Była policjantką. Talibowie zatrzymali ją na ulicy i przebili oczy

638

Sytuacja kobiet w Afganistanie jest dramatyczna. 12-letnie dziewczynki są gwałcone, kobiety w "nieodpowiednich" strojach są bite, a czasem także zabijane. Media opisały wstrząsającą historię policjantki Khatery, którą talibowie zaatakowali, gdy była w ciąży. Wykłuli jej oczy i postrzelili aż osiem razy.

Była policjantką. Talibowie zatrzymali ją na ulicy i przebili oczy
Dramat kobiet w Afganistanie. Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, Anadolu Agency)

33-letnia Khatera niegdyś pracowała w afgańskiej policji. Do czasu, kiedy została zaatakowana przez talibów, którzy w jednym momencie odebrali jej wzrok i prawie życie.

Khatera wracała do domu, kiedy na swojej drodze spotkała talibów. Na początku sprawdzili jej dokumenty. Kiedy dowiedzieli się, kim jest, zaczęli do niej strzelać. Przyjęła 8 kul, ale talibom to nie wystarczyło.

Postanowili do reszty zmasakrować jej ciało, które raz po raz godzili nożami. Dwa razy dźgnięta została w oczy. Od tamtej pory jest niewidoma.

Przeżyła, choć talibowie ją torturowali

Khatera, na złość talibom, przeżyła atak, choć terroryści zostawili ją we krwi, na pewną śmierć - i to w stanie błogosławionym. Dziś wciąż w przerażeniu czeka na następny dzień. Mówi głośno o tym, co dzieje się w Afganistanie i nigdy nie zamierza przestać.

Oni najpierw nas torturują, a następnie porzucają nasze ciała, aby pokazać, co czeka inne. Czasami karmią naszymi ciałami psy. Miałam szczęście, że udało mi się przeżyć. Szkoda, że trzeba pożyć w Afganistanie pod rządami talibów, żeby wyobrazić sobie, jakie piekło przytrafiło się tamtejszym kobietom, dzieciom i mniejszościom - mówi 33-letnia policjantka w rozmowie z serwisem news18.com.

Obecnie Khatera mieszka z mężem i dzieckiem, które niedawno urodziła w Delhi. Wyznała, że zawdzięcza życie tylko temu, że miała jakiekolwiek pieniądze, aby leczyć się w Kabulu i w Delhi. Tymczasem większość kobiet, które stają się ofiarami talibów, nawet jeśli przeżyje, to nie ma później środków, aby móc skorzystać z opieki medycznej i umiera.

Khatera podkreśla i apeluje do obywateli całego świata. Jeśli niektórzy wierzą w to, że talibowie faktycznie mają "pokojowe zamiary" i 'nie chcą nikogo skrzywdzić", niech zastanowią się dziesięć razy. W rzeczywistości 33-latka nie ma wątpliwości, że talibowie zajęli Kabul, aby gwałcić, plądrować i zabijać.

Dla talibów kobiety nie są żyjącymi, oddychającymi istotami ludzkimi, a ledwie kawałem mięsa, który można sponiewierać - podkreśla ponuro Khatera.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić