oprac. Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Będzie debata przed II turą? Rafał Trzaskowski rzucił wyzwanie

17

Możliwe, że Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski wezmą udział w kolejnej debacie. Kandydat KO poinformował, że już zaproponował swojemu rywalowi taki pojedynek.

Wybory 2020. Będzie debata przed II turą? Rafał Trzaskowski rzucił wyzwanie
Wybory 2020. Czy odbędzie się debata przed II turą? (PAP, Piotr Nowak)

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów rozpoczęli kolejną kampanię. Najbliższe dwa tygodnie będą bardzo ważne. Każdy z nich ma duże szanse, by w II turze przechylić szalę na swoją korzyść.

Wybory 2020. Czy odbędzie się debata przed II turą?

Dużo będzie zależeć od kampanii w nadchodzących dniach. Eksperci sugerują, że kluczowa może być debata z udziałem obu kandydatów. Trzaskowski już wyraził gotowość do takiej formy walki o głosy wyborców.

Zaprosiłem pana prezydenta; jestem gotów do tej debaty każdego dnia - mówił kandydat KO w miejscowości Zegrze Południowe.

Przed pierwszą turą odbyły się dwie debaty w Telewizji Polskiej. Wywołały jednak głosy oburzenia. Trzaskowski nie chce, by kolejna debata była "ustawką".

Zobacz także: Wpadka w lokalu wyborczym. Mężczyzna spożył płyn do dezynfekcji
Jestem otwarty na każdą formułę, która będzie miała formę prawdziwej debaty, w której pytania będą mogli zadawać dziennikarze od lewa do prawa, w której będą możliwe riposty, wzajemne pytania - tłumaczył.

Na razie nie wiadomo, jak na pomysł zorganizowania debaty przed II turą zapatruje się Andrzej Duda. Kto będzie prezydentem, ostatecznie zdecydujemy 12 lipca.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić