Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Hodowle zwierząt futerkowych i cyrki. Francja zmienia prawo

227
Podziel się

Francja oświadczyła, że ​​będzie stopniowo wprowadzać zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w wędrownych cyrkach. Ponadto w najbliższych latach znikną hodowle norek na futra.

Hodowle zwierząt futerkowych i cyrki.  Francja zmienia prawo
Norka z małymi w klatce (Getty Images)
bEDSjpnp

Francja jest kolejnym państwem, które wprowadzi zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Ponadto nie będzie można rozmnażać delfinów w akwariach morskich oraz hodować norek na futra. Zmiany ogłoszono na wtorkowej konferencji.

Zmieniło się nasze podejście do dzikich zwierząt. […] Nadszedł czas, aby otworzyć nową erę w naszych relacjach z tymi zwierzętami. Nadszedł czas, aby fascynacja naszych przodków tymi dzikimi istotami nie oznaczała już, że trafiają one do niewoli – powiedziała na konferencji minister ekologii Barbara Pompili.  
bEDSjpnr

Zakaz hodowli norek na futra

Minister ogłosiła również, że wprowadzono zakaz hodowli norek na futra oraz trzymania delfinów w parkach wodnych. Ten ruch został okrzyknięty "historycznym zwycięstwem" przez czołowe organizacje praw zwierząt. Spotkał się jednak z dużym sprzeciwem cyrkowców, którzy zarzucają minister brak dialogu i prób porozumienia. 

Zobacz także: Piątka dla zwierząt. Wójcik: mam 200 mln zł kredytów, cała branża 3 mld zł

Pompili nie zdradziła dokładnego harmonogramu zmian, ale zapowiedziała, że będą one realizowane "w kolejnych latach". Cały proces będzie rozciągnięty w czasie, a rząd francuski przeznaczy na ten cel 8 mln euro (36 mln złotych) 

bEDSjpnx

Niedźwiedzie, tygrysy, lwy, słonie i inne dzikie zwierzęta nie będą już dozwolone w wędrownych cyrkach. Zasady nie będą miały zastosowania w ogrodach zoologicznych, cyrkach stałych czy innych pokazach i atrakcjach. Akwaria morskie nie będą już mogły rozmnażać ani sprowadzać nowych delfinów. Ponadto​​ żadne nowe akwaria morskie nie będą już budowane. Minister dodała, że rząd rozważa utworzenie przytułku dla przebywających obecnie w niewoli zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSjpnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(227)
Mamaha
12 miesięcy temu
A w sztucznym futrze nie można?????Zwierzaki cierpią Niech żyją na wolności nie w klatkach..Przestańcie wypisywać głupoty ..Niech w cyrku występują ludzie.Niech łamią własne karki skoro tak chcą
Monika
12 miesięcy temu
Brawo Francja. Teraz kolej na Polske.Juz dawno powinien byc wprowadzony zakaz wykorzystywania zwierzat.Ale lepiej pozno niz wcale.
Niunia
12 miesięcy temu
Ładne futerka mają te norki. Chciała bym mieć takie piękne futro w swojej kolekcji. Pozdrawiam moje koleżanki z modelki
bEDSjpnT
HE HE
12 miesięcy temu
CHIŃCZYKI NADROBIĄ... NIE MARTWCIE SIE
Alicja
12 miesięcy temu
Kobiety nie muszą nosić CMENTARZY NA RAMIONACH!!!
Realistka
12 miesięcy temu
Ciekawe, że tak interesują się życiem zwierząt. Na pewno nie chodzi tu o pieniądze a nie o uczucia. Jak ludzie, którzy zezwalają na abortowaniw dziecka do 9 miesiąca mogą się przejmować życiem zwierzat...
Prawda taka
12 miesięcy temu
Obejrzyjcie na you tube Kanado wstydź się rzeź fok.
greg
12 miesięcy temu
Brawo w koncu sie budzimy,idzie lepsze)))
Jona
12 miesięcy temu
Nie jestem fanką PISU i prezesa Kaczyńskiego ale ustawa o ochronie zwierząt oraz zakaz uboju rytualnego TO NAJLEPSZA RZECZ JAKĄ ZROBILI.
Cfr
12 miesięcy temu
Teraz więzi się ludzi nowa moda
ANNA
12 miesięcy temu
Zgadzam się z 100%.wytwarzajmy więcej plastiku. Nośmy i jedzmy plastik. Buty,torby, kurtki, bluzy wszystko tylko , sztuczne. Dbajmy o zwierzęta najlepiej nie obory a salony dla krów świń. Tym sposobem nasze nowe bożyszcza znajdą nowe miejsca w naszym życiu. Świat przewraca się do góry nogami. Ludzie opamiętajcie się. Od zarana dziejów ludzie zakładali skóry. Wszystko naturalne. Planeta zdrowsza i ludzie.
rogol
12 miesięcy temu
Czyli futro z norek bedzie drozsze od dobrego samochodu. Zaczna szyc futra z wiewiorek.
Wojcio
12 miesięcy temu
Tak trzymaj Francja. Continuez comme ça France.
bEDSjpnL
Endriu
12 miesięcy temu
Sam zakaz chodowli g... da inne kraje jak Chiny czy Rosja przejmą rynek i zwierzęta i tak gdzieś będą wychodowane i ktoś zrobi na tym kaske. Oprócz zakazu chodowli trzeba wprowadzić zakaz chandlu inaczej to nie ma sensu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić