Wszyscy dorośli zostali zaszczepieni. Pierwszy taki kraj na świecie

276

Pierwszy kraj na świecie pochwalił się zaszczepieniem przeciwko koronawirusowi całej dorosłej populacji. Na pewno było łatwiej ze względu na liczbę ludności.

Wszyscy dorośli zostali zaszczepieni. Pierwszy taki kraj na świecie
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Fiona Goodall)

Szczepienia przeciwko koronawirusowi nabierają rozpędu. W każdym kraju Europy codziennie przybywa wiele nowych osób odpornych na zarazę, która sparaliżowała cały świat.18 marca pierwszy kraj na świecie ogłosił, że zaszczepiono tam całą dorosłą populację.

Pierwszym krajem, który dokonał niesamowitego wyczynu był Gibraltar. Państwo to jest brytyjskim terytorium zamorskim zamieszkałym przez około 33 tysiące osób. Zapewne liczba ta wyjaśnia, skąd tak szybko udało się podać szczepionkę wszystkim dorosłym obywatelom. Radosną nowinę dotyczącą szczepień przekazał brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Polityk przyznał, że kraj cały czas otrzymuje od Wielkiej Brytanii środki ochrony osobistej i testy na obecność koronawirusa.

Gibraltar stał się w środę pierwszym miejscem na świecie, w którym przeciw COVID-19 zaszczepiono całą dorosłą populację - ogłosił Hancock.

Koronawirus na Gibraltarze

Pierwsze przypadki koronawirusa na Gibraltarze wykryto 5 kwietnia 2020 roku. Jednak szczyty zachorowań przypadły na styczeń 2021 roku. Przez cały okres wirusem zakaziło się 4269 osób. Niestety 94 z nich przegrały z nim walkę. Według lokalnych mediów aktualnie na terenie kraju znajduje się 25 zakażonych.

Zobacz także: Rzeszów "strefą wolną od LGBT"? Co zrobi Marcin Warchoł, jeśli wygra? Jest odpowiedź
Autor: GGG
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić