o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Wybory 2020. Nowy sondaż prezydencki. Duda czy Trzaskowski? Na kogo zagłosują wyborcy przegranych kandydatów?

47
Podziel się

Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. O końcowym zwycięstwie jednego z kandydatów może zdecydować to, na kogo zagłosują wyborcy polityków, którzy odpadli w pierwszej turze. Co mówią na ten temat dane sondażowe?

Wybory 2020. Nowy sondaż prezydencki. Duda czy Trzaskowski? Na kogo zagłosują wyborcy przegranych kandydatów?
Na kogo będą głosować wyborcy przegranych kandydatów? (PAP, ABAKA)
bDpnbiuZ

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Po osiągnięciu najlepszych wyników w pierwszej turze (28 czerwca), znaleźli się w niej Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

Politycy walczą teraz o głosy tych wyborców, których kandydaci nie znaleźli się w drugiej turze. Z wyników pierwszego głosowania wynika, że kluczowe okażą się głosy wyborców Szymonia Hołowni (13,87 proc. poparcia) oraz Krzysztofa Bosaka (6,78 proc. poparcia).

bDpnbivb

Wybory 2020. Komu przekażą swoje poparcie wyborcy?

Szymon Hołownia 1 lipca publicznie przekazał swoje poparcie Rafałowi Trzaskowskiemu. I choć nie zrobił tego w sposób bezpośredni to przyznał, że w drugiej turze głosuje "przeciwko Andrzejowi Dudzie". Podobnie zrobią jego wyborcy, z których aż 72 proc. odda głos na Trzaskowskiego, a tylko 9 proc. na Dudę - wynika z sondażu Social Changes dla portalu "wPolityce". Taki sam stosunek głosów rozkłada się wśród wyborców Roberta Biedronia. Kandydat KO ma także dużą przewagę u popierających Władysława Kosiniaka-Kamysza (59 proc. - 21 proc.).

Dość zaskakująco wyglądają wyniki sondażu przeprowadzonego na elektoracie Krzysztofa Bosaka. Przede wszystkim w oczy rzuca się statystyka mówiąca o tym, że aż 26 proc. z nich w ogóle nie ma zamiaru wziąć udziału w głosowaniu. Ci, którzy zagłosują w drugiej turze, zrobią to w 38 proc. na Andrzeja Dudę, a w 28 proc. na Rafała Trzaskowskiego.

bDpnbivC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Kkk
5 miesięcy temu
Wybory to tylko jeden wielki show dla gawiedzi. Dają złudne poczucie, że mamy nad czymś kontrolę. Oczywiście karty zostały rozdane już dawno a kasyno zawsze wygrywa. Skorumpowane media cały czas sugerują na kogo głosować. Mają doskonałe narzędzia do manipulacji w postaci sondaży. Pamiętajcie PiS i PO grają do tej samej bramki. Stosują starą rzymską zasadę - dziel i rządź. A obywatele zawsze muszą wybierać mniejszej zło. W tym czasie jesteśmy wyprzedają nas na lewo i prawo. Jedni i drudzy tak samo. Mydlom wam oczy tematami zastępczymi a w tym czasie przechodzą po cichu niekorzystne dla nas ustawy np z lutego tego roku o zasobach naturalnych gdzie jednym głosowaniem oddali polskie złoża w obce ręce. I wiecie co? Cały sejm był za. Zacznijcie myśleć samodzielnie.
Kendy
5 miesięcy temu
Wychwalajcie Trzaskowskiego a ja nie wiem dalej za co ...
Estera
5 miesięcy temu
Rafał robi zdalna robotę i kto ma wiedzieć ten wie jaka grupa za nim stoi to jest tylko pionek!!!!
bDpnbivD
Polak
5 miesięcy temu
Chłopie warszawki nie ogarniasz A polska chcesz zadzic😁
Foresto
5 miesięcy temu
OOoo to teraz będą same sukcesy Trzaski. Już była rozmowa z byłym prezydentem USA Obamą. Za chwilę pewnie z Gorbaczowem pogada. Kto jeszcze? Może dałoby się jakoś pogadać z Castro z zaświatów. Oho ho... Smutne to czasy...
Najnowsze komentarze (47)
DjDi
5 miesięcy temu
Na Pana R.T tez nie bo w konszachtach z panem DT. Wpuszcza nam do kraju tych którzy ju nie mieszczą sie w reszcie uni europejskiej. A obietnic tez nie dotrzymają jak we wcześniejszych kadencjach i dalej będziemy na łasce molochów za miskę ryżu.
DjDi
5 miesięcy temu
Kłamstwo i obietnica nie dotrzymana Obecnego Pana Prezydenta to kwota wolna od podatku 3100 gzie miała zostać sukcesywnie podnoszona. To wstyd i wyzysk na forum europejskim. Jak dalej wierzyć i ufać komuś kto nie dotrzymał obietnicy za pierwszym razem. Wniesienie do dodatkowego 23% podatku na produkty wtórnego użytkowania a chodzi tu o rynek elektroniczny mający pozytywny wpływ na ekologię. Zamiast ratowania małych firm doprowadzając je do karania,niszczenia i całkowitego upadku.Brawo
Wyborcy
5 miesięcy temu
ny też rafał nie chcemy powtórki z poprzeszlosci! więc wietrzenie zatrznij od swojej kancelarii !!!
(A)
5 miesięcy temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz...piosenka w całości i bez cenzury dostępna na YT
biarritz1959
5 miesięcy temu
W ogóle nie powinni głosować na nikogo skoro Ich liderzy odpadli w 1 turze. Zresztą wszyscy Polacy powinni na drugą turę w ogóle NIE IŚĆ! Dlaczego? Ponieważ obydwaj startujący kandydaci grają szopkę przed narodem mając ukryte złe intencje wobec narodu. Liczy się frekwencja. Jak ona będzie to można podać taki wynik wyborów jaki się chce i żaden zwykły człowiek nie będzie miał możliwości sprawdzić czy akurat głosy policzono sprawiedliwie. Gdy będzie frekwencja wygra ten kandydat który z góry ma wygrać. Nie idźcie na wybory i nie głosujcie bo jak to zrobicie to doświadczycie takiego ucisku o jakim nigdy nikt z Was nie śnił. Wygooglujcie "Zemsta czarnej owcy pdf chomikuj" i pobierzcie bezpłatną książkę o powyższym tytule od użytkownika "biarritz1959" - w komentarzu do pliku link do pobrania za darmo. W niej znajdziecie odpowiedź na pytania: dlaczego nam Polakom z roku na rok żyje się co raz trudniej, dlaczego służba zdrowia nie dba o nasze zdrowie i w końcu do czego to wszystko zmierza. Temat jest bardzo dobrze wyczerpany. Nie przestraszcie się tylko. Zaraz pod tym wpisem znajdzie się więcej minusów niż plusów bo moderatorzy już znają tą książkę i wszyscy ją "zminusują".
zik
5 miesięcy temu
Kariera pana Trzaskowskiego będzie błyskawiczna- Trzask, prask i po wszystkim!!!!
gość
5 miesięcy temu
Kariera pana Trzaskowskiego będzie błyskawiczna- Trzask, plask i po wszystkim!!!!
gość
5 miesięcy temu
Kariera pana Trzaskowskiego będzie błyskawiczna- Trzask, plask i po wszystkim!!!!
bDpnbivv
wik
5 miesięcy temu
Kariera pana Trzaskowskiego będzie błyskawiczna- Trzask, plask i po wszystkim!!!!
wik
5 miesięcy temu
Ja mam nadzieję,że pan kariera pana Trzaskowskiego będzie błyskawiczna- Trzask, plask i po wszystkim!!!!
Buka
5 miesięcy temu
Jak wygląda program RT? Nijak :)
kolka
5 miesięcy temu
Przeczytałem dzisiaj pierwszy artykulik na O2 o sondażach i od razu miałem wymioty.Nie mogę się pozbierać.Chyba zwrócę jeszcze raz.
seba
5 miesięcy temu
no nie wierze ,komentaz usuniety w sekundę
Ula
5 miesięcy temu
Szymon ilu polakow oszukales to byli twoi wyborcy!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić