Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wstrząsające słowa podczas religii na Śląsku. Wszystkiego słuchały dzieci

28
Podziel się:

Aż trudno uwierzyć w to, jakie słowa padają na lekcjach religii. Szokujące przykłady w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przytoczyła Klaudia Szubert, społeczniczka z Wodzisławia Śląskiego.

Wstrząsające słowa podczas religii na Śląsku. Wszystkiego słuchały dzieci
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, manusapon kasosod)

Szubert podjęła się nietypowej misji. Społeczniczka zajmuje się ujawnianiem skandalicznych treści na lekcjach religii. Jak twierdzi, bulwersujących sytuacji jest całkiem sporo.

Katecheci mówią na przykład, że homoseksualizm to choroba, którą można leczyć m.in. elektrowstrząsami albo wycięciem macicy, że tampony noszą tylko zboczone dziewczyny, które nie potrafią wytrzymać bez niczego w pochwie - mówi Klaudia Szubert w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Kolejne przykłady są równie szokujące. Co jeszcze można, według Szubert, usłyszeć na religii? - Że jeżeli mąż chce seksu, to żona musi się zgodzić. Że plemniki w prezerwatywie to zamknięte duszyczki, a tabletki antykoncepcyjne zabijają zarodki - twierdzi.

Katowice. Co działo się na religii?

Podano też inne przykłady. "Gazeta Wyborcza" donosi, że podczas niedawnych lekcji religii w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej praktykantka pokazała uczniom prezentację i mówiła między innymi o rzekomym wyolbrzymianiu korzyści z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, które podobno miało wpłynąć na głosowanie Polaków za akcesją do UE w 2003 roku.

Katechetka uważa, że za przykład wyolbrzymienia uznać można też opisywanie antysemickich incydentów z udziałem Polaków przy jednoczesnym przemilczaniu, ilu Żydów zdołali uratować. Wyciszaniu - w jej opinii - ma również podlegać "rakotwórczość antykoncepcji" oraz "prześladowanie chrześcijan".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Robaczek
8 miesięcy temu
A unijne kłamstwa i nagonka na chrześcijaństwo to niby bujda? A homoseksualizm to samo zdrowie?
Olek
8 miesięcy temu
Religie powinne być zdelegalizowane a osoby wierzące leczone psychiatrycznie.
Zełenski
8 miesięcy temu
Czy to może dziwić? nie powinno bo religi uczą osoby o zachwianych osobowościach.Choroba.
stan
8 miesięcy temu
KK jeszcze nie wydostał się ze średniowiecza a postęp w nauce to herezja
Hugo
8 miesięcy temu
Czekam od 1 września na chociaż jeden dzień kiedy na wp. nie będzie artykułu szkalujacego Kościół i nie mogę się doczekać. Wygląda na to że religią i Kościołem najbardziej interesują się ci którzy z Kościołem nie mają nic wspólnego.
Hugo
8 miesięcy temu
Gdzie jest mój komentarz?
Hugo
8 miesięcy temu
Czekam od 1 września na chociaż jeden dzień kiedy na wp.nie będzie artykułu godzącego w Kościół. Niestety każdego dnia zmasowany atak głupimi artykułami. Wychodzi na to, że religią i Kościołem najbardziej interesują się ci którzy z Kościołem nie mają nic wspólnego.
Olo
8 miesięcy temu
Teraz na religii trzeba by pokazać 2 reportaże TVN 24 o naszych biskupach świętych którzy tak skutecznie i sprawnie chronią księży pedofili i awansują niektórych na biskupów przenosząc ich do innych diecezji
Joanna
8 miesięcy temu
A czy na tych lekcjach religi czyta się choćby Biblię?
pawel
8 miesięcy temu
a na temat celibatu na religii cisza ? - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
pawel
8 miesięcy temu
a psalmu 115 na religii nie uczą ?
tak
8 miesięcy temu
Oczywiście mój komentarz niepoprawny politycznie został usunięty. Sami uczcie swoje dzieci ulegania zmysłom od wczesnego dzieciństwa, mamuśki od przedszkola wciskajcie tabletki antykoncepcyjne, bo a nuż..ktoś córeczce coś zaproponuje, to przecież nie można dziewczątka ograniczać!.Uczcie też że najgorszym narodem są Polacy... Katechetka miała wiele racji!
Amiga
8 miesięcy temu
Dziwne że 40 50 lat temu takich głupot na religi nie opowiadali.
Świecki
8 miesięcy temu
To tylko świadczy o przygotowaniu i chorym umyśle całej tej zgrai katechetów i tych co im to wpajali do umysłu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić