o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A. M.
|

Wrzuciła niemowlę do wody. Internauci oburzeni

84
Podziel się

Na znanej platformie społecznościowej Tik Tok pojawiło się ostatnio nagranie, które wzbudziło olbrzymie kontrowersje. Widać na nim instruktorkę pływania, która wrzuca niemowlę do wody. Jej metody spotkały się z dużą krytyką.

Wrzuciła niemowlę do wody. Internauci oburzeni
Nagranie z niemowlakiem stało się viralem w sieci (TikTok)
bEayKAlh

Akcja rozgrywa się na basenie. Nagranie zamieszone w sieci pokazuje instruktorkę pływania, która wrzuca niemowlę do wody. Dziecko znika na chwilę pod powierzchnią, po czym samodzielnie się wynurza. Tam czeka na nie instruktorka.

W sieci natychmiast zawrzało. Internauci w licznych komentarzach krytykują takie metody, zarzucając przemoc wobec dziecka. Nagranie w mediach społecznościowych umieściła matka niemowlaka, która w tym czasie wszystko nadzorowała. Po jego opublikowaniu otrzymała nawet groźby śmierci, informuje BuzzFeed News.

Zobacz także: Here's The Story Behind That Viral TikTok Showing A Baby Getting Tossed In A Pool
bEayKAlj

Głos zabrała także współwłaścicielka szkoły pływania Little Fins, w której nagrano filmik. Lauri Armstrong w rozmowie z "BuzzFeed News" opowiedziała o metodach w pracy z tak małymi dziećmi. Wyjaśniła, że oferują zajęcia nawet dla 6-miesięcznych maluchów, gdzie celem nie jest nauka pływania, lecz zapewnienie im komfortu w wodzie, nauczenie, jak się przewracać i unosić na plecach, nad czym czuwają przeszkoleni instruktorzy. Sama przyznaje, że metody są dość kontrowersyjne.

Zdania są podzielone. Choć metoda, nazywana czasem szkołą przetrwania znana jest od lat, wciąż nie brakuje jej krytyków. Brytyjski raport z 2017 roku wskazywał, że praktyka ta jest szkodliwa dla psychiki niemowląt. Według stwierdzenia Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) z 2000 roku, nie ma danych, które potwierdziłyby jej wpływ na ryzyko utonięcia. Organizacja rekomenduje zaś, by każde dziecko powyżej 1 roku życia nauczyło się pływać.

Zobacz także: Beztroski odpoczynek golden retrievera. Urocze wideo szturmem podbija internet
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEayKAlK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
okonek
10 miesięcy temu
Mnie uczono plywania wrzucajac pod nadzorem na gkeboka wode - w wieku 3 lat. Istotne jest tylko pozniej nauczyc myskenia, ze woda to zywiol i sama umiejetnosc plywania nie zawsze wystarczy.
Dziewczyna
11 miesięcy temu
Czym są oburzeni przecież matka stała obok
Andrzej
11 miesięcy temu
Moje córki mając kilka miesięcy myte w wanience były przyzwyczajone do zanurzania głowy pod wodę (płukanie) polewanie. Odruchowo nabierały powietrze i wstrzymywały oddech. Potem już chodząc samodzielnie skakały i nurkowały bez żadnych traum i obaw. Oczywiście tak jak instruktorka na filmie byłem obok, kontrolowałem i byłem bezpiecznikiem do złapania i wspięcia się na ręce. Zawsze była cała masa zabawy, radości i okrzyki JEESZCZEEE. Trzeba znać fizjologię i odruchy dziecka oraz być przy nim, żeby czuło się bezpiecznie. Filmik bez pełnego kontekstu, zobaczenia tego co i jak matka oraz instruktorka wcześniej postępowały, oswajały plus nadopiekuńczość i brak wiedzy oglądających i jest mieszanka strachu i oburzenia. I sensacja gotowa, oglądalność i kliknięcia gwarantowane.
bEayKAlL
Kasia
11 miesięcy temu
chory świat, znęcanie się nad dziećmi normą???!!!! ojciec wrzucił mnie do wody jak byłam dzieckiem i do dziś boję się wody a z ojcem nie mam dobrych relacji
wer
11 miesięcy temu
Można dziecko dość wcześnie zacząć uczyć pływać, ale z pewnością nie wrzucaniem do wody!! Te dzieci krztuszą się , są odwracane do góry nogami itd. bardzo niebezpieczne zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego!
dobra matka
11 miesięcy temu
Było w co najmniej dwóch programach tv, i mówiono,że ta metoda jest zbyt drastyczna dla słabo rozwiniętego układu nerwowego niemowlaka. Dziecku trzeba w tym wieku zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Niech te głup matki ktoś wrzuci na głowę do wody,a nie ich maleńkie dzieci!!!
Koperfild
11 miesięcy temu
Mnie też tak uczyli i świetnie pływam. Wrzucali mnie na głęboką wodę i musiałem sobie radzić. Najgorzej było wydostać się z worka
Nom
11 miesięcy temu
Przecież dzieci umieją pływać od urodzenia, jeżeli mama jest instruktorką pływania to na bank dbała o to aby maluch pamiętał.
lil
11 miesięcy temu
TAK się Nie uczy tylko naraża na ogromny stres. Uczy się delikatnie, trzymając dziecko, aby nie wyszło poza strefę komfortu(bezpieczeństwa)0@!!!!!
wer
11 miesięcy temu
Ja pamiętam,że mnie tak wrzucono do wody, tyle,że w kole. A ja wciąż pamiętam ten czas pod wodą, jakby w zwolnionym tempie, ten lęk, brak powietrza, aż do wypłynięcia. Tyle, że ja miałam jakieś 10 lat, a wciąż jak o tym myślę to trauma.To nie może być dobre dla nikogo!
wiki
11 miesięcy temu
Widziałam ten program w tv.Te dzieci są za malutkie. To jest bardzo negatywne przeżycie dla słabego układu nerwowego. Skutki, w przyszłości, mogą być opłakane.
agi
11 miesięcy temu
Dziecko zanurza się stopniowo, pod opieką rodzica,żeby czuło się bezpiecznie, nie wolno wrzucać! Niech was ktoś wrzuć na głowę!!!!
ewi
11 miesięcy temu
W PnŚ był poruszany ten temat, i psychologowie krytycznie wypowiadali się o tej metodzie. Dziecko przeżywa szok i jest to bardzo niszczące dla jego układu nerwowego. To za drastyczna metoda.
bEayKAlD
psycholog
11 miesięcy temu
Dziecko, szczególnie niemowlę musi czuć się bezpiecznie. Takie wrzucanie do wody powoduje szok i nieodwracalne spustoszenie w układzie nerwowym.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić