aktualizacja 

Wybierasz się do Anglii? Od piątku nowy obowiązek

15

Od najbliższego piątku podczas wjazdu do Anglii będzie trzeba okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Brak ważnego badania będzie skutkował natychmiastową grzywną!

Wybierasz się do Anglii? Od piątku nowy obowiązek
Do Anglii wjedziesz tylko z negatywnym testem na COVID-19 (Getty Images)

Nowy obowiązek wejdzie w życie w piątek o godz. 4:00. Aby test był uznany za ważny, musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed podróżą. Brak wyniku badania będzie równoznaczny z nałożeniem grzywny w wysokości 500 funtów.

Co istotne, test nie zwalnia z obowiązku izolacji w przypadku przyjazdu z kraju, który nie znajduje się na liście bezpiecznych. Nie daje również żadnych ulg w przypadku ograniczeń, jakie zostały wprowadzone w ramach lockdownu.

Okres obowiązkowej izolacji można skrócić. Jest to możliwe wtedy, gdy dana osoba w piątym dniu po przyjeździe do Anglii wykona płatny test.

Nowy obowiązek w Anglii. Kto nie musi wykonywać testu?

Z obowiązku przedstawienia testu zwolnione będą dzieci poniżej 11. roku życia, a także przewoźnicy w ruchu towarowym i pasażerskim, przyjeżdżający z Irlandii, Wysp Normandzkich i wyspy Man, z którymi Wielka Brytania posiada umowę o wspólnej przestrzeni podróżnej. Ten nakaz nie dotyczy również osób przyjeżdżających z terytoriów, na których nie ma odpowiedniej infrastruktury do przeprowadzania badań na COVID-19 - wylicza rmf24.pl.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić