Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Wstrząsające słowa na mszy w Wadowicach. Jędraszewski się nie hamował

697
Podziel się:

Abp Marek Jędraszewski podczas mszy św. w Wadowicach uderzył w społeczność LGBT. Hierarcha przypomniał Polakom, że rewolucja z 1968 roku stała się rewolucją "prymitywnych wartości", za którymi stały alkohol i narkotyki. Zdaniem arcybiskupa obecnie dołącza do tego "ideologia LGBT", która ma uderzać w istotę małżeństwa i rodziny.

Wstrząsające słowa na mszy w Wadowicach. Jędraszewski się nie hamował
Abp Marek Jędraszewski. (YouTube)

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy św. dla uczestników X Kongresu Krakowskiej Prowincji Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych, odprawionej w Wadowicach, mówił m.in. o sile wiary oraz zagrożeniach, jakie stwarza neopogański świat.

Metropolita krakowski wskazał, że Polacy początkowo nie rozumieli, czym była na Zachodzie rewolucja 1968 roku, która prezentowała nową koncepcję wolności. Arcybiskup przypomniał, że była to rewolucją "prymitywnych wartości, wspomaganych przez alkohol i narkotyki". Zdaniem hierarchy dziś dołącza do tego "ideologia LGBT", która ma uderzać w istotę małżeństwa i rodziny.

Abp Marek Jędraszewski uważa, że obecnie coraz bardziej nasila się konfrontacja kulturowa, którą przepowiadał papież Jan Paweł II. Według metropolity neopogański świat od kilku lat chce zawładnąć umysłami i sumieniami, by każdy człowiek myślał po ludzku, a nie po Bożemu.

Hierarcha odwołał się do wypowiedzi byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza odnośnie premiera Węgier Viktora Orbana.

Schulz uważa, że ci, którzy odwołują się do wartości chrześcijańskich, gdzie jest mowa o narodzie, ojczyźnie i rodzinie, to są ludzie, którzy głoszą przebrzmiałą wizję świata XIX wieku. Nie są to jednak wartości, pochodzące z wieku XIX, ale związane z chrześcijaństwem. To Chrystus pokazał na czym pokazał godność małżeństwa i rodziny, co znaczy troska o najbliższych i o dalsze wspólnoty, a więc za naród i ojczyznę - zaznaczył arcybiskup.

Abp Jędraszewski podkreślił, że wartości chrześcijańskie nazywa się przebrzmiałymi i konserwatywnymi. - Tę wypowiedź byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego należy rozumieć jako diagnozę starcia kulturowego, którego jesteśmy nie tylko obserwatorami i oddalonymi świadkami. To nas dotyczy, to zderzenie kulturowe dotyka częstokroć bliskie nam osoby, które się gubią, nie odnajdują swego miejsca i przyjmują propozycje "nowego świata" - mówił metropolita krakowski.

Arcybiskup przypomniał także przesłanie listu do Tesaloniczan św. Pawła, w którym jest mowa o służbie żywemu i prawdziwemu Bogu.

Ten, kto się nawrócił do Boga żywego i prawdziwego nie może już myśleć tylko po ludzku. Ma myśleć po Bożemu, inaczej jest zawadą dla Bożych planów - podkreślił abp Jędraszewski.
Zobacz także: Episkopat apeluje ws. uchodźców. Komentarz Katarzyny Lubnauer
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(697)
gość
miesiąc temu
Przestrzegając zasad 10 przykazań nie będziemy czynili zło .Starać się powinni wszyscy być dobrym i w imię prawa Pana postępować ,czy Pan każe gwałcić zabijać dla mamony okradać kraść dla zasady on ma ja nie , i nie tylko czy on każe napadać na spokojnie żyjące sobie Narody nie wadzące nikomu ,żyjący po swojemu z prawem Pana ,a jednak taki Utinek ma to gdzieś bo on ma broń i jemu się wydaje że on może więcej ,bo ma jeszcze bogactwa naturalne na swej ziemi,z tym że dzisiaj ma jutro może już ich nie mieć. Znajdzie się silniejszy i zabierze to co niby jego jest . Czy stale musimy być głupcami po szkodzie ,a nie lepiej być mądrym przed szkodą .
Dorota
5 miesięcy temu
Kapłaństwo zmieni swoje poglądy jak Polska zuborzeje z powodu braku unijnych dotacji i jak państw polskie położy łapy na majątkach kapłaństwa, bo Polska musi sobie znaleźć inne źródła kasy bo to unijne już wyschło. Polska raz się sprzedała za judaszowe srebrniki, przyjmując Chrześcijaństwo i kulturę łaciśką pod naciskiem innych państw. Bo gdyby Polska nie sprzedała swoich pogańskich wierzeń i swojej słowiańskiej kultury za judaszowe srebrniki przyjmując chrzest, to chrześcijaństwo i tak Polsce by narzucono,siłą i przemocą. Byłaby wojna i polski na by nie było. Za sprzedanie się przyjmując chrzest Polska zyskała : 1. Uniknęła wojny. 2. Jest na mapie. 3. Powstały uniwersytety, pismo itd. Więcej wyciągnięcie wnioski. Co nam zaszkodzi ponownie się sprzedać. Zwłaszcza że gloryfikowane przez prawicę i kościół to wartości narzucone nam Polakom przez resztę Europy, które przyjęliśmy pod przymusem gorszym niż obecnie. Bo unia Europejska nie da kasy za nieprzestrzeganie zasad i wartości panujących w spólnocie Unii Europejskiej. Bo niestety przynależność do jakiejś wspólnoty, organizacji itd zobowiązuje do przestrzegania zasad i wartości panujących w tej wspólnocie i taka jest cena za korzyści np finansowe wynikające z przynależności do organizacji, wspólnoty, stowarzyszenia itd. Przyjmijmy europejskie wartości tak chętnie jak ich pieniądze, bo inaczej spotka Polskę to co by ją spotkało, gdyby nie zrzekła się swojej pogańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa.
Lucyna
5 miesięcy temu
Człowiek powinien myśleć po ludzku a nie po Bożemu, bo nie jest blogiem tylko człowiekiem. Człowiek jest człowiekiem i ma prawo do tego co ludzkie.
Tadek
5 miesięcy temu
Mądre i PRAWDZIWE słowa Biskupa nazywane są "wstrząsającymi" Oto doczekaliśmy czasów ostatecznych, kiedy wszystko staje na głowie. Pozostaje tylko czekać na powrót Chrystusa by wyprostował ścieżki.
Człowiek
5 miesięcy temu
Powiedział prawdę.
Ktoliczka
5 miesięcy temu
Madrym duchownym zabrania się wypowiedzi i nakazuje milczenie a mącicielom i nawiedzonym klechom pozwala się na głoszenie z ambon obelg i nienawiści do ludzi kiedy Episkopat i Watykan zamknie usta temu głosicielowi zła dość tego panie Jedraszewski bo duchownym być pan nie zasługuje
blik
5 miesięcy temu
Panie Jędraszewski. Proszę w uczciwy sposób zająć się pedofilią w tym niby uświęconym kościele.
Emerytka
5 miesięcy temu
Boja sie o wlasne tylki podatkow nie chca tez placic a co maja powiedziec rodziny gdzie zarobki sa nie duze dojezdzaja do pracy cala gora jest skamieniala instytucja nie powinni jej byc darmozjady
Skub
5 miesięcy temu
Byłem na mszy 13 lat temu, kościół był przepełniony. Byłem na mszy w tym samym kościele mniej więcej o tej samej porze tydzień temu. Ludzi myślę że 1/3 z tego (90%starsi). Za 10 lat panie jedraszewski będziecie sami do siebie gadać te głupoty.
Skub
5 miesięcy temu
Jedraszewski możesz mi podskoczyć co najwyżej.
Perlla
5 miesięcy temu
Panie Jędraszewski miłość i troskę o najbliższych??, czy wy wiecie co to jest miłość i troska o innych?? Na granicy z Białorusią koczują ludzie - tak ludzie NASI BRACIA w potrzebie Gdzie wasza miłość do bliźniego i wszystkich waszych popleczników . Zapewne marzy się wam żeby było jak przed wojną- całować was po rękach i robić za parobków za koszyk zgniłych ziemniaków. Ale świat poszedł do przodu Polecam wczorajszy wywiad Moniki Olejnik z Olgą Tokarczuk.
wspólczesny k...
5 miesięcy temu
Jedraszewski to wspólczesny antychryst Lamiacy zarowno nauki z pisma swietego jak i przykazania koscielne to jest blużnierca przeciwko stworcy nieba iziemi jak i przeciwko miłości ludzkiej i bluznierca miłosci Bozej w stosunku do ludziktórzy nie zgadzają sie na przemoc takich biskupów i księzy sprzeniewierzających sie nauce Jezusa Chrystusa. bozej w stosunku
Grzegorz
5 miesięcy temu
Chce zgłosić że jędraszewski i paru innych BP, obraża moje uczucia religijne. Róbcie tak dalej a będziecie w kosciolach sami sobie msze odprawiać
Racjonalista
5 miesięcy temu
Jezus pokazał co to znaczy mieć rodzinę, Jan Paweł II pokazał co to znaczy mieć rodzinę, Kaczyński pokazuje cały czas co to znaczy mieć rodzinę... Polska kraj absurdu i hipokryzji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić