o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Król podziękował Polakom. "Bez nich byśmy się zatrzymali"

61
Podziel się

W czwartek król Norwegii Harald V podziękował Polakom pracującym w stoczni Havyard w Hyllestad. Monarcha docenił ich zaangażowanie w ratowanie norweskiej gospodarki, dotkniętej kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.

Król podziękował Polakom. "Bez nich byśmy się zatrzymali"
Król Norwegii Harald V podziękował Polakom pracującym w stoczni Havyard (Getty Images, Nigel Waldron)
bEpDPLit

Podczas czwartkowej wizyty w Hyllestad na zachodzie Norwegii król Harald V wyraził swoją wdzięczność dla zagranicznych pracowników, którzy mają duży wkład w odbudowę krajowej gospodarki po pandemii. Monarcha szczególnie wyróżnił Polaków.

Bez nich [Polaków - przyp. red.] Norwegia zatrzymałaby się - stwierdził król Harald V.
bEpDPLiv

Król Norwegii wdzięczny polskim pracownikom

Swoją wypowiedział król nawiązał słów dyrektora stoczni Havyard, Karstena Saevika. Saevik stwierdził bowiem stanowczo, że jego zakład po prostu "nie mógłby funkcjonować bez Polaków".

Muszę podziękować Polakom, za to jak bardzo nam pomogli. Przez dłuższy czas objęci byli dłuższymi rotacjami. Nie mogli normalnie wrócić do domu i odwiedzić swoich rodzin. Wielkie podziękowania dla Polaków, których mogliśmy tu gościć – powiedział Saevik.
bEpDPLiB

Polacy uratowali stocznię w kryzysie

Jesienią ubiegłego roku stoczni Havyard w Hyllestad groziło zamknięcie. Wówczas u 96 pracowników zakładu stwierdzono zakażenie koronawirusem. W kryzysowym momencie w liczącej około 1,5 tys. mieszkańców gminie 700 osób zostało w tym samym czasie poddanych kwarantannie.

To właśnie polscy stoczniowcy uratowali wtedy sytuację. Pomogli wznowić produkcję w zakładzie, dzięki czemu zaczęte już przedsięwzięcia mogły być kontynuowane. Na tę chwilę poślizg w realizacji projektów stoczni wynosi mniej więcej 100 dni.

bEpDPLiC
Zobacz także: Susza w Polsce. Ekspert mówi, czy możemy spodziewać się wzrostu cen wody
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpDPLiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
NS..
miesiąc temu
Nasi reformatorzy systemu bolszewickiego podzielą naszą narodową stępkę na pół i będziemy mieli dwie takie stocznie
polski inżyni...
miesiąc temu
To jest właśnie taka polska żenada. Fachowcy z naszego kraju wspomagają przemysł i gospodarkę ościennych, a po upadku FSO, żaden urzedujacy debil w tym kraju nie podjął kontynuacji produkcji rodzimych marek samochodów. To niebywały kretynizm myśli technicznej, by w środku Europy, przy takim potencjale inżynieryjnym, stać się takim zaściankiem motoryzaji! A nasi inżynierowie na dobre pracują dla zachodnich firm motoryzacyjnych! Posłuchajcie debile u góry, premierze Morawiecki od siedmiu boleści i twoi ministrowie, czy wasze myślenie jest tak mikre, że dopiero młodzi następcy po waszym degradacym rozdawnictwu majątku państwa, będą odbudowywać ten majątek na nowo?! To niebywała hańba od dziesiątków lat Polski!
dfg
miesiąc temu
Słowianie i ogólnie wikingowie to jedna pomieszana nacja nie gdys razem wojująca z wrogiem i miedzy sobą też.. więcej nas łączy jak dzieli
bEpDPLiX
rysal
miesiąc temu
Same złośliwości tu lecą. Inaczej nie potrafimy...
Janusz
miesiąc temu
Nie powiedział jakiej nacji dziękuje, tylko "...bez nich...", więc ja to odbieram jako podziękowanie dla wszystkich nacji tam pracujących.
barto
miesiąc temu
u nas Tusk polikwidował stocznie bo sie rzekomo nie opłacały...to może pan Król Norwegii własciwie ryżemu podziekowac, bo to ci zwolnieni pośrednio przez Tuska powyjezdzali do Norwegii
Zxx
miesiąc temu
Chyba jeszcze nie wytrzeźwiał. Obudzi się jak horda Januszy najedzie jego kraj. My nie emigrujemy my kolonizujemy
mir
miesiąc temu
To tak by dziekowal koniom po zniwach. Nikt tu nikomu nie robi przyslugi. Jak praca jest wlasciwie oplacana - to wszystko O.K.
Polak
miesiąc temu
W Polsce stępka już jest.. To się nazywa "dobra zmiana"!
Realista
miesiąc temu
Kazdy realnie myslacy, nigdy by nie pomagal obcej stoczni, ma klopoty trzeba ja dobic i przejac kontrakty, produkowac u siebie. Polacy nigdy niczego sie nie naucza, ratuja bogate kraje a sami pracuja za najnizsza krajowa. Naiwnosc to polska cecha narodowa.
piękna Norweg...
miesiąc temu
W 2007 premier Norwegii podziękował budowlańcom znad Wisły za wkład w budowę norweskich mieszkań, bez których ich ceny wzrosły by tak, że Norwegów mogłoby nie stać na ich zakup! Byłem przy tym, na wiecu, kiedy norweska partia pracy, w osobie jej członków rozdawała róże podczas spotkania i dziękowała pracownikom za ich trud. A teraz Król Norwegii oficjalnie składa podziękowania naszym rodakom, patrzcie i uczcie się doceniać swoich rodaków - piękny przykład z kraju fjordów. Piękny kraj, piękni ludzie, piękna kultura i sztuka, szczególnie muzyka. Norwegio Ty jesteś jak zdrowie....
Podzięka.
miesiąc temu
Król Norwegii Harald V podziękował Polakom pracującym w stoczni Havyard...a Król Polski Jarosław podziękował polskim pis-licjantom za ochronę pomników Leszka .
WIELKA SZKODA...
miesiąc temu
A TAK KASTY WYGANIAJĄ MŁODYCH TAK I KLICH PSYCHIATRA TWORZĄC ARMIĘ ZAWODOWĄ MŁODYCM NIE DAŁ SZANSY BY NAUCZYLI SIĘ BRONIĆ OJCZYZNY TO CO MIELI ROBIC U POLSKICH ZACHŁANNYCH KAPITALISTÓW WIĘC WYJECHALI
bEpDPLiP
Max
miesiąc temu
Szkoda ,że te cwaniaki Arabskie doją socjal w Norwegi , a Polacy na nich zapieprzają. Czy Król tego nie widzi ??????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić