Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wybory 2020. Andrzej Duda chce nowego wpisu w konstytucji. Chodzi o adopcję dzieci

32
Podziel się

Andrzej Duda zapowiedział, że złoży prezydencki projekt zmiany konstytucji. Chodzi o zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Wybory 2020. Andrzej Duda chce nowego wpisu w konstytucji. Chodzi o adopcję dzieci
Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji (PAP, Sebastian Borowski)
bCPsdmlN

Andrzej Duda proponuje zmiany w konstytucji. Zdaniem prezydenta powinien znaleźć się w niej jasny zapis dotyczący zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Uważam, że w polskiej konstytucji powinien się znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie dziecka lub adopcja przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Dla bezpieczeństwa dziecka, dla jego prawidłowego wychowania, dla strzeżenia przez polskie państwo praw dziecka i strzeżenia dobra dziecka - tłumaczył Andrzej Duda podczas wizyty w Szczawnie-Zdroju.
bCPsdmlP

Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji. Zapowiada złożenie projektu

Prezydent zapowiedział, że w poniedziałek złoży prezydencki projekt zmiany konstytucji, który trafi do Sejmu. Podkreślił, że wprowadzenie zapisu o zakazie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe zakończy trwający spór dotyczący tej kwestii.

Jeżeli to będzie wprost zapisane w konstytucji, to emocje wokół tego się skończą. Będzie jasno powiedziane, że jest to niedopuszczalne i nie trzeba będzie dyskutować: wolno, nie wolno. Polska konstytucja będzie to jednoznacznie przesądzała i to na zawsze przetnie spory polityczne nad tą kwestią - powiedział.

Andrzej Duda wyraził również przekonanie, że projekt zmiany w konstytucji znajdzie poparcie w Sejmie.

bCPsdmlV
Jestem przekonany, że ten zapis zostanie poparty także przez posłów Konfederacji, PSL. Jestem przekonany, że zapis ten znajdzie poparcie również części posłów KO - powiedział prezydent.

Zobacz także: Wybory 2020. Politolog o debacie TVP w Końskich. "Ryzykowny krok Trzaskowskiego"

bCPsdmmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Brawo
miesiąc temu
Brawo Prezydent . Nie wolno krzywdzić dzieci . Adoptują niemowlaka i co ? Będą pytać dziecko czy się zgadza ?
1234
miesiąc temu
Zgadzam się, ale z innego powodu. Nie dlatego że to zalążek do pedofilii, bo takowa ma miejsce wszędzie, a najbardziej w KK xD. Nie zgadzam się z takimi adopcjami bo to po prostu wbrew naszej ludzkiej naturze. Dwie kobiety nie mogą mieć własnego dziecka. Tak samo jak dwóch chłopów.
Kto
miesiąc temu
Kto chciałbym żeby zmuszono go w dzieciństwie do takiej adopcij ?
bCPsdmmr
Agata
miesiąc temu
nie jestem homofobem. nie przeszkadzają mi geje i lesbijki, niech żyją sowbie z związkach jeśli chcą ale uważam że natura sama zdecydowała o tym żeby para osobników tej samej płci nie może mieć potomstwa. to hest wbrew naturze. Osobiście nie chciałabym mieć dwóch ojców/dwóch matek. To jest dla dobra dzieci
zxc
miesiąc temu
Popieram tą decyzję Panie Prezydencie, może ten przepis co poniektórym uwiadomi, że osobnicy tej samej płci nie mogą mieć potomstwa ze sobą - natury nie oszukają. Niech cieszą się sobą i koniec, kto ma im rodzic dzieci. Przykład niemiecki, niedawno opisywany bardzo wiele mówi o takich adopcjach. Wiele małżeństw bezdzietnych czeka na dzieci.
Najnowsze komentarze (32)
obywatel RP
miesiąc temu
Panie Duda pan i Kaczynski macie na sumieniach tysiace pomordowanych nienarodzonych dzieci. Tacy z was katolicy? Dlaczego na to POzawalacie?
Polak
miesiąc temu
W tej sprawie moje pełne poparcie dla Pana prezydenta nie damy skrzywdzić i wypaczac dzieci
gjo9
miesiąc temu
Ciekawe co przy okazji na boku zmienią.
Czyj nick?
miesiąc temu
Dalej nie odpuszczają,żeby tylko się dobrać do konstytucji pod byle pretekstem i zmienić ją tak żeby nie można było odwołać władzy kaczystanu,tyle razy złamał Konstytucję,że szkoda gadać,ale tylko w naszym kraju mamy pacynkę,która umie pisać,to może niech podpisze swoją dymisję...
gorszysort
miesiąc temu
Konstytucja nie jest miejscem na takie zapisy, równie dobrze można tam wprowadzić zakaz bicia żon miedzy 22 a 6 rano (bo zakłócają ciszę nocną - jak to było zapisane 18 wiecznych kodeksach w Wielkiej Brytanii). Od tego są inne źródła prawa. Konstytucję zatwierdził w referendum naród i wara tej czy innej partii do grzebania w niej, bez zgody suwerena.
otoja
miesiąc temu
a co w sytuacji kiedy dwie kobiety żyją razem i jedna z nich ma dzieci? Zabrać dziecko matce? A w razie gdyby matce coś się stało i ta druga miałaby wychowywać, to już nie może?
Idek
miesiąc temu
Najchętniej to oni by całą konstytucje zmienili. Zabiorą nam wszelkie prawa i będziemy tańczyć jak nam zagrają. Ale do tego nie dojdzie bo wygra Trzaskowski.
chrisssceapc
miesiąc temu
Po raz kolejny O2.pl knebluje mi usta i nadal nie pozwala na publikację mojego tekstu politycznego. Ludzie! Oszaleliśie tam na O2.pl? Jest tam kto? Słyszycie mnie?
bCPsdmmj
chrisssceapc
miesiąc temu
O2.pl zakłada na mnie kaganiec cenzury politycznej. Niebywałe.
Frozen
miesiąc temu
Dziecko nie decyduje w jakiej rodzinie się wychowa czy biedniej czy bogatej czy ktoś je skrzywdzi czy obdarzy miłością to naturalne ale nienaturalne jest oddać je pod opiekę homoseksualistów.Moze za chwilę pojawi się ideologia składania dzieci w ofierze?bo dlaczego by nie skoro garstka fanatyków wyjdzie na ulicę i będzie się tego domagać? jakiś polityk na pewno się pod tym podpiszę i założy kartę "oddaj dziecko".
chrisssceapc
miesiąc temu
I znowu cenzura. Gdzie podział się mój tekst polityczny? Żądam opublikowania tekstu i nie robienia sobie jaj z poważnych spraw, gdzie ważą się losy Polski niepodległej. Komu służycie?
Realista
miesiąc temu
W naszych realiach dziecko które by miało rodziców jednej płci w szkole nie miałoby życia. Mówcie co chcecie ale taka jest prawda
jaco
miesiąc temu
w czym zapis?????
Pigas 60
miesiąc temu
Od grzebania w konstytucji to on jest pierwszy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić