Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory 2020. Co trzeba zabrać? Czy trzeba mieć swój długopis?

3
Podziel się:

Jak wygląda głosowanie w wyborach prezydenckich 2020 w czasie pandemii koronawirusa? Czy wyborcy do lokalu wyborczego muszą zabrać własny długopis?

Wybory 2020. Co trzeba zabrać? Czy trzeba mieć swój długopis?
Czy podczas głosowania w wyborach prezydenckich można mieć swój długopis? (Getty Images)

Głosowanie w wyborach prezydenckich rozpoczęło się 28 czerwca o godzinie 7:00 rano. Wyborcy wybierają jednego z 11 kandydatów, których nazwiska znajdują się na karcie do głosowania. Jak wyglądają wybory w czasie pandemii koronawirusa? Czy trzeba mieć swój długopis?

Czy na wybory trzeba wziąć swój długopis? Wybory 2020

Czy - oprócz maseczki - wyborcy muszą mieć podczas głosowania w lokalu wyborczym także własny długopis? Wyjaśniamy.

Tegoroczne wybory na Prezydenta RP odbywają się w nowych, nieznanych do tej pory warunkach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że konieczne jest zachowanie reżimu sanitarnego. W lokalu wyborczym na 4 m2 powierzchni może przebywać tylko jedna osoba. Wyborcy, którzy oczekują w kolejce przed lokalem, muszą zachować bezpieczną odległość. Z kolei, wchodząc do lokalu wyborczego, mają obowązek zakryć usta i nos. Maseczkę mogą jedynie odchylić na moment, gdy poprosi ich o to członek komisji wyborczej, by zweryfikować tożsamość. Przed wejściem do lokalu wyborczego, musimy użyć pynu do dezynfekcji rąk lub założyć rękawiczki.

Czy wyborca ma mieć swój długopis podczas głosowania w czasie wyborów prezydenckich 2002? Ministerstwo Zdrowia zaleca, by do lokalu wyborczego wziąć ze sobą własny długopis. Nie musimy korzystać z długopisu udostępnionego przez komisję wyboczą. Możemy mieć własny długopis, którego użyjemy do podpisania się na liście, a także do zagłosowania.

W lokalach wyborczych są długopisy, które sa regularnie dezynfekowane. Dla własnego bezpieczeństwa warto jednak wziąć swój długopis na wybory 2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić