o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Wrocław. Dramat na "wytrzeźwiałce". Policjant wyrzucony z pracy

299
Podziel się

25-latek z Ukrainy zmarł na izbie wytrzeźwień we Wrocławiu (woj. dolnośląskie). Decyzją komendanta głównego policji we Wrocławiu, jeden z policjantów biorących udział w dramatycznej interwencji, został zwolniony.

Wrocław. Dramat na "wytrzeźwiałce". Policjant wyrzucony z pracy
Dmytry N. przyjechał z Ukrainy do Polski. (Facebook)
bECKyAwR

Dramat z udziałem wrocławskiej policji rozegrał się 30 lipca bieżącego roku. 25-letni Dmytry N. wracał z zakrapianej alkoholem domówki z kolegami. Jak donoszą media, w komunikacji miejskiej miał się dziwnie zachowywać. Na miejscu pojawiło się pogotowie, jednak sanitariusze stwierdzili, że mężczyzna był tylko pod wpływem alkoholu. Policja zabrała 25-latka na izbę wytrzeźwień. Tam rozegrał się dramat.

Dmytry miał być obezwładniony i potraktowany gazem. W jego unieruchomieniu brało udział 9 funkcjonariuszy. Z nagrań monitoringu, do których dotarła "Gazeta Wyborcza" wynika, że mężczyzna był duszony, bity pięściami i pałką, kopany, a jego głowę dociskano do ziemi. W pewnym momencie stracił przytomność. Mimo akcji ratunkowej, nie udało się przywrócić mu życia.

bECKyAwT

Sprawę bada prokuratura. Już dziś wiadomo, że policjanci nadużyli swoich uprawnień. Wobec trzech z nich prowadzone są postępowania dyscyplinarne, czterech z nich zawieszono. Komendant główny policji we Wrocławiu podał teraz, że jeden z funkcjonariuszy został zwolniony.

Zwolnienie nastąpiło w trybie określonym w art. 41 ust. 2 pkt 5 Ustawy o Policji, tj. gdy wymaga tego ważny interes służby. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu uznał, że zachodzą wątpliwości dotyczące spełniania przez funkcjonariusza ustawowych wymogów określonych w art. 25 ust. 1 Ustawy o Policji warunkujących możliwość pełnienia służby w policji, jak również, że policjant sprzeniewierzył się zobowiązaniu określonemu w art. 27 ust. 1 Ustawy o Policji, tj. rocie ślubowania policjantów - możemy przeczytać w komunikacie.
bECKyAwZ
Zobacz także: Nowa posada dla rzecznika Dudy? Niecodzienny komentarz z PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKyAxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(299)
mama
4 dni temu
Igora Stachowiaka też zamordowała wrocławska policja.
babcia
4 dni temu
Coś złego dzieje się we wrocławskiej policji. Tam zabijają ludzi a nie bronią.
asrtdrjgh
4 dni temu
naduzycie uprawnien ciekawym eufemizmem dla brutalnego morderstwa
bECKyAxv
Qwerty
4 dni temu
Policja już ma krew na rękach. To nie pierwsze morderstwo z udziałem policji. Tak to jest, jak do policji przyjmuje się ludzi z łapanki bez testów psychologicznych i psychiatrycznych, a takie są niezbędne, by na policji nie pracowali ludzie o niskim stopniu pohamowania agresji. W mediach doniesiono, że ten Ukrainiec rzekomo się szamotał, wierzgał. Jaki problem skuć go w kajdanki, wezwać lekarza, który podałby środek uspakajający, a następnie można umieścić człowieka w celi aż do wytrzeźwienia.
Jack Norris
4 dni temu
Kamiński bedzie siedział.
ekspert
4 dni temu
wyrzucony???? a sad>>?????? o co tu chodzi? ukrywanie mordercy jest karakne!!!!!!
Prokurator
5 dni temu
A teraz sobie wyobraźcie że wy zwyli obywatele tak samo robicie komuś np w sklepie osoba ta umiera. Zarzuty to napasc udział w zorganizowanej grupie przestępczej, działanie ze szczególnym okrucieństwie dorzucili by coś o rasizmem. Pracuje w zawodzie i wiem jak to się odbywa sam bym obstawal przy minimum 20 latach paki.
Mechanik
5 dni temu
Coraz częściej mam wrażenie, że do polskiej policji przyjmują psychopatów i że jest to celowa, odgórna robota
Kto to pisze....
5 dni temu
Komendant Główny w Wrocławiu... Cała reszta nie wymaga komentarza, ten komendant główny z Wrocławia wystarczy
!@#$
5 dni temu
Jak normalny człowiek zabije człowieka to idzie do więzienia. jak policjant, to w najgorszym razie zostanie zwolniony
Pytanie
5 dni temu
Tylko czemu aż 9 policjantów unieruchamiało jednego człowieka ?
zapomniałem
5 dni temu
a kiedy demonstracja ruchu BLM i czy będą darmowe kiełbaski z piwem ? eeee... sorry pomyliłem tematy, tutaj był tylko biały Ukrainiec - a więc od kiedy klękamy przed meczami z Ukrainą ?
Police Academ...
5 dni temu
Jelopy po szkółce bez doświadczenia potrafią być silni tylko w grupie bijąc i dusząc skutego i bezbronnego. To nie pierwszy przypadek…brawa dla trenerów.
bECKyAxn
ahg
5 dni temu
Za ucisk kolanem na szyje osoby skutej, lezacej na brzuchu, dozywocie, a nie zwolnienie z pracy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić