Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Wstrząsające słowa księdza po zabójstwie Pauliny. "To gorsze od opętania"

115
Podziel się:

Maltański ksiądz opublikował na Facebooku kontrowersyjny post, w którym odniósł się do zabójstwa 29-letniej Polki, a dokładnie do jej domniemanego oprawcy. Duchowny podkreślił, że podejrzany o morderstwo 20-latek jest gejem lub biseksualistą, co jego zdaniem jest "gorsze od opętania".

Wstrząsające słowa księdza po zabójstwie Pauliny. "To gorsze od opętania"
Kontrowersyjne słowa księdza odnośnie domniemanego zabójcy Polki (Facebook, YouTube)

Ks. David Muscat opublikował swój post na Facebooku po zabójstwie 29-letniej Pauliny, do którego doszło w niedzielny poranek w mieście Sliema. Wpis skupiał się na domniemanym sprawcy zbrodni, Abnerze Aquilinie i jego orientacji seksualnej. Duchowny stwierdził m.in., że bycie homoseksualistą jest gorsze od opętania przez diabła.

Śmierci Polki na Malcie. Kontrowersyjne słowa księdza

Kontrowersyjne słowa księdza oburzyły maltańskiego arcybiskupa Charlesa Sciclunę. W czwartek wieczorem jego kuria wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że arcybiskup wystosował wobec ks. Muscata formalne ostrzeżenie i nakazał mu usunięcie posta.

Niezastosowanie się do ostrzeżenia może wiązać się z powstrzymaniem księdza od wykonywania swojej posługi w miejscach publicznych. Post ostatecznie został usunięty w środę przez administratorów Facebooka, ponieważ uznano go za homofobiczny.

Oprócz ostrzeżenia Scicluna wezwał duchownego do "zaprzestania obrażania lub używania raniącego języka wobec jakiejkolwiek grupy, lub osoby". Przeprosił też w imieniu Kościoła wszystkich homoseksualistów i ich rodziny.

To nie były słowa miłości, ale kamienie rzucone przez serce, które musi nauczyć się kochać bardziej, tak jak to zrobił Jezus. Bóg kocha cię za to, kim jesteś… Ci, którzy mówią, że kochają Boga, ale nienawidzą swojego brata, są kłamcami - stwierdził Scicluna.

W środę minister ds. równości Owen Bonnici i minister ds. integracji Julia Farrugia Portelli dołączyli do aktywistów w apelu do policji o podjęcie działań przeciwko księdzu za nawoływanie do mowy nienawiści. Według medialnych doniesień duchowny został już przesłuchany przez policję.

Przypomnijmy, że ciało Pauliny zostało znalezione w publicznym parku w Sliemie w niedzielę we wczesnych godzinach porannych. Według ustaleń Polka została zgwałcona i uduszona. Kilka godzin później podejrzanego o zabójstwo Aquilina zatrzymano w pobliskim kościele. Nie postawiono mu jeszcze zarzutów.

Zobacz także: Zamieszki w Kazachstanie. Powodem podwyżki cen gazu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
Koleś
4 miesiące temu
Przecież Ksiądz powiedział prawdę. Problemem jest reakcja LGBT i kneblowanie ludziom ust. Każdego można krytykować , tylko nie LGBT.
hmmm
4 miesiące temu
żeby chociaż o2 podała te informacje w sposób wiarygodny a nie cytowała ich za jednym z portali lgbt...
kljjkl
4 miesiące temu
nie sądzę żeby tak powiedział, jak znam życie to wypowiedzi niekorzystne pod adresem lgbt są przekręcane i manipulowane, tak jak to zrobiono z wypowiedzią prezydenta A. Dudy, powtarzając w nieskończoność w lewicowych mediach własną interpretację, a nie fakt
....
4 miesiące temu
nie znam wypowiedzi tego księdza, a media takie jak o2 niesamowicie potrafią przemielić wypowiedzi...(chętnie poznałabym wypowiedż oryginalną); natomiast faktem jest, że jeśli coś złego zrobi ktoś z lgbt wtedy nie wolno w mediach podawać że to ktoś z lgbt bo to już ... mowa nienawiści, dyskryminacja i w ogóle..... bo ludzie z lgbt są wbielani na maksa...
The Heart of ...
4 miesiące temu
Jak mieszkasz tam gdzie jest dużo ciapatych to musisz uważać, ja na obczyźnie często chodziłem z nożen, miałem go ukrytego w nogawce. Nie lubię nawet gdy ktoś za mną idzie. Uważajcie na siebie. Polecam też kastety tylko dość długo czasu jak dla mnie zajmuje założenie go. Zabawki zmieniają kwalifikację czynu na twoją niekorzyść ale to jest nieistotne, bo to ty musisz przeżyć napastnik musi zginąć, zasady są proste..
Wściekły
4 miesiące temu
Słuchał radują Maryja i wziol przykład z naszych plebanów Nie zabijać a okazywać miłość Boską dziatwie inaczej😡
Proboszcz
4 miesiące temu
Dobry anal nie jest zły.
Syndyk
4 miesiące temu
Czyli ok. 40% kleru na stos no bo są opętani.
Ula
4 miesiące temu
No niestety, większość , ponad połowa księży deklaruje się jako gej lub biseksualny. Żyją w klasztorach męskich.
Ali Baba
4 miesiące temu
Tak sobie kumam, że """bycie homoseksualistą jest gorsze od opętania przez diabła""" tak powiedział duchowny więc odnosi się to do około 40% kleru bo szacunki delikatne oceniają, że w stanie duchownym jest nie mniej niż 40% homoseksualistów
abcd
4 miesiące temu
"Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych." Henryk Dąbrowski Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu"
Gosc
4 miesiące temu
Ni a ci ksiądz nie może mówić prawdy? Prawda boli i uwiera.
Belfer
4 miesiące temu
Najgorsi są ci, którzy atakują homoseksualistów a sami nimi są. Sprawdź sprawę Busia to się przekonasz
Zenek
4 miesiące temu
Na Malcie świrów w czarnych podomkach też ci dostatek . Tak że , polskie kapłony , nie jesteście osamotnieni .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić