
Andriej Sztepa zginął w wybuchu auta. (Twitter)

O śmierci Andrieja Sztepy poinformowały rosyjskojęzyczne kanały na Telegramie. Później te doniesienia potwierdziła agencja TASS. Lokalne służby ratunkowe przekazały, że kolaborant "zmarł, w samochodzie, w którym podłożono materiały wybuchowe".

Sołtys wysadzony w powietrze

Dzisiaj ukraińscy terroryści próbowali zaatakować sołtysa wsi Lubimowka obwodu miejskiego Kachowskiego, w wyniku czego zmarł - przekazały służby prorosyjskiej agencji.

W sieci pojawiło się nagranie mające pokazywać płonący po wybuchu samochód Sztepy. Widać na nim także kłęby dymu wznoszące się wysoko w powietrze. W samochodzie była również inna niezidentyfikowana osoba, prawdopodobnie kierowca lub ochroniarz. Obaj zginęli na miejscu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dyplomata o "głupocie Putina". W tle historyczne spotkanie

Wieś Liubimowka znajduje się pod Kachowką w okupowanej części obwodu chersońskiego. Leży na lewym brzegu Dniepru, a prawy brzeg Dniepru, wraz z samym Chersoniem, został wyzwolony przez ukraińską armię w listopadzie.

Po tym, jak Sztepa został mianowany przez okupantów sołtysem Liubimowki we wsi rozpoczął się terror. Miał wyżywać się na niektórych osobach, z wieloma mieszkańcami pozostawał w konflikcie. Sztepa urodził się w Rosji, ale od dawna mieszkał w Ukrainie. Przez wiele lat pracował w miejscowym przedsiębiorstwie komunalnym i bezskutecznie ubiegał się o stanowisko sołtysa.

To nie pierwszy zamach bombowy na przedstawiciela lokalnych kolaboracyjnych władz. W lipcu do podobnego zdarzenia doszło w Chersoniu. W sierpniu zginął z kolei lider okupacyjnej administracji w Michajłowce w obwodzie zaporoskim Iwan Suszko.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić