Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Wszedł do klatki z niedźwiedziem. To się nie mogło dobrze skończyć. Horror w Rosji

113

28-letni Rosjanin zamknął się w klatce z niedźwiedziem w słynnym Great Moscow State Circus. Zwierzę oskalpowało mężczyznę, zanim inni pracownicy cyrku zdołali je odciągnąć. 28-latek nie przeżył.

Wszedł do klatki z niedźwiedziem. To się nie mogło dobrze skończyć. Horror w Rosji
(Pixabay)

Makabra w moskiewskim cyrku. 28-letni pracownik Great Moscow State Circus z nieznanych przyczyn wszedł do klatki siedmioletniego niedźwiedzia i zamknął ją od środka. Mężczyzna został dotkliwie pogryziony i oskalpowany, zanim innym udało się odciągnąć agresywne zwierzę.

Pracownicy cyrku próbowali ratować życie ofiary, ale bezskutecznie. W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł z powodu odniesionych ran - informuje cyrk w oświadczeniu.

Tragedia w cyrku. 28-latek zamknął się w klatce z niedźwiedziem

Dyrekcja cyrku podkreśla, że zachowanie 28-latka było rażącym naruszeniem obowiązujących pracowników zasad bezpieczeństwa. Tego dnia nie było występów z udziałem niedźwiedzi. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i ma ustalić przyczyny, dla których 28-latek wszedł do klatki.

Władze cyrku oświadczyły, że niedźwiedź nie zostanie zabity. Great Moscow State Circus ma trzy niedźwiedzie, co wzbudza oburzenie w obrońcach praw zwierząt, którzy chcą zakazu występów z udziałem zwierząt w rosyjskich cyrkach.

Żadne zwierzę nie będzie trzymane w cyrku w humanitarnych warunkach z jednego prostego powodu. Szkolenie musi być okrutne, żeby było skuteczne - podkreśla Irina Nowozchilowa z organizacji VITA w rozmowie z "Daily Mail".
Zobacz także: Zobacz też: Kierowca gokarta wpadł w szał. Teraz przeprasza i porzuca karierę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić