oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Co z 500 plus po wyborach? Znamy stanowisko kandydatów

10

Andrzej Duda lub Rafał Trzaskowski będzie prezydentem Polski przez kolejne pięć lat. Co się stanie ze świadczeniem 500 plus? Polacy mogą spać spokojnie.

Wybory 2020. Co z 500 plus po wyborach? Znamy stanowisko kandydatów
Co z 500 plus po wyborach? (Getty Images, Jaap Arriens, NurPhoto)

Nie było zaskoczenia w niedzielnych wyborach prezydenckich. Najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda, a do drugiej tury wszedł też Rafał Trzaskowski. To między nimi będziemy wybierać 12 lipca w II turze.

Co z 500 plus po wyborach?

Jednym z ważnych punktów kampanii jest przyszłość programu 500 plus. Świadczenie wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zyskało wielu zwolenników w całym kraju. Co się z nim stanie po wyborach?

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że prezydent Duda zapewnił jego kontynuację. Taka deklaracja pada m.in. w jego programie wyborczym.

Polacy muszą mieć pewność, że programy społeczne, które stały się częścią ich domowych budżetów, będą nadal wypłacane. (...) Programy społeczne, które zapowiedziałem w moim programie wyborczym z 2015 r., zostały zrealizowane podczas pierwszej kadencji, napędziły konsumpcję i sprawiły, że bogacili się nie tylko Polacy, ale urosła cała gospodarka. Dlatego dziś ich znaczenie i dalsze funkcjonowanie są tak ważne - czytamy w programie.
Zobacz także: Wybory 2020. Mówił, że wygrana Trzaskowskiego nie będzie tragedią. Jarosław Gowin zmienia zdanie?

Co w przypadku, gdy wybory wygra Rafał Trzaskowski? Kandydat Koalicji Obywatelskiej także nie myśli o likwidacji 500 plus.

Program „Rodzina 500+” jest stałą częścią polityki społecznej. Powinien on stać się podstawą do dalszych, szerszych działań mających na celu zapewnienie wszystkim Polkom i Polakom bezpieczeństwa godnego życia i równego startu - szczególnie osobom samotnie wychowującym dzieci, rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami i osobom bezrobotnym. (...) Jako prezydent zawetuję każdą próbę naruszenia programu Rodzina 500+ - zapewnia.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić