Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
GGG
|

Wróblewski może zostać RPO. Poparcie zadeklarował senator PSL

4
Podziel się

Bartłomiej Wróblewski przyszłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Kandydatura posła PiS pojawiła się we wtorek w mediach i wydaje się mieć realną szansę na powodzenie zarówno w Sejmie jak i Senacie.

Wróblewski może zostać RPO. Poparcie zadeklarował senator PSL
Senator PSL poparł Wróblewskiego (Wikimedia Commons)
bEUNUVhN

We wtorek media doniosły o tym, że Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS z Poznania, może zostać wystawiony przez partię Jarosława Kaczyńskiego w czwartej próbie wyboru przez Sejm Rzecznika Praw Obywatelskich.

Trzy próby za nami

Do tej pory Sejm 3-krotnie próbował wyłonić nowego RPO po tym gdy Adamowi Bodnarowi zakończyła się kadencja we wrześniu 2020 r. Dotychczasowe trzy próby nie przyniosły powodzenia.

Za pierwszym i drugim razem większość sejmowa odrzuciła kandydatkę opozycji Zuzannę Rudzińską-Bluszcz. Za trzecim razem PiS wystawił swojego kandydata Piotra Wawrzyka, jednak nie został on poparty przez Senat, w którym rządzi opozycja.

bEUNUVhP

Do 4 razy sztuka?

Bartłomiej Wróblewski miałby zostać wkrótce ogłoszony nowym kandydatem PiS na RPO.

Kandydaturę PiS na RPO zgłosimy w najbliższym czasie, bardzo możliwe, że to będzie Bartłomiej Wróblewski - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
bEUNUVhV

Aby Wróblewski został wybrany na urząd zajmowany przez Adama Bodnara, musi liczyć na poparcie ze strony dwóch polityków opozycji w Senacie.

Bartłomiej Wróblewski jako kandydat na RPO nie jest skazany na porażkę. Pewna szansa istnieje: 48 głosów klubu PiS plus Jan Filip Libicki plus Lidia Staroń - jest do pozyskania. PiS musi liczyć na to, że któryś z konserwatystów KO się wyłamie i wtedy Wróblewski mógłby o włos przejść - ocenia dziennikarz Jacek Gądek.

Plan PiS-u się powiedzie?

Senator Jan Filip Libicki (PSL) został wywołany do tablicy przez jednego z internautów ws. przyszłego głosowania nad RPO. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego opowiedział się za ewentualną kandydaturą posła PiS.

bEUNUVhW
Informuję, że skłaniam się do poparcia posła Wróblewskiego. Myślę, że dla wszystkich, którzy mnie znają nie jest to specjalne zaskoczenie - napisał Libicki.

Senator PSL dodaje, dlaczego zamierza poprzeć Wróblewskiego.

Wyeliminował tak zwaną aborcję eugeniczną, przeciw której byłem przez całe swoje życie - tłumaczy polityk.
bEUNUVhX
Zobacz także: "Wielkanoc trzeba odwołać". Święta z koronawirusem to nie święta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNUViq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Oczywista Ocz...
9 miesięcy temu
Ile zdrajców za to dostałeś od reżimu?
FS Amilo
9 miesięcy temu
Libicki a niech cię ...
....
9 miesięcy temu
Poseł na RPO to przecież się kłóci z tym urzędem
bEUNUVir
Ass
9 miesięcy temu
Dla mnie jest zaskoczeniem kto cię wybrał !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić