Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Wszystkich Świętych. Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę?

23
Podziel się:

Jak co roku na początku listopada Polacy wraz z całymi rodzinami udadzą się na cmentarze, by położyć znicze i wiązanki na grobach. Czy w związku z pandemią COVID-19 muszą mieć wtedy na twarzach maseczki? Wątpliwości rozwiał sam minister zdrowia.

Wszystkich Świętych. Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę?
Czy na cmentarzu trzeba nosić maseczki ochronne? (Getty Images)

Głos na temat zakrywania ust i nosa zabrał Adam Niedzielski. Minister zdrowia udzielił wywiadu PAP, w którym przypomniał mieszkańcom Polski, że wciąż trwa pandemia COVID-19 i istnieje realne zagrożenie zarażenia się wirusem w mutacji Delta.

Pamiętajmy, że mamy epidemię; pamiętajmy, jak szybko rozprzestrzenia się wirus w mutacji Delta. Zagrożenie zakażeniem w dużych skupiskach ludzi jest większe – apelował Adam Niedzielski w wywiadzie dla PAP.

Maseczki na cmentarzu – czy na cmentarzu musimy osłaniać nos i usta?

Adam Niedzielski potwierdził, że Polacy nie mają obowiązku osłaniania ust i nosa, gdy odwiedzają cmentarze. Taka sama zasada obowiązuje w każdym miejscu, które znajduje się na otwartej przestrzeni.

Zobacz także: Zobacz też: Pogoda na Wszystkich Świętych. 1 listopada przyda się parasol?

Mimo że noszenie maseczek ochronnych na cmentarzu nie jest obowiązkowe, minister zdrowia zaapelował o zdrowy rozsądek. Przypomniał, że 1 listopada na grobach będzie panował ścisk, więc trzeba szczególnie uważać na zachowanie dystansu społecznego od innych osób.

Nie pozwólmy, by epidemia przyspieszyła jeszcze bardziej. Tam, gdzie kontakt z innymi ludźmi jest bardzo bliski, zakładajmy maseczkę. Chrońmy zdrowie, bo nie mamy nic cenniejszego w życiu – radził Adam Niedzielski (PAP).
Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
kontrola
7 miesięcy temu
rząd realizuje swoje dziwne cele i dowolnie wykorzystuje procenty. W zeszłym roku cmentarze były zamknięte, w tym nie ma NAKAZU. Jeżeli rząd powie, że można chodzić z psami do lasu wszyscy pójdą z psami do lasu. Czy Braun. Organizacje charytatywne muszą zwrócić uwagę, że w USA giną ludzie ubodzy, a w Polsce przy granicy z Rosjami. A szczepienie to NIE jedyne rozwiązanie, tylko dystans i higiena, oraz leki. Chronić też należy oczy. Procenty.
Stary...
7 miesięcy temu
Może trzeba zadać pytanie czy trzeba po sikaniu myć ręce czy nie - pewne rzeczy są ewidentne jeśli ma się rozum.
....
7 miesięcy temu
Epidemia jest tylko w mediach w realnym życiu nie ma żadnej epidemii. Nie zauważyliście tego?
WIRUSOLOG
7 miesięcy temu
Jestem pewny że bez tego obowiązku a powinien być, będzie ogromny wysyp covidowców.
Gosc
7 miesięcy temu
Żeby tylko nie bylo potrzeby ich nosic bo zaszprycowani chodzą kaszlą prychają i roznoszą bóg wie co po tym eliksirze.... A do tego myslą że są niesmiertelni i oni w to wierzą....
Przypomnę
7 miesięcy temu
Tak jakoś to leci w radio i TV... Na początku "eksperci" twierdzili w publicznych mediach, że preparaty były super bezpieczne i 100% zabezpieczają. Były nagrody i konkursy kto poleci po dawkę. Potem certyfikaty, że nigdzie nie pojedziesz... Teraz próbują podstawionymi "ekspertami" wymóc zamykanie miejsc publicznych dla nieszczepionych. Wcześniej PAD i Pinokio mówili, że będzie to dobrowolne. A przypomnę - brak jest jakiekolwiek systemowej ochrony przed NOP - zdechniesz, zachorujesz to twój problem... Dostawcy umyli łapki od odpowiedzialności, a media trują głowy, że dla rodziny odpowiedzialnie... Kiedyś było, że za Stalinu, za rodzinu... huraaa. I dalej ludzie się na to łapią - mi ich nie żal tak sobie wybrali.
Swojak
7 miesięcy temu
Jak ktoś chce to może nosić maseczke na cmentarzu jak boi się zakażenia przecież nie wszyscy się zaszczepili z najbliższej rodziny na przykład ciocia nie poszła bo słucha jedynie słusznego radia ,a tam mówią żeby się nie szczepic
miron
7 miesięcy temu
a od kiedy w parku sztywnych maski się nosi to jakieś chore .
Gosc
7 miesięcy temu
A o tej dziennikarce rmf co zmarla nagle cisza , ciekawe jaka przyczyna zgonu?.... To ciekawe że mlodzi ludzie nagle mą zawaly udary itp ale niezaszczepieni mają covid według tych wszystkich pseudoekspercików z tv..... To ciekawe...
Bonus
7 miesięcy temu
Co to za glupie pytanie czy trzeba. Nikt, żaden ekonomista nie będzie mi mówił co mi wolno, a czego nie. Co roku szalała grypa, która zabijała dużo ludzi i żadne szmaty na cmentarzach nie były potrzebne. A teraz szmaty że względu na ochronę życia. I kto to mówi. Ile osób umarło przez zamknięcie służby zdrowia??? Czyja to była decyzja???? Żałosne to jest.
Gosc
7 miesięcy temu
Idzie grypa.Czas straszyc covidem. Popatrzcie co media główne wyprawiają.... Nikt już na nic nie umiera nie ma innych chorób cud. Zostal tylko covid ale co ciekawe tylko u niezaszczepionych wedlug nich .... Szczepiony jak umrze po szprycy to wpisują mu inną chorobe ale bron boże że to po dzprycy czy po covid ich.... Tak jestesmy oklamywani.....Media główne To są szkodniki spoleczenstwa.... A ekdperci z tv od niezdrowia ludzi
Olaf
7 miesięcy temu
Mam gdzieś wasze maseczki. Nic nie będę zakładać
tthhh
7 miesięcy temu
Nie wybieram się. Chodzę po lesie z pieskiem,piekna pogoda a nad cmentarzami smog i syf ze zniczy .
Łukasz Szumow...
7 miesięcy temu
Maseczki nie pomagają i nie wiem po co ludzie je noszą ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić