oprac. Aneta Polak| 

"Wstyd na całą Polskę". Oto co zrobili w restauracji w Łebie

1429

Zamówili, zjedli i "zapomnieli" zapłacić. Restauracja w Łebie szuka klientów, którzy – jak czytamy w mediach społecznościowych – pozostawili po sobie puste talerze i ogromny niesmak. Właściciele lokalu zdecydowali się opublikować w sieci zdjęcia turystów, posądzonych o nieuczciwość.

"Wstyd na całą Polskę". Oto co zrobili w restauracji w Łebie
Lokal opublikował zdjęcia klientów, którzy wyszli bez płacenia (Agencja Wyborcza.pl, Facebook, Bartosz Bańka)

Klienci jednego z lokali gastronomicznych w Łebie zdobyli wątpliwą sławę po tym, jak restauracja opublikowała ich zdjęcia w mediach społecznościowych. Miała ku temu ważny powód.

Jak opisuje lokal, klienci zamówili najdroższe pozycje z menu, potem zjedli dania i... wyszli bez płacenia. Z pewnością nie zrobili tego z powodu niezadowolenia z jakości posiłków, bo – jak wyjaśnia lokal – zostawili na stole puste talerze.

Ważny komunikat. Poszukujemy tych państwa ze zdjęć, którzy postanowili zamówić najdroższe pozycje w menu MozArt Klubokawiarni i niestety "zapomnieli" zapłacić – pisze restauracja w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Strefa Czystego Transportu w Warszawie już działa. Kierowcy starszych aut muszą uważać

W dalszej części wpisu właściciele lokalu zaprosili klientów do uregulowania rachunku i napiętnowali ich zachowanie. Padły przy tym mocne słowa. – Uważamy że jesteście złodziejami i wieśniakami! Ale za to puste talerze świadczyły o tym że jedzenie smakowało – napisano.

Wyszli z lokalu bez płacenia. "Wstyd na całą Polskę"

W komentarzach pod postem zawrzało.

"Biznesmeni! Biedny by zapłacił", "Wstyd na całą Polskę", "Codziennie obiad w innym lokalu i wakacje niskobudżetowe zaliczone... Przykre, że są tacy ludzie" - piszą internauci.

Ale pojawił się też komentarz sugerujący, że klienci po prostu zapomnieli zapłacić za jedzenie. "A może naprawdę zapomnieli zapłacić, są na wakacjach. Czasami się zdarza" - zastanawia się jedna z internautek.

Oczywiście mogło się tak zdarzyć, jednakże faktem jest, że właściciele lokali gastronomicznych, szczególnie podczas wakacji, często skarżą się na nieuczciwych klientów, którzy "dają nogę" bez płacenia za jedzenie.

– (...) Sam fakt niezadowolenia z jakości obsługi czy dania nie upoważnia do opuszczenia restauracji bez płacenia rachunku – to wykroczenie, zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny – przypomina "Dziennik Gazeta Prawna" wyjaśniając, że po otrzymaniu niesmacznego jedzenia lub w przypadku niezadowolenia z obsługi, można złożyć reklamację.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić