Wstrząsające słowa księdza po zabójstwie Pauliny. "To gorsze od opętania"

187

Maltański ksiądz opublikował na Facebooku kontrowersyjny post, w którym odniósł się do zabójstwa 29-letniej Polki, a dokładnie do jej domniemanego oprawcy. Duchowny podkreślił, że podejrzany o morderstwo 20-latek jest gejem lub biseksualistą, co jego zdaniem jest "gorsze od opętania".

Wstrząsające słowa księdza po zabójstwie Pauliny. "To gorsze od opętania"
Kontrowersyjne słowa księdza odnośnie domniemanego zabójcy Polki (Facebook, YouTube)

Ks. David Muscat opublikował swój post na Facebooku po zabójstwie 29-letniej Pauliny, do którego doszło w niedzielny poranek w mieście Sliema. Wpis skupiał się na domniemanym sprawcy zbrodni, Abnerze Aquilinie i jego orientacji seksualnej. Duchowny stwierdził m.in., że bycie homoseksualistą jest gorsze od opętania przez diabła.

Śmierci Polki na Malcie. Kontrowersyjne słowa księdza

Kontrowersyjne słowa księdza oburzyły maltańskiego arcybiskupa Charlesa Sciclunę. W czwartek wieczorem jego kuria wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że arcybiskup wystosował wobec ks. Muscata formalne ostrzeżenie i nakazał mu usunięcie posta.

Niezastosowanie się do ostrzeżenia może wiązać się z powstrzymaniem księdza od wykonywania swojej posługi w miejscach publicznych. Post ostatecznie został usunięty w środę przez administratorów Facebooka, ponieważ uznano go za homofobiczny.

Oprócz ostrzeżenia Scicluna wezwał duchownego do "zaprzestania obrażania lub używania raniącego języka wobec jakiejkolwiek grupy, lub osoby". Przeprosił też w imieniu Kościoła wszystkich homoseksualistów i ich rodziny.

To nie były słowa miłości, ale kamienie rzucone przez serce, które musi nauczyć się kochać bardziej, tak jak to zrobił Jezus. Bóg kocha cię za to, kim jesteś… Ci, którzy mówią, że kochają Boga, ale nienawidzą swojego brata, są kłamcami - stwierdził Scicluna.

W środę minister ds. równości Owen Bonnici i minister ds. integracji Julia Farrugia Portelli dołączyli do aktywistów w apelu do policji o podjęcie działań przeciwko księdzu za nawoływanie do mowy nienawiści. Według medialnych doniesień duchowny został już przesłuchany przez policję.

Przypomnijmy, że ciało Pauliny zostało znalezione w publicznym parku w Sliemie w niedzielę we wczesnych godzinach porannych. Według ustaleń Polka została zgwałcona i uduszona. Kilka godzin później podejrzanego o zabójstwo Aquilina zatrzymano w pobliskim kościele. Nie postawiono mu jeszcze zarzutów.

Zobacz także: Zamieszki w Kazachstanie. Powodem podwyżki cen gazu
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić