aktualizacja 

Wstrząsające doniesienia z Katowic. Borys Budka zaatakowany

196

Szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka został zaatakowany podczas wizyty w Galerii Katowickiej. Zdarzenie miało miejsce w piątek (22 września). Głos w tej sprawie zabrała już policja.

Wstrząsające doniesienia z Katowic. Borys Budka zaatakowany
Borys Budka (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Ustalenia "Gazety Wyborczej" wskazują na to, że przed godziną 12:00 Borys Budka pojawił się na komisariacie. Wszystko po to, by złożyć doniesienie w sprawie ataku.

Do zdarzenia miało dojść na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej. Pojawiające się doniesienia wskazują na to, że Budka został zaatakowany tuż po tym, jak wysiadł z samochodu.

W rozmowie z Wirtualną Polską biuro prasowe komendy potwierdziło, że "doszło do incydentu".

Dostaliśmy zgłoszenie o 11.20, że pan poseł prosi o interwencję policji w jednej z galerii w centrum Katowic. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy byli najbliżej tego miejsca - przekazano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy nie mają mieszkań. Tak tłumaczy się polityk PiS

Borys Budka zaatakowany. Policja dzieli się ustaleniami

Mundurowi podzielili się już ustaleniami w sprawie tego zdarzenia. - Z ustaleń wynika, że do posła miał podejść mężczyzna, który miał wytrącić mu telefon, ale także go znieważyć i naruszyć jego nietykalność. Policjanci zatrzymali podejrzanego w sprawie, 49-letniego mężczyznę. Czynności są prowadzone, pokrzywdzony składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - zaznaczyli.

Jakie zarzuty usłyszy mężczyzna - trzeba poczekać, bo oprócz zawiadomienia, ważne są wyjaśnienia osoby zatrzymanej oraz weryfikacja monitoringu w galerii - podała z kolei oficer prasowa KMP w Katowicach podkom. Agnieszka Żyłka, cytowana przez WP.

Onet podał z kolei, że mężczyzna, który zaatakował Budkę, spotkał go chwilę wcześniej w sklepie. Zaczepił polityka i krzyczał do niego m.in. "ty Niemcu". Budka natomiast spokojnie wyszedł ze sklepu, po czym udał się na parking.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić