Wrocław. Gang handlarzy śmiercią rozbity. Żyli jak królowie

533

Latami żerowali na ludzkiej tragedii, lecz w końcu dosięgła ich sprawiedliwość. Rozbito 16-osobowy wrocławski gang handlarzy dopalaczami. Teraz przestępcy usłyszeli wyroki. Spędzą w więzieniu od roku i 3 miesięcy do nawet 6 lat.

Wrocław. Gang handlarzy śmiercią rozbity. Żyli jak królowie
Członkowie wrocławskiego gangu handlarzy dopalaczami usłyszeli wyroki (Newspix)

Oskarżeni o handel dopalaczami nie zjawili się na sali sądowej. Część z nich odsiaduje już wyroki za inne narkotykowe przestępstwa. Pozostali chcieli cieszyć się ostatnimi chwilami na wolności. Wszyscy usłyszeli kary pozbawienia wolności bez zawieszenia.

Wrocław. Sprzedawali dopalacze koło dworca. Wprowadzili na rynek substancje warte 14 mln zł

Gang dorobił się grubych milionów na truciu zagubionych młodych ludzi. Lukratywny biznes śmierci kwitł od 2003 roku. Dopalaczami handlowano m.in. przy ul. Stawowej, w pobliżu dworca kolejowego .

Dilerzy obchodzili prawo, sprzedając preparaty do czyszczenia komputerów i pochłaniania wilgoci. Klienci nie korzystali jednak z substancji zgodnie z ich przeznaczeniem. Zdaniem sądu, 16-osobowa grupa doskonale wiedziała co sprzedaje.

Produkcją trucizn zajmowali się członkowie gangu. Według ustaleń śledczych, grupa przestępcza wprowadziła na rynek co najmniej 480 tys. opakowań z dopalaczami. Ich wartość to około 14 mln zł.

Handlarze dopalaczami usłyszeli długie wyroki. Sąd zdecydował o przepadku ich majątku

Hersztami bandy byli Łukasz W. ps. "Gekon" i Michał W. ps. "Michalina". To oni usłyszeli najdłuższe wyroki – odpowiednio 5,5 roku i 6 lat więzienia. Pozostałych 14 członków grupy przestępczej usłyszało wyroki od 15 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności.

Przestępcy nie mogą liczyć na to, że po wyjściu z więzienia będą cieszyć się zgromadzonym majątkiem. Wrocławski sąd zdecydował, że przywódcy grupy stracą dobra, których wartość oszacowano na 7,2 mln zł. Wyroki nie są jeszcze prawomocne.

Obejrzyj także: Policja rozbiła międzynarodowy gang fałszerzy leków

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić