Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Wybierasz się do Anglii? Od piątku nowy obowiązek

7
Podziel się:

Od najbliższego piątku podczas wjazdu do Anglii będzie trzeba okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Brak ważnego badania będzie skutkował natychmiastową grzywną!

Wybierasz się do Anglii? Od piątku nowy obowiązek
Do Anglii wjedziesz tylko z negatywnym testem na COVID-19 (Getty Images)

Nowy obowiązek wejdzie w życie w piątek o godz. 4:00. Aby test był uznany za ważny, musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed podróżą. Brak wyniku badania będzie równoznaczny z nałożeniem grzywny w wysokości 500 funtów.

Co istotne, test nie zwalnia z obowiązku izolacji w przypadku przyjazdu z kraju, który nie znajduje się na liście bezpiecznych. Nie daje również żadnych ulg w przypadku ograniczeń, jakie zostały wprowadzone w ramach lockdownu.

Okres obowiązkowej izolacji można skrócić. Jest to możliwe wtedy, gdy dana osoba w piątym dniu po przyjeździe do Anglii wykona płatny test.

Nowy obowiązek w Anglii. Kto nie musi wykonywać testu?

Z obowiązku przedstawienia testu zwolnione będą dzieci poniżej 11. roku życia, a także przewoźnicy w ruchu towarowym i pasażerskim, przyjeżdżający z Irlandii, Wysp Normandzkich i wyspy Man, z którymi Wielka Brytania posiada umowę o wspólnej przestrzeni podróżnej. Ten nakaz nie dotyczy również osób przyjeżdżających z terytoriów, na których nie ma odpowiedniej infrastruktury do przeprowadzania badań na COVID-19 - wylicza rmf24.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
brygada RR
rok temu
to dopiero poczatek zobaczycie co wam zrobimy później!
:-/
rok temu
Prędzej czy później będzie tak ze gdy starasz się o pracę wymogiem będzie zaświadczenie o szczepieniu na covid. Albo ze będą grozić wywaleniem jeśli się nie będzie zaszczepionym.
Bruk
rok temu
Dobrze ze naglowek nie zaczyna sie slowami horror, makabra, koszmar lub niesamowite
Sjsks
rok temu
Niektórzy nie muszą się badać wynieść tych polityków na taczkach
Misiola
rok temu
A ktoś wie jaki rodzaj testu jest obowiązkowy? Molekularny czy antygenowy ? Duża różnica w cenach
bogers21
rok temu
U nas powinniśmy się spodziewać podobnych rozwiązań i niedogodności dla niepokornych owieczek, które się nie zbadają.. lub/i nie zaszczepią :) ....................................................................................................................................................... Zawsze i tylko teraz, Kiedy zbędne są słowa, Prawda ciągle umyka. Życzymy sobie nieraz, Przyjaźń całkiem nowa, By nie zapomnieć języka. Mydlić oczy Prawdzie, Sportem nazwać fałsz, Żyć nie czując życia. Wygląda ok wprawdzie, Zdradziecki to rausz, Odbiera powód bycia. Wszystko tonie płynąc, Nic się nie utrzyma, Nawet słońce spłonie, Z cierpienia słynąc, Wejrzysz w nią oczyma, Dołączą uszy, dłonie. Wszystko ceną wolności, Oddaj dobrowolnie wolę, Pozbądź się języka. Nie szukając litości, Graj przypisaną rolę, Wszystko i tak znika.
Dowod
rok temu
Wszyscy ale sa wyjatki.... kolejny dowod na scieme c19
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić